Ili si prva liga ili nisi

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MRK KOZALA. U posljednjoj domaćoj utakmici sezone rukometašima Hrvatskog Dragovoljca potrebna je pobjeda da osiguraju ostanak u 1.HRL. U nedjelju, 30.4.2017. na paketu sportske dvorane u Ribnjaku s početkom u 20 sati, u pravom rukometnom vikendu u Omišu (održava se veliki seniorski rukometni turnir), početi će odlučujuća utakmica Dragovoljaca i riječkih rukometaša. Dragovoljcima nakon dva (minimalna) poraza u gostima kod Dubrovnika i Biograda treba pobjeda, a gosti su sve samo ne lak zalogaj.. Trebati će opet vruća srca i hladne glave ostaviti najbolje od sebe na parketu (a vjerni navijači na tribinama) i izboriti pobjedu.. Ili smo prva liga ili nismo..

U organizaciji Marija Čaljkušića (Kamp rukometnih vratara), najpoznatije hrvatske veteranske rukometne ekipe (Zlatne godine), te najpoznatijeg rukometnog portala (Planet Handball), u novoizgrađenom omiškom sportskom centru 'Ribnjak', od 28. travnja do 1. svibnja održati će se prvi Svjetski kup za rukometne veterane. Rekreativno rukometno natjecanje je organizirano u dvije starosne kategorije (+50 i +37), a prijavljena su 22 tima s preko 500 rukometašica i rukometaša, i to iz Hrvatske, Mađarske, Italije, Poljske, Ukrajine, Češke, Austrije, Crne Gore.. Na otvaranju, koje će biti upriličeno u petak 28. travnja u 18 sati, pojavit će se većina sudionika predvođeni najpoznatijim rukometnim imenima poput Patrika Ćavara, koji će i otvoriti natjecanje, a među ostalima će nastupiti i Nikša Kaleb, Silvio Ivandija, Mihovil Štimac, Slavko Goluža, Svitlana Pasičnik i veteranske zvijezde Hrvatskog Dragovoljca, faktički domaće momčadi u Omišu..

Biograd - Hrvatski Dragovoljac 33:32

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 33:32. Rukometaši seniorske ekipe RK Hrvatski dragovoljac u 20. kolu 1.HRL u nedjelju, 23.04.2017. su otišli u Biograd gdje su se u školskoj sportskoj dvorani s početkom u 20 sati susreli s istoimenim domaćinom. Biograđani su pri vrhu tablice lige, a Dragovoljci su željeli dobrom igrom u gostima osigurati ostanak u prvoj ligi.. Nažalost, u dobroj utakmici punoj tempa i dobrih poteza u uzbudljivoj završnici domaćin je bio s(p)retniji i zabilježio minimalnu pobjedu. Uskoro opširnije.. valjda.

Dubrovnik - Hrvatski Dragovoljac 31:29

RKHM DUBROVNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  31:29 (15:14). Odgođenu utakmicu protiv Dubrovčana odradili su dugoratski rukometaši na Veliku subotu, 15.4. kada su se praćeni svojim vjernim navijačima rano ujutro "Duće Tours" karavanom uputili put Kraljeva Grudobrana iskovati u znoju lica svoga novu prvenstvenu pobjedu, ovaj put nad rukometnim trupama Ludog Kralja Prisavskih rukometnih komentatora.. Prve minute utakmice pripale su momčadi trenera Zlatka Saračevića, koja je tek pred utakmicu s Dugoraćanima, pobjedivši fenjeraša Crikvenicu u gostima, prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede. Dragovoljcima je pripao središnji dio prvog poluvremena. U 16. minuti imali su čak četiri pogotka viška (6:10). Ipak, nakon minute dogovora, koju je pozvao Saračević, Dubrovčani se bude i s serijom 5:0 dolaze opet u vodstvo te odlaze na odmor s pogotkom viška (15:14). U nastavku Dubrovčani nastavljaju istim tempom, Dragovoljci s dva igrača više uspjevaju nadoknaditi dva pogotka minusa te izjednačiti na 27:27. Gol za gol igralo se do 55. minute. A onda u izjednačenoj i vrlo uzbudljivoj završnici najprije griješi domaćin, točnije, Tomislav Radić, pri ulasku u igru, no Dugoraćani taj poklon i igrača više za vodstvo ne koriste. Razbranio se vratar Dubrovnika Kristijan Janđel, a na drugoj strani pogodio je Čužić za vodstvo domaćina. Do samog kraja igralo se gol za gol, a onda su suci malo pretjerali s domaćinskim suđenjem, svirali su prekršaj Dragovoljcu u napadu, Dugoraćani su protestirali pa je isključen Marko Galiot Zele, a Dubrovnik uspjeva iskoristiti igrača više, s krila zabija Hrvoje Lončarica za konačnih 31:29. Uzbudljivo (pa i previše) je bilo i na tribinama gdje je policija u jednom trenutku morala sprječavati sukob između nekoliko gostujućih te domaćih navijača.

