Orkan - OSK

NK ORKAN - NK OSK (OTOK). Nogometna karavana dalmatinskim travnjacima u 1.ŽNJL se nastavlja ovog vikenda. Seniori našeg 100-godišnjaka u nedjelju, 22.4. s početkom u 14 sati na svom igralištu dočekati će seniore OSK-a iz Otoka. Očekuje se obilje dobre igre i prolom lijepih golova iz vedrog (po AccuWeatheru) nedjeljnog neba nad Dugim Ratom. Naprid naši!

Ivan Delić potpisao je danas prvi profesionalni ugovor s Hajdukom. Mladi napadač s Orija, rođen 29. rujna 1998., stalni je član druge momčadi 'bijelih' i njen prvi strijelac. Ugovor vrijedi do 2021. godine, a nakon potpisivanja Delić je rekao: - Naravno da sam presretan, ovo mi je šesti ugovor u Hajduku i prvi profesionalni. To je ostvarenje mojih snova, u klubu sam od 2010. godine te sam prošao sve selekcije i trenutno igram za drugu momčad. Nadam se kako ću nastaviti napredovati i pomoći klubu u ostvarenju svih ciljeva.

Jadran (KS) – Orkan 0:0

NK JADRAN KS - NK ORKAN 0:0. Dvadeset i prvo kolo 1. Županijske lige nije obilovalo golovima, prosječno je palo malo više od jedan pogodak na utakmici. Ni toliko nije palo na utakmici između Jadrana iz Kaštel Sućurca i našeg Orkana. Nula, nula ili točnije - Orkan i Jadran u ništa! Eto, Jadran ni u šestoj uzastopnoj utakmici nije uspio doći do pobjede. Na domaćem terenu ugostili su Dugoraćane i s njima odigrali mršavih 0:0. Jadran je sada pretposljednja momčad prvenstva te u zadnjih pet kola ulazi u grčevitoj borbi za opstanak, a od osokoljenog Orkana se očekivala pobjeda u gostima, baš kao i na gostovanju u Hvaru gdje su bili puno bolji takmac.. pa su izgubili. Dakle, dobar je i bod(ić) u gostima.

Orkan - Sloga 3:2

NK ORKAN - NK SLOGA 3:2 (0:1). Uff koja utakmica na Orkanovom travnjaku! Uhh koji preokret. Pobjeda! Slavlje!! A sve je počelo šokom u 2 minuti utakmice.. Brzonogi napadač Sloge iz Mravinaca, robusni ali i spretni Mario Marović doveo je već na otvaranju goste u vodstvo. Pobjegao je domaćoj obrani i "probušio" Marina Bajamića, vječnu nadu Orkana koja je konačno opet dobila priliku među vratnicama dugoratskog niželigaša prije nego što se Real zainteresira za njegove usluge. Igralo se dobro u prvom poluvremenu. Odlično postavljena momčad iz Mravinaca, s nekoliko preiskusnih i vrsnih pojedinaca, bila je tvrd orah Orkanašima koji unatoč nekoliko stvorenih poluprilika nisu uspjevali izjednačiti. Najbolja prilika, udarac Bože Predojevića, odsjeo je na gredi. U nastavku umjesto poravanja svjedočimo još jednoj majstoriji Maria Marovića koji je opet pobjegao domaćoj obrani, sjurio se sam prema Bajamiću i rutinerski zabio za 0:2. Nije dobro.. Trener iz nadaleko čuvene Nazorove "kuće trenera" na Sumpetru odmah reagira, u igru s klupe šalje dva nova, friška igrača.. U 67 minuti Okran napokon smanjuje prednost odličnih gostiju. Duje Klarić zabija za 1:2 nakon sjajnog centaršuta Volodera. Na drugom golu Bajamić čini čuda, u maniri rukometnog vratara nogom sprječava novi pogodak gostiju.. U 88. minuti utakmice Orkan uspjeva i izjednačiti. Mrežu Sloge para Antonio Ivanišević jakim prizemnim udarcem nakon odbijanca, kada su svi već mislili da je još jedna prigoda Orkana otišla u nepovrat. I onda se dogodilo čudo u samoj završnici utakmice. Igrala se 92 minuta kada je nakon sjajnog prodora Ante Marčić proigrao (da, i to se dešava!) Petra Barabana koji u dvoboju jedan na jedan s protivničkim golmanom zabija pobjedonosni pogodak. Potpuni preokret Orkana! Nova, slatka pobjeda! Slavlje! Fešta! Pogodio je Nazor iz Sumpetarske kuće trenera sa izmjenama, sva trojica naših mladića direktno su sudjelovala kod preokreta. Bravo!

NK ORKAN - HNK HAJDUK. Nogometaši Hajduka će u subotu 23. lipnja 2018. u Dugom Ratu odigrati prijateljsku utakmicu u kojoj će uveličati proslavu 100. rođendana NK Orkan. Susret će se odigrati na igralištu SRC Dalmacija Dugi Rat s početkom u 19 sati. Bit će to prvi test za Bijele u sklopu priprema za sezonu 2018/19, te jedan od središnjih događaja proslave prvih 100 godina igranja nogometa u Dugom Ratu. U dugoratskom Orkanu su ponikli brojni bivši nogometaši Hajduka: Marin Brajević, Ante Tonći Vičević, Ante Rakela, Joško Pastar, Vatroslav Petrinović, Tonći Gabrić, Tomislav Erceg, Tonči Žilić, Drago Gabrić, Matko Perdijić, Juraj Grizelj, Ivan Rodić,.. Isto tako treneri u Orkana bili su bivši nogometaši Hajduka: Mirko Bonačić, Ozren Nedoklan, Lujo Klemen, Anton Lokošek, Lenko Grčić, Goran Šušnjara, Ante Vitaić, Dalibor Filipović,.. Valja istaknuti da je predsjednik NK Orkan bio Nedjeljko Špiro Erceg, koji je kasnije bio predsjednik Skupštine Hajduka, piše DalmacijaDanas.hr.

