Ribola Kaštela - Hrvatski Dragovoljac

RK RIBOLA KAŠTELA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Sedamnaesto kolo 1. HRL – jug igra se ovod vikenda. Seniorima Hrvatskog Dragovoljca nakon mukom iščeprkane domaće pobjede protiv Splita slijedi još jedan dalmatinski derbi. Ovog vikenda odlaze u Kaštela na megdan ranjenoj Riboli (poraz u gostima od Crikvenice). Neće našim rukometašima biti lako protiv izrazitog favorita, ali nema predaje. Ajmo naši!

Metković - Orkan

ŽRK METKOVIĆ - RK ORKAN. Rukometašice Orkana ovog vikenda u 15. kolu 2-HRL-jug odlaze u Metković, u goste rukometašicama istoimenog kluba. Nadajmo se da je došlo vrijeme za prvu pobjedu u prvenstvu.. Ajmo naše!

Hrvatski Dragovoljac - Split 28:27

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SPLIT 28:27 (13:16). Iz "pakla" poraza od susjeda izvukli su se Dragovoljci u drugom dijelu utakmice pred domaćom publikom, a pogotovo u njenoj završnici kada su s(p)retno iskoristili priliku i čvrsto prigrlili bodove koji su već bili na Mutograsu, na odlasku prema Gripama. Čestitke ekipi Hrvatskog Dragovoljca na dobroj reakciji u nastavku utakmice i treneru Srećku. Sretno i odličnim mladim Splićanima u nadolazećim utakmicama u prvenstvu. Uskoro opširnije u izvješću s besprjekorno čistog parketa omiške "Faks Helizim" dvorane..

Dragovoljcu pripao mini derbi protiv Splita

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - SPLIT 28:27. Protekle subote su odigrana dva susreta ekipa Hrvatskog Dragovoljca i gostiju iz Splita, u 1. HRL-jug i 3 HRL-jug. Susreti su završili teškom pobjedom domaćina, ali drame i muke nije nedostajalo u oba susreta.
Pred ugodno popunjenim tribinama na Ribnjaku, Dragovoljac je dobro otvorio prvo poluvrijeme, te vodio bitku u obrani protiv neugodnih napadača iz Splita. Krajem prvog poluvremena, Split preuzima inicijativu i prelazi u vodstvo, te prvo poluvrijeme završava rezultatom 13:16 za goste. Drugo poluvrijeme Split bolje otvara, a Dragovoljac ne uspijeva realizirati nekoliko napada, te se stvara gol razlika od pet pogodaka za goste. Crni period utakmice za Dragovoljac je trajao skoro punih deset minuta, nakon čega su momci konačno proigrali...

Evo napokon i bodova u gostima

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:30 (16:17). Rijetka je ove godine "berba" bodova u gostima naših rukometnih "Dragovoljaca", pa nam valja proslaviti ovaj mali "podvig" naših rukometaša u Biogradu na moru, a kako drukčije (kad nismo bili na utakmici) doli "urbi et orbi" objavom, ma pravim "svjedočanstvom", jednog od najzapaženiji aktera na utakmici, iskusnog (ne)zgodnog krila Marka Perića, vječnoj enigmi za protivničke golmane i vatrene navijačice na nezaboravnima after-partijima u Plave Kave, Vanille,..
Evo i izvješća..

Novčić, laganih pet kuna, odlučilo je da prvi napad imaju domaćini i otovrio se "autoput" za Markića. Lagani prvi gol.. a mi u napadu traljavo spori, čak smo došli do pasive i na čuđenje cile dvorane moja malenkost prima balun i daje gol izvan 9 metri. Svi se vataju za glavu.. kako je to moguće!! Prvi dio utakmice se odvijao u igri gol za gol. Neskromno samo da ovlaš još spomenem da je gore navedeno krilo Dragovoljca od početnih 9 golova dalo čak 6. Čudo neviđeno. No dosta o Kraljeviću Marku, a malo o Dinu, Juri, Zeli, Jakovu i ostalim Dragovoljcima koji su zajedno izborili ovu vrijednu pobjedu. Tvrdo prvo poluvrijeme na koncu završava s minimalnom prednošću Dragovojca od 16:17. ..

Biograd - Hrvatski Dragovoljac

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Ovog vikenda dugoratski rukometaši odlaze u goste Biogradu na besprjekorno čisti parket tamnošnje sportske dvorane gdje će pokušati osvojiti prve gostujuće bodove u nastavku sezone. Neće biti lako ni najmanje seniorima  Dragovoljca u Biogradu, ali vidjeli ste prije koju večer kako prolaze papirnati favoriti u srazu s razigranom mladosti Ajaxa, Manchester United i lokalnih zvijezdica NK Orkana? I ma koliko koeficijent kod Marina i Hatrick Ivana bio mali, pobjeda čeka i ljubi samo odvažne, hrabre i one koji ju zaslužuju. Ajmo naši!

