Orkan - Jadran (T) 3:2

NK ORKAN - NK JADRAN (T)  3:2 (3:1). U 12. kolu 1.ŽNL, na svetu nedjelju, 18.11.2018 s početkom u 13:30 sati seniori Orkana ugostili su na svom travnjaku u Dugom Ratu kolege iz Tučepa, nogometaše Jadrana. Drugo je to domaćinstvo u nizu seniora Orkana. Znamo da su pravi domaćini, ali ne moraju gostima baš uvijek gostoljubivo "dati" i bodove... I nisu ih danas dali! Hladna bura i početno vodstvo gostiju u 32. minuti zaledilo je malo navijače Orkana, no nogometaši Orkana su do kraja poluvremena uspjeli ne samo izjednačiti rezultat, već i povesti s 3:1. Drugo poluvrijeme nije obilovalo golovima. Od 73. minute Orkan je s igračem manje na terenu, netko je pocrvenio, no rezultat se nije mijenjao sve do same završnice kada je Jadran uspio smanjiti na 3:2, što je i konačan rezultat utakmice.
Čestitike nogometašima Orkana i treneru na novim bodovima! Pozdrav i Upravi koja im je, kako se ono nakon pobjede kaže...  sve to omogućila!

Uskoro opširnije... valjda.

Hrvatski Dragovoljac - Kozala 26:22

Hrvatski Dragovoljac u subotu, 17.11. s početkom u 20 sati na parketu besprjekorno čiste Faks Helizim Arene u Ribnjaku dočekuje odlične mlade rukometaše iz Rijeke, seniorsku ekipu RK Kozala. U predigri u 16 sati naše mlade snage Hrvatskog Dragovoljca 2, pojačane s nekoliko rukometnih zvijezda starog kova i vječnog sjaja, dočekuju ekipu Metkovića 2. Evo prilike navijačima za dupli subotnji rukometni program u Omišu, a u pauzi se stigne (na sve je tajnik Pleić mislio)  lipo i bez žurbe marendat u Ketchupa. Gazda se ovaj vikend ne ženi, ali traži radnika.. Ajmo naši!

Izvješće s utakmice je na putu iz Omiša...

Split - Orkan

ŽARK SPLIT - RK ORKAN. Susjedski derbi igra se večeras (nedjelja) u 20 sati na Gripama. Orkanašice u 7. kolu 2.HRL-jug odlaze na megdan Splićankama u čijem sastavu igra i sve do lani Orkanašica Daniela Čulić Rake. Da li je ovo prilika za prve bodove mladih Orkanašica u prvenstvu? Tko će zabiti gol više, primiti gol manje i otići kući pjevajući?

Omiš – Jadran (KS) 0:0

NK OMIŠ - NK JADRAN (KS) 0:0. Omiš je na domaćem terenu protiv Kaštelana izgubio dva boda. Drugoplasirana momčadi prvenstva, koju vodi Ante "dite Orija" Vitaić, nije uspjela probiti blok i mrežu Sućurana, koji su se dobro postavili, imali nekoliko i svojih šansi, ali ih, baš kao i domaćin, a i naši reprezentativci u nedjelju u Londonu, nisu uspjeli iskoristiti. Ali mreže su na Ribnjaku barem ostale mirne, premda je meč-loptu imao Jadran. Igrala se 96. minuta kada je sudac Češljar dosudio kontroverzni kazneni udarac za Sućurane, međutim, Katić nije uspio prevariti vratara Boška Baučića, koji je u tom duelu izašao kao pobjednik. I heroj utakmice. Na kraju ipak zaslužena podjela bodova.

RK KARLOVAC - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 29:27 (16:15). Rukometaši Karlovca u utakmici 7. kola Prve hrvatske lige Jug pobijedili su momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 29:27. Znalo se već uoči dvoboja da će Karlovčani morati dati sve od sebe da bi došli do bodova jer ostali su bez nekoliko važnih igrača, pa trenerica Rašić na raspolaganju nije imala niti jednog zdravog kružnog napadača. U rovovskoj bitci s fizički jakim suparnikom iz Dugog Rata, mladi su Karlovčani ipak na koncu izborili pobjedu i izuzetno važna dva boda.
U 12. minuti Karlovac je poveo 7:4, ali onda su zaredala isključenja, neka i vrlo diskutabilna, pa su Dragovoljci u 20. minuti poravnali na 10:10, a minutu kasnije došli i do prednosti (11:10). Usljedilo je novo vodstvo domaćih, ali uzvratili su istom mjerom Dugoraćani i ponovo došli do +1 (13:12). Domaćin u 28. minuti vodi 15:13, a gosti još jednom poravnavaju, da bu u zadnjoj minuti s minimalnom prednošću (16:15) otišli na odmor.
S nova dva gola na početku nastavka domaći dolaze do 18:15 i onda promašuju tri napada za +4. U 36. minuti ostaju bez igrača koji je zaradio treće isključenje, ali minutu kasnije golom ipak dolaze do 19:15. Promašili su tada domaćini par napada i uporni Dragovoljci se primiču na 19:18. Igralo se gol za gol i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu...

