U subotu na Ribnjaku Otvoren dan sporta

MNK Olmissum u suradnji s RK Hrvatski Dragovoljac, OK Gusar i drugim našim sportskim klubovima čiji se dvoranski sportovi se prakticiraju u sportskim dvoranama poziva djecu od 4 do 14 godina i roditelje na Otvoreni dan sporta koji će se u Omišu održati u subotu, 19.06. u vremenu od 8 do 14 sati u sportskoj dvorani na Ribnjaku. Sudjelovanje je besplatno, svi ste dobrodošli!
Treneri, sportašice i sportaši klubova prezentirati će svoje vještine, a djeca će imati priliku okušati se u zanimljivim sportskim disciplinama i upoznati draži različitih sportova! Tko zna, možda se i rodi neka nova ljubav prema sportu koji će definitivno obogatiti i učiniti ljepšim život svakog djeteta.
Dođite, zaigrajte se, zabavite se!

Euro, (n)euro!

S godinu dana kašnjenja napokon je počeo nogometni Euro. Igra se u gradovima diljem Europe (i UK) i što je najvažnije - igraju i naši! I to već u svetu nedjelju, poslije ručka, u Londonu, s "najdražim" protivnikom - Englezima. Nije baš dobro ispalo..ali bit će bolje.
Prvenstvo najboljih gurača baluna po europskim travnjacima počelo je rimskim megdanom Talijana i Turaka i uvjerljivom pobjedom azzura. Pred nama je mjesec dana nadamo se dobrog i efikasnog nogometa, mjesec dana uzbuđenja, lita, navijanja, veselja, a nadamo se i slavlja...
Ajmo Perija, ajmo zaboravni Luka, ajmo naši! Imate francusku broncu, rusko srebro, nastavite niz...
Ponedjeljak, 14.06.
15 h, Group D: Škotska - Češka (Glasgow)
18 h, Group E: Poljska - Slovačka (St Petersburg)
21 h, Group E: Španjolska - Švedska (Sevilla)

Kozala - Hrvatski Dragovljac 34:34

RK KOZALA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 34:34 (19:16). U posljednjem kolu 1.HRL–jug rukometaši Hrvatskog Dragovoljca otišli su u Rijeku u goste odličnoj ekipi Kozale, želeći dati sve od sebe i pružiti što veći otpor poletnom domaćinu te dostojanstveno ispratiti kraj ove covid-rukometne sezone. Rečeno - učinjeno! U pravoj "run&gun" utakmici u kojoj se prednost često klackala na obje strane, iako je domaćin češće bio u vodstvu, dugoračani su odigrali izvrsno drugo poluvrijeme i prava je šteta što svoju prednost koju su imali zadnjih 20 minuta utakmice ispustili u posljednjoj sekundi utakmice. Kezić je bio siguran iz sedmerca i domaćin je uspio poravnati rezultat na 34:34 i sprječiti pobjedu Dugoraćana. Hrvatski Dragovoljac je na kraju ove čudne sezone završio na 10. mjestu na tablici lige, spreman na iskorake naprijed u novoj sezoni 1.HRL-jug. U Premijer ligu ulazi Trogir. Čestitamo našim rukometašima na solidnoj sezoni i Trogiranima na ulasku u veći rang natjecanja. Pred našim rukometašima je odmor i rukometno ljeto na vrućem pijesku Duća.
Ajmo naši!

Orkan - Val 1:1

NK ORKAN - NK VAL 1:1 (0:0). Nogometaši Orkana i Vala podijelili su bodove u pretposljednjoj utakmici 1.ŽNL ove sezone. Oba pogotka u Dugom Ratu su pala u samoj završnici utakmice. Val je poveo u 71. minuti, a izjednačujući gol postigao je Milan Grubiša pred sam kraj sučeve nadoknade. Orkan je do izjednačenja mogao doći i ranije, no Orkanov internacionalac sa Suhog Potoka je zapucao penal u 80. minuti susreta. Iskupio se super-Milan desetak minuta poslije i ostavio na travnjaku Orkana barenko jedan bod, bodić iz ovog susreta. Za Orkan su u subotu nastupili: Zemunik, Voloder (85. Bekavac), Grubiša, Ercegović, Mndurić, Šarić, Erceg (75. Pavić), Mladin (55. Merčep), Pavić, Bartulović, Baraban. Trener: Drago Vojnović.
U derbiju kola GOŠK Kaštela uvjerljivo je slavio kod kuće protiv vicelidera Omiša i osigurao naslov prvaka lige. Rezultat se zaustavio na (pre)visokih 6:0. Omiš je cijelo drugo poluvrijeme igtao s igračem manje, zbog isključenja golmana Cara.