Protekle subote druga momčad RK Hrvatski Dragovoljac krenula je u Dubrovnik da odigra susret protiv fenjeraša 3. lige, rukometne ekipe iz Mokošice. Dragovoljac je stigao u sastavu prožetom mladosti i iskustvom te je domaćin gadno nastradao u rezultatskom smislu. Prvo poluvrijeme Dragovoljac odlično otvara te odmah stvara neuhvatljivu gol razliku za domaćine. Brza realizacija i odlična obrana ostavlja domaćine na velikom minusu, i prvo poluvrijeme završava s 10-19 za Dragovoljac. U drugom poluvremenu Mokošica pokušava rotacijma ugroziti rezultat Dragovoljcu, ali ekipa Marina Stipičića uspješno odbija sve napade upornih gospara. Utakmica je privedena kraju konačnim rezultatom 19-30 za Dragovoljac 2, najbolji strijelac i igrač utakmice je Martin Bilonić s jedanaest pogodaka, a za istaknut su igre iskusnog Ivana Pleića koji je postigao šest pogodaka.  Dragovoljac nastavlja s sjajnim igrama kao u prvom dijelu sezone, te nastavlja mrtvu trku s Solinom za naslov 3.HRL-jug. Idući tjedan idemo skupa na gostovanje s prvom momčadi u Biogradu te se nadamo novoj pobjedi.

Dragovoljac izgubio kući protiv Dubrovnika

Protekle subote RK Hrvatski Dragovoljac je odigrao susret protiv lidera prvenstva u dvorani Ribnjak pred 400 vjernih gledatelja. S obzirom na prošlotjedni poraz od Metkovića, Dragovoljac je trebao potražiti prve bodove protiv jake i neugodne ekipe Dubrovnika. Dragovoljac odlično otvara prvo poluvrijeme te sredinom prvog poluvremena imaju i do šest pogodaka prednosti. Dubrovnik pojačava ritam i prvo poluvrijeme završava rezultatom 11-8 za Dragovoljac. U drugom poluvremenu Dubrovnik preuzima inicijativu, te s sjajnim Jurić-Grgićem stižu prednost i stvaraju za domaćina neuhvatljivu gol razliku sve do kraja susreta. Utakmica je privedena kraju rezultatom 18-22 za goste, a najbolji strijelac susreta je Josip Jurić Grgić s devet pogodaka. Kod Dragovoljca su se istakli Dino Banović s šest pogodaka i Jure Klarić s četiri pogodka. Idući tjedan nas očekuje teško gostovanje u Biogradu, te se ide na pametni napad na prve bodove u drugom dijelu sezone 1.HRL-jug.

Pokušali jesu, uspjeli nisu

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK DUBROVNIK 18:22 (11:8). Pokušali jesu ali uspjeli nisu. U pravoj ratničkoj utakmici presudila je inspiracija Janđela i klasa Jurić-Grgića iz gostujuće ekipe, a Dragovoljcima ostaje putokaz kako dalje. Borbeno od prve do zadnje minute. I maštovitije i koncentriranije u napadu, pogotovo u realizaciji zicera. Prvo poluvrijeme Dragovoljci su na krilima dobre obrane rješili u svoju korist, ali što to vrijedi kad nisu izdržali do kraja u tom tempu. A još kad faliješ 5-6 zicera teško je očekivati pobjedu protiv lidera prvenstva. No dobro, važno je da su naši momci pred svojim vjernim navijačima na Ribnjaku pravim pristupom (koji je izostao u prošloj domaćoj utakmici) pokazali da mogu objektivno puno kvalitetniju ekipu iz Grada (Dubrovnika) držati u rezultatskoj pasivi više od pola utakmice. Želja, trud i volja u subotu nisu izostali, no nešto se pitalo i odličnog protivnika, a i suci su se u drugom dijelu malo pogubili da bi pred kraj odlučili to "kompenzirati" domaćinu. Ajme. No dobro. Semafor se zaustavio na rezultatu 18:22 i valjalo je živce i tlak dovest u normalu na El Classičan način, druženjem u popularnom okupljalištu lijepe Dućke mladeži i čašicom razgovora uz bavarsko pivo i izvrsnu napolitansku pizzu. Ajmo naši!

Hrvatski Dragovoljac - Dubrovnik 18:22

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK DUBROVNIK 18:22 (11:8).
NAJAVA UTAKMICE: Hrvatski Dragovoljac je ove subote na Ribnjaku pred domaćom publikom domaćin lideru prvenstva, ekipi Dubrovnika. Nakon lošeg početka rukometne 2019. i poraza protiv Trogira pred svojom publikom, te boljeg izdanja u Metkoviću, ali i novog poraza, ovaj vikend će naši rukometaši pokušati nemoguće. Pobijediti najbolju ekipu lige kako bi osigurali mirniji nastavak prvenstva 1 HRL-jug. Subota navečer. Svi u Omiš. Dragovoljcu treba podrška. Vidimo se na tribinama.