12. Likovna kolonija KRUG Dugi Rat

Naši poljičani amaterski likovni umjetnici vični kistu, akrilu i drugim tehnikama, okupljeni u PLU "Krug" Dugi Rat, do sada su priredili 11 likovnih kolonija na kojima su okupili svoje amaterske i akademske kolege da bi slavili umjetnost, radili na popuni fundusa galerije Krug, učili jedni od drugih, razmjenjivali iskustva i družili se poslije rada, u večernjim satima. Nakon prve "desetljetke i kusur" mogu se pohvaliti postignutim rezultatima: 400 radova u Fundusu PLU i Galerije Krug, 4 skulpture u Javnom prostoru, 25 radova je u javnim prostorima Hrvatske i Europe koje su poklonili Općina Dugi Rat i udruge sa područja naše općine, 40 radova donirano je u humanitarne svrhe.. Za svaku likovnu koloniju u godini u kojoj naši poljički slikari slave prvih 25 godina organiziranog rad, izrađen je katalog i prigodne zahvalnice za učesnike, koji čekaju nedjeljno jutro...
I naposljetku, u vikendu smo kada KRUG-ovalci priređuju 12. Likovnu koloniju Dugi Rat 2022. Neki od istaknutih akademskih umjetnika u četvrtak će već biti i stvarati u Dugom Ratu, a u petak stiže i lokalni dio ekipe na likovnu koloniju.. bit će to prava fešta boja, stilova i dalmatinskih motiva!

MB

Rad likovne kolonije "Krug" potpomažu općina Dugi Rat, Turistička zajednica općine Dugi Rat i naša županija.

Arhivske foografije s prethodnih kolonija....

Likovna kolonija 'Krug' u Dugom Ratu

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

likovna kolonija krUG 2018

Povezani članci

Who's Online

We have 70 guests and no members online