Hvar - Orkan 2:1

NK HVAR - NK ORKAN 2:1. Eto, na gostovanju u Hvaru prekinut je proljetni niz vrlo dobrih rezultata našeg Orkana. Domaćin je slavio, zasluženo, do same završnice vodio je rezultatom 2:0, a rezultatsku "točku na i" stavio je Voloder pogotkom u 83. minuti. Svaka lijepa serija dođe svom kraju. Uskoro opširnije. Valjda.

Huliganizam u redovima Torcide

Huliganizam među navijačima duboko je ukorijenjen, ali rješenje tog problema nije "nemoguća misija“. Jedan argumentiran pogled na rješenje ovog problema, postavljanje odgovornosti ispred svega, te značaj navijačke odgovornosti za budućnost pozitivnih kretanja ne samo u Hajduku već i društvu općenito, detaljno je u nastavku članka obrazložio čitatelj Kaštelanskog portala Kastela.org.
Ukoliko Torcida želi postići to da bude legitiman faktor u društvenom procesu, a osnivanjem udruge "Naš Hajduk" to i institucionalizirati, ona mora reći NE svim svojim huliganima, svim ksenofobnim i rasističkim izjavama i svim onim djelovanjima kojima navijači krše ljudska prava i zakone Republike Hrvatske.
Ako se huliganizmom i mržnjom prema drugome iskazuje ljubav prema Hajduku, ako se netko postavlja iznad Hajduka, onda taj i takav ne voli Hajduk, nego radi protiv njega. Hajduk je naš i trebamo ga čuvati od svih. Čak i od nas samih..

Orkan - Zmaj 2:2

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 2:2 (0:1). Orkan je u skladu s vremenom koje je vladalo proteklog tjedna orkanski krenuo u utakmicu, no prvi su mrežu ipak zatresli gosti iz Makarske koje je s klupe odlično vodio bivši trener Orkana, "Dite Orija" Ante Vitaić. Igrala se treća minuta, gosti su izvodili korner. Nabacio je Matešan, a Rašić je spretno zakucao loptu u mrežu iznenađenog domaćina. Potom je usljedilo najkvalitetnije poluvrijeme ovog proljeća u Dugom Ratu. Orkan, nažalost, unatoč nekoliko dobrih prilika u njemu nije uspio izjednačiti rezultat, no igralo se vrlo dobro, aktivno, napadački, s obje strane, bilo je i prigoda pred oba gola, a posebno su se istakli stoperi Zmaja koji su magnetski privlačili sva visoka nabacivanja domaćina u i pred šesnaesterac vratara Puharića. Mogli su Orkanaši koji put pokušati i s niskim proigravanjima na crveni napadački dvojac, ne bi škodilo...
Ni u nastavku dvoboja stanje na terenu nije se puno promjenilo, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, a terensku inicijativu preuzeli su Makarani. Tako je bilo sve do 75. minute kada su igrači Ante Vitaića podebljali vodstvo. Solo prodor, obrana Orkana uhvaćena u zamku i Brnić akciju završava preciznim udarcem za činilo se nedostižnih 0:2. Zmaj je mogao riješiti pitanje kome će pripasti bodovi nekoliko minuta iza toga, isti mladić sjajno je proigrao suigrača koji srećom po Orkana nije uspio savladati novog domaćega vratara, Ordulja Ter Stegena. U idućem napadu Orkan napokon zabija. Cijela akcija je mirisala na pogodak, no kada su svi na tribinama pomislili da je još jedna prilika Orkana otišla u nepovrat, na odbijeni balun natračava Vuknić, koji je desetak minuta prije ušao u igru, te preciznim i jakim udarcem pod prečku "buši" vratara Puharića i smanjuje na 1:2. U vrlo dramatičnoj završnici Orkan je uspio i poravnati rezultat. Nakon dobrog ubačaja Jurića neumorni Milan Grubiša glavom trese mrežu gostiju i postavlja konačnih 2:2. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko uzbuđenja no rezultat se više nije mijenjao. Naposljetku, Orkan može biti zadovoljan osvojenim bodom, jer lako je mogao porazom prekinuti odličnu proljetnu seriju.

Orkan - Zmaj

NK ORKAN - RNK ZMAJ. Dugi Rat, SRC Dalmacija, subota, 24.3., 15:30 sati. Vratila nam se malo zima, ali do subote će valjda i poviriti to stidljivo proljeće. Novi sportski izazov pred našim Orkanašima su dragi gosti iz Makarske. Naši mladi krotitelji zmajeva su spremni.. Sve prognoze u subotu zovu orkansku buru.. :-)

Mladost - Orkan 1:4

NK MLADOST (P) - NK ORKAN 1:4 (1:2). Nije se lako vratiti s bodom, a kamoli bodovima iz Imotske krajine, no Orkanaši su u subotu uvjerljivo slavili u Prološcu protiv domaće nogometne Mladosti. Mrežu domaćina načeo je Ivanišević u 10 minuti. No prednost Orkana nije bila dugog vijeka. Pet minuta poslije iz penala domaćin poravnava rezultat. Do kraja poluvremena Petar Baraban povećava vodstvo, a u nastavku Duje Klarić s dva pogotka fiksira prednost Orkana na konačnih 4:1. Čestitke igračima i treneru, Orkanovo proljeće u punom je cvatu..