Orkan - Zmaj 0:2

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 0:2 (0:0). Osladili su se pobijedom nogometaši Zmaja na nedjeljnom gostovanju u 11 kolu 1.ŽNL kod Orkana u Dugom Ratu. Orkan je izgubio još tri boda na domaćem terenu, a Zmaja je nastavio svoj pobjednički niz koji traje već četiri kola  kojim je i dalje u utrci za jesenski naslov. U prvom poluvremenu dvoboja u Dugom Ratu mreže se nisu tresle, a jedni i drugi imali su po nekoliko izglednih prigoda. Orkan je bio blizu vodstvu u 7. minuti, kada je Klarić snažnim udarcem s 25 metara uzdrmao gredu gostujućeg vratara Brkulja. Zmaj je uzvratio dvije minute poslije. A. Brnić je pokušao lob udarcem iznenaditi istrčalog Ordulja, ali je bio neprecizan. Početkom nastavka Zmaj je sa dva "brza" pogotka utakmicu okrenuli na svoju stranu. U 50. minuti Dragošević je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Grepo pokazao na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je Šabić i tako doveo Zmaj u početno vodstvo. Makarani su poduplali prednost već u 52. minuti, A. Brnić se prošetao kroz obranu Orkana i solo akciju završio preciznim udarcem za 0:2. Do zadnjeg zvižduka suca Grepe rezultat se nije mijenjao. Orkan će bodove za miran zimski san morati tražiti protiv lakših suparnika.

Orkan - Metković 19:28

RK ORKAN - ŽRK METKOVIĆ. Nema odmora za Orkanašice. U 6. kolu 2.HRL-jug u svetu nedjelju čeka ih dvoboj protiv seniorki Metkovića. Da li je ovo prilika za prve bodove u prvenstvu? Tko će pobrati zrele mandarine? Tko će zabiti gol više, primiti gol manje? Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti, poznata je izreka starog Grunfa, koja vrijedi i danas, kada gubimo i kad "pobjeđujemo"... No ostavimo se mudrih poslovica i poželimo našim Dugoraćankama dobru utakmicu i prve bodove.. Ajmo naše!

Karlovac - Hrvatski Dragovoljac 29:27

RK KARLOVAC - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Valja nama prijeko rijeke. Valja nama preko četiri rijeke! Naravno, riječ je o Karlovcu i današnjem (subota) gostovanju naših rukometnih Dragovoljaca u tamnošnjoj sportskoj dvorani. O Maku Dizdaru i poeziji ćemo u drugoj rubrici ovih stranica. Rukometaši Karlovca su odlični, treći su na tablici 1. HRL i bit će teško Dugoraćanima osvojiti bodove na gostujućem parketu i "Duće toursom" se vratiti kući pjevajući u društvi prekrasnih Cetinskih vila..  A baš to namjeravaju učiniti.
Ajmo naši! Vole Vas i pozdravljaju svi, a pogotovo Omišani iz poglavarstva za čistoću i šport.. : -)

NK ORKAN - NK ZMAJ (Makarska). U svetu nedjelju, 11.11. odmah poslije obiteljskog ručka, u 13:30 sati, naš Orkan na domaćem kao biljar ravnom travnjaku dočekuje seniore makarskog Zmaja. Sve se poklopilo, 11.11. 11 na 11 u 11 kolu 1. ŽNJL. Valjda neće zahebat onaj 1 i svirat nepostojeći 11-terac za goste. Dakle, pravi je trenutak da orkanski na terenu "otpušemo" i ovog vatrenog protivnika. Pogotovo što ovaj odavno ne riga vatru. Ajmo Orkanaši! Naši su! Novi bodovi, dakako.

Brrr.. zimska omiška liga

U omiškoj dvorani na Ribnjaku osim natjecanja u rukometu, košarci, balunu krenulo je i domaće balunjersko natjecanje lokalnih malonogometnih ekipa u Zimskoj omiškoj ligi koje će odmjeravati svoje malonogometne vještine, brzinu i snagu na parketu i u zatvorenome (čitaj: toplome) u nadolazećem zimskom i proljetnom periodu. Idealna je to prilika da Omiš i okolica ponovno balunjerski zaživi i u zimskom periodu kada "vjetrić" s Cetine isprazni Puntu. Još kad bi se pred Božić "obnovila" nekadašnja Mantinela (Šponda) ili barem priredio kakav lijepi turnir i "bez šponde". Uvjeti su dobri, a meštara malog baluna zasigurno neće nedostajati.  Inicijativi Zimske omiške lige malog baluna odazvale su se lokalne ekipe. Na nedavnom sastanku izvučeni su i parovi (u nastavku). Prvo kolo je već odigrano a sutra se već igra drugo..