Lokalni izbori: Predstavljanje NL Inicijativa mještana Dugi Rat, Jesenice, Duće

Nastavljamo s predstavljanjem lista za svibanjske lokalne izbore na portalu. Program i ciljeve Nezavisne liste "Inicijativa mještana Dugi Rat, Jesenice, Duće", nositeljice nezavisne liste Antoniete Trgo, prenosimo ispod u cjelosti.

Ljudi s naše nezavisne liste će Vam uvijek biti na raspolaganju. Tu smo da Vas saslušamo i pomognemo u rješavanju problema koji su se prethodnih godina nagomilali u našoj općini. Program koji Vam predstavljamo ispod još ćemo dopunjavati kroz dnevne objave na našoj Facebook stranici. Želimo Vaše sugestije, prijedloge i trenutne probleme naše općine. Kandidate ćemo Vam također redom predstaviti. Dio nas je već godinama kroz građanske inicijative, a dio svojim samostalnim radom angažiran na radu za opće dobro i širu društvenu zajednicu.
 
Program i ciljevi naše nezavisne liste

- Da se kroz proaktivan rad Općinskog vijeća doprinese rješavanju najvažnijih gorućih problema u našoj općini i operativno razrade  najprihvatljivija rješenja kojima će život i rad naših stanovnika biti osjetno kvalitetniji i ugodniji

1. Saniranje neodržive situacije na prostoru bivše tvornice 'Dalmacija' Dugi Rat. Golema brda crne šljake stoje desetljeće i pol čekajući nepoznate subjekte da se prema  prostornom planu izgrade namijenjeni sadržaji. Proaktivno ćemo sudjelovati na poticanju i stvaranju uvjeta da se cijeli neiskorišteni prostor prenamijeni i okrene stvarnim potrebama mještana općine Dugi Rat. U cilju ostvarivanja ove točke programa aktivno ćemo tražiti uključivanje nadležnih institucija Republike Hrvatske,

2. Uređenje postojećih luka otvorenih za javni promet – Krilo, Bajnice, Sumpetar i Dugi Rat u suradnji s Lučkom upravom Splitsko-dalmatinske županije, nositeljem investicijskih zahvata. Cilj je da se optimalno riješi problem smještaja brodica i brodova jer su sadašnji kapaciteti neuvjetni i neodrživi. Pri tome će se osobito obratiti pažnja na kapacitete širenja uzimajući u obzir kapacitete obale i prostora. Također ćemo se zalagati za odbacivanje neumjerenih pretenzija kroz nametanje novih dodatnih velikih luka upravo zbog dosadašnjeg višegodišnjeg nerada i bezakonja koji je uvelike devastirao našu obalu. Zalagat ćemo se za uklanjanje i obustavu planova gradnje spojne ceste u Krilo, a sve u svrhu štetnog i nepotrebnog trajektnog pristaništa koje bi dodatno devastiralo našu obalu i ostavilo brojne mještane bez plaža za kupanje ljeti,

3. Uređenje obale sa plažama i šetnicama po fazama od Omiša do Podstrane. U tom  cilju, a prema raspoloživosti financijskih sredstava u općinskom proračunu, zalagat ćemo se za najviše moguće korištenje sredstava EU fondova, ...

4. Aktivno ćemo sudjelovati u stvaranju uvjeta nastavka gradnje odvodne mreže prema započetom projektu, s mogućnošću realizacije u četverogodišnjem sazivu. Dodatno ćemo inzistirati na praćenju i koordinaciji s nositeljem projekta Vodovod i kanalizacija iz Omiša,

5. Uređenje infrastrukture- vodovod, odvodnja, putevi- u Jesenicama, Zeljovićima, Krugu i Dućama  u stvaranju uvjeta za revitalizaciju i integraciju sela u aktivni općinski život,

6. Osiguravanje i stvaranje uvjeta za jaču i širu potporu posebno nadarenim učenicima i studentima. Ujedno ćemo se boriti za dosljednu pomoć stvarno potrebitima i slabijeg imovinskog stanja,

7. Donošenje cjelovitih prostornih planova koji će trajno i kvalitetno kreirati potrebe prioritetno mještana općine, a zatim poslovnih subjekata, stvarajući potrebnu nužnu ravnotežu između mogućeg i traženog. U radu ćemo se  čvrsto zalagati za odbacivanje neprihvatljivih i nametnutih rješenja uz maksimalan angažman u realizaciji i predlaganju prihvatljivih opcija. U izradi prostornih planova  inzistirat ćemo na uključivanju neovisnih i stručnih javnih i privatnih subjekata. Inzistirat ćemo isto tako na uključivanje stručnih subjekata pri realizaciji dodjele sredstava iz EU fondova,

8. Sve ulice, putove i prilaze kojima idu školska djeca osvijetliti i učiniti ih sigurnijima,

9. Osigurati svakom mjesnom odboru prostore za rad koji bi ujedno služili za okupljanje, šah, kartanje i ostale društvene aktivnosti mještana,

10. Subvencioniranje autobusnih karata za umirovljenike,

11. Uložit ćemo svoje snage u sprječavanje komunalnog nereda, bacanje smeća, šuta, zemlje i ostalog građevinskog materijala po starim selima i moru,

Našim programom i njegovim ciljevima tražiti ćemo vašu podršku kako bi naša općina Dugi Rat i njena mjesta dobila prepoznatljiv izgled i vratila dušu, bila poželjno mjesto za život.

Sve se to može uz očuvanje kvalitete okoliša, naročito obale i mora!


Nositeljica nezavisne liste "Inicijativa mještana Dugi Rat, Jesenice, Duće"

Antonieta Trgo


izbori
 

Povezani članci

Who's Online

We have 295 guests and no members online