WTA Croatia Bol Open 2021

U Bolu je počelo novo izdanje WTA 125k turnira WTA Croatia Bol Open 2021. Na lokaciji Bluesun teniskog centra iznad hotela Elaphusa, u neposrednoj blizini Zlatnog rata, nastupiti će četiri hrvatske tenisačice. Ana Konjuh igrat će protiv ruske tenisačice Ljudmile Samsonove. Tena Lukas igrat će protiv 23-godišnje Španjolke Alione Bolsove. Tereza Mrdeža igrat će protiv Mađarice Timee Baboš, a Jana Fett protiv iskusne Talijanke Sare Errani. Peta hrvatica, Bernarda Pera, Zadranka s američkom putovnicom ipak neće na Brač. Ostaje u Roland Garrosu, prošla je dalje u turniru parova. Prva nositeljica WTA Croatia Bol Opena Ruskinja Ana Blinkova igrat će protiv Australke Priscille Hon, a donji dio ždrijeba kao druga nositeljica „drži“ Nizozemka Arantxa Rus koja će turnir otvoriti protiv Belgijanka Yssaline Bonaventure. Ljubitelje dobrog tenisa i Brača čekaju uzbudljivi trenuci i odlični mečevi u Bolu.
Prvog dana turnira malo je nedostajalo da Ana Konjuh u prvom kolu izbaci šestu nositeljicu, Ruskinju Ljudmilu Samsonovu. Hrvatska tenisačica vodila je 6:1, 4:2., no Samsonova je uspjela preokrenuti igru i prošla je u drugo kolo sa 1:6, 7:6 (3), 6:4 nakon dva sata i 21 minute igre na Centralnom terenu.

Otvoreno prvenstvo SRK Orkan u ribolovu

Sportsko-ribolovni klub "Orkan" Dugi Rat organizira otvoreno prvenstvo kluba u ribolovu. Takmičenje će se održati u subotu, 05.06.2021. u vremenu od 7 do 11 sati na području morskog akvatorija dugoračke općine.
Propozicije natjecanja su jednostavne:
- do 11:30 sati sv ulov treba donijeti na porat na mjerenje
- za nečlanove kluba kotizacija je 50 kuna.
Bogata svečana večera za sudionike natjecanja s dodjelom prestižnih nagrada i priznanja biti će održana u Kadića dvorima u ponedjeljak, 07.06. u 18:30 sati.

Hrvatski dragovoljac - Karlovac 23:28

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KARLOVAC 23:28 (10:11). U utakmici 21. kola 1. HRL-jug, odigranom u subotu na Priku rukometaši Hrvatskog dragovoljca izgubili su od seniora Karlovca. Gosti s vrha tablice su krenuli bolje od početka, vodili s par golova razlike da bi pred poluvrijeme Dragovoljci konačno uhvatili priključak i stigli na prag izjednačenja. U nastavku se igralo izjednačeno, gonjalica gol za gol. Dugoraćani su odigrali puno bolje ovu dionicu, par puta izjednačili rezultat, no nisu uspjeli "ubaciti u veću brzinu" i konačno preokrenuti tijek utakmice na svoj mlin. U završnici susreta gosti iz Karlovca se serijom 3:0 opet odvajaju i do kraja ne dopuštaju Dragovoljcima povratak u utakmicu. Semafor se zaustavio na rezultatu 23:28 za goste.
Bit će bolje..

Omladinac - Orkan 2:0

NK OMLADINAC - NK ORKAN 2:0 (0:0). U Vranjicu ništa nova. Nakon prvog dijela utakmice u kojem se mreže nisu tresle, domaćin je u nastavku postigao dva gola, pobjedio našeg Orkana i negostoljubivo zadržao sve bodove kod kuće.
Bit će bolje... valjda.

Olmissum osvojio i naslov prvaka Hrvatske

Olmissum osvojio i naslov prvaka Hrvatske. U trećoj utakmici finalne serije za prvaka Hrvatske večeras u Makarskoj su Omišani po treći put pobjedili Novo Vrijeme iz Makarske, ovaj put rezultatom 4:2 i osvojili naslov prvaka Hrvatske. Olmissum je ove sezone slavio i u kupu. Omišani su osvojili sve živo! Čestitamo! Neki će reći, lako im je kad imaju jakog sponzora. I imaju. Ali nije lako trofeje i naslove osvajati i kad "novac nije problem". Skeptici neka pitaju gazde Juventusa i PSG-a. Na putu do europskog trofeja Omišane je jedino uspjela zaustavila - partija! Omiški balunjeri u osmini finala futsalske Lige prvaka u svojoj dvorani bez pomoći navijača izgubili su rezulatom 1:2 od ekipe ruske komunističke partije, KPRF-a.
Dva trofeja od tri moguća, ma odlično!

Šveđanin Jens Gustafsson (42) novi je trener seniora Hajduka. Hajduk i sin starog Gustafa dogovorili su dvogodišnju suradnju. Gustafsson je moderan trener koji preferira napadački stil nogometa, a u Švedskoj se istaknuo u radu s mladim igračima kojima je redovito podizao vrijednost i igračke sposobnosti, piše Slobodna Dalmacija. U dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio je U-17 momčad Halmstada, potom i prvu momčad. Bio je izbornik U-21 reprezentacije Švedske, a zatim je angažiran i kao pomoćni trener u AIK-u. Posljednje četiri i pol godine bio je glavni trener Norrköpinga s kojim je ostvario jako dobre rezultate u Švedskoj ligi. Osim završene nogometne akademije i položene UEFA PRO licence, Gustafsson ima i fakultetsku diplomu iz biheviorizma. Nogometnu karijeru započeo je kao igrač u Helsingborgu, a igrao je još za švedske klubove Brage i Falkenberg.
Na predstavljanju novog trenera i predsjednik i sportski direktu su se najprije zahvalili bivšem treneru, Paolu Tramezzaniju i negovom stožeru, igračima i zaposlenicima te čestitali zlatnim juniorima i Akademiji na postignutim rezultatima te treneru rasoformirane druge momčadi, Goranu Sabljiću, a potom su Hajdučkom puku i javnosti predstavili novog trenera, Jensa Gustafssona.