Dubrovnik - Hrvatski Dragovoljac

RK DUBROVNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Odgođena utakmica protiv Dubrovčana odigrati će se na Veliku subotu, 15.4..kada će se rukometaši Hrvatskog Dragovoljca uputiti put Kraljeva Grudobrana iskovati u znoju lica svoga novu prvenstvenu pobjedu, ovaj put nad rukometnim trupama Ludog Kralja Prisavskih rukometnih komentatora.. Šalu i igre prijestolja na stranu, evo lijepe prigode da se vjerni navijači Hrvatskog Dragovoljca pridruže pristupačnom preduskršnjem cjelodnevnom izletu u Dubrovnik u organizaciji "Duće Toursa" te da osim u bodrenju svojeg kluba uživaju i u ljepotama Gosparki i Dubrovnika te da se pred povratak i okrjepe i oslade na nadamo se pobjedničkoj večeri u Neumu.

Hrvatski Dragovoljac - Metković 27:25

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK METKOVIĆ 1963  27:25. Nakon odgođene utakmice u Dubrovniku naši najbolji rukometaši ove su subote pred svojom publikom u Omišu ugostili rukometaše Metkovića. Utakmica je bila vrlo neizvjesna, puna lijepih poteza, golova ali i obrana golmana, lijepa za gledanje i idealna za nerviranje, no naposljetku sve je završilo dobro za domaćina koji je mogao pitanje pobjednika rješiti i puno ranije. Uskoro opširnije s stučnim komentarom svih taktičkih detalja rukometne bitke na ušću Cetine..

Metković - Orkan 28:27

ŽRK METKOVIĆ - RK ORKAN  28:27. I naše rukometašice su ovog vikenda imale prvenstveni susret u Metkoviću. I to u gostima u subotu. Metkovke su posljednje na tablici, a naše Orkanašice su četvrte, no Orkanašice se ipak nisu uspjele doma vratiti s bodovima.

Bivši hrvatski izbornik Željko Babić se vraća se klupskom rukometu. Nakon utakmice za brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, u kojoj su naši rukometaši propustili ogromnu prednost protiv Slovenije, a javnost i HRS brzo su pronašli dežurnog "pedra" i krivca za sve u liku izbornika i stručnog stožera. Naš sumještanin (s obitelji živi na Sumpetru) preuzet će od sljedeće sezone vruću klupu viceprvaka Slovenije Gorenja iz Velenja, ekipe kojoj je cilj srušiti rukometnu dominaciju Celjana, piše tportal. Nakon otkaza Babiću, na klupu hrvatske reprezentacije vraća se Lino Červar.

Orkan - Sinj 23:29

RK ORKAN - ŽRK SINJ 23:29. U subotu, 1.4. s početkom u 18 sati u omiškoj gradskoj dvorani na Ribnjaku rukometašice Orkana dočekali su susjede na tablici, ekipu Sinja. Nadali smo se pobjedi naših djevojaka, no ekipa Sinja se nije s tim složila već je na parketu izborila pobjedu.

Hrvatski Dragovoljac - Mladi Rudar 34:21

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MLADI RUDAR  34:21 (14:9). Ovu subotu, točno u podne, pred 500 vatrenih gledatelja odigran je rukometni susret između Hrvatskog Dragovoljca i ekipe Mladog Rudara iz Labina. Ekipa Mladog Rudara je došla po dva boda i priključak vrhu tablice, a Dragovoljac je gostoljubivo dočekao goste.. i torpedirao ih svih 60 minuta utakmice. Prvo poluvrijeme Dragovoljac otvara žestokom obranom i ubojitom realizacijom te u prvom dijelu bježi Labinjanima i po pet golova razlike. Nakon time-out gosti dolaze na jedan gol zaostatka (7-6), te tada Dragovoljac ubacuje u sedmu brzinu i "tuče" po Rudarima iz svih oružja da bi konačni rezultat prvog poluvremena bio 14:9 za Dragovoljac. Drugo poluvrijeme Dragovoljca je bio praznik za domaće navijače, a horor za gostujuću obranu koja je primila čak 20 golova. Rudari su pokušali raznim kombinacijama u obrani i napadu parirat domaćinu, ali za sve to Dragovoljac je imao još bolja rješenja. Krajem drugog poluvremena trener Dragovoljca Frane Pleić uvodi na parket mlađe igrače koji su odlično iskoristili svoju priliku te uspješno priveli utakmicu s konačnim rezultatom 34:21 za Hrvatski Dragovoljac. Najbolji igrač utakmice je bio Matej Jakeljić s deset pogodaka, a koliko je Dragovoljac bio raspucan svjedoči i pogodak golmana Maleničića svom kolegi Brajnoviću iz Labina preko cijelog terena. Također zahvaljujemo se vjernoj publici koja je u velikom broju došla na spektakl u ne baš popularnom terminu. Nakon raspleta 17. kola 1.HRL jug, Dragovoljac zauzima deveto mjesto s 14 osvojenih bodova, te se nakon serije odličnih rezultata u ovoj godini odvojio od zone ispadanja, a i rezultati s drugih utakmica su išli k tome u prilog. Dragovoljac pod vodstvom Marka Galiota i Frane Pleića igra atraktivan i borben rukomet te je odrađen veliki dio posla za opstanak u 1. HRL – jug, a atmosferi i navijačima na omiškom Ribnjaku zavide i mnogo veći klubovi.