Otkazan i Malonogometni turnir Dugi Rat 2020.

U poplavi otkazanih događaja evo još jednog. Otkazuje se zbog dobro poznatih neprilika i Malonogometni turnir Dugi Rat 2020. Dugratski malonogometni turnir održavao se krajem svibnja, kao najava ljetne sezone malonogometnih turnira. Trenutno je situacija takva da organizatori nisu u mogućnosti turnir organizirati na dosadašnjoj razini, pa su donijeli odluku o odgodi, čitaj otkazivanju, ovogodišnjeg izdanja turnira.
Ima li smisla igrati bez publike ili s prorijeđenim tribinama? Nema. Iako je vjerojatnost za čudo da se turnir ipak održi mala, mnimalna, organizator si zadržava pravo da u slučaju neke nagle promjene nabolje oko cijele ove korona situacije, ipak priredi turnir ove godine ali (trenutno) bez konkretnog datuma kada bi se isti odigrao...
Organizatori se još jednom zahvaljuju svim sponzorima koji su ih pratili posljednjih godina i bez kojih tradicionalni dugoratski malonogometni turnir na bi postojao. Nadamo se da će oni, kao i svi ostali poduzetnici, što brže i što bezbolnije prebroditi ovu krizu. A mi se vidimo dogodine na vrućem asfaltu Streljane.

4. Memorijalni Turnir Marko Nazor 'Ziko'

Evo se uspješno završio u starom selu Jesenice i četvrti memorijalni turnir u spomen na neprežaljenog Marka Nazora - Zika. Red se prvo zahvaliti svim ekipama koje su sudjelovale  na turniru, a to su: Tandem, Panceta pole pituš, Restoran Babilo, Tvrdica, Ivelma Zadvarje, Mutogras, Bajnice, Žila instalacije, SSD, Bijeli anđeli, Srdelice, Ijadu puta okolo, Štoflex, Sokolovi kučice, Mix, H. U. Talaja, H. U. Talaja 50+,Lolek i Bolek i golman, Desna vanjska, Dica Krila i MNK Sumblest. Valja se zahvaliti i našim prijateljima i sponzorima: Ožujskoj pivi na donaciji 10 gajbi pive; Marinu Terziću na 'Autohtonom Terzinom gulašu'; MNK Sumblest na balunima; Humanitarnoj udruzi "TALAJA" na još jednoj podršci, ne samo kao ekipe na turnirum nego i 'back up' u njegovoj organizaciji; Udruzi Jesenice koja nam je ustupila prostorije Blagajne i terena 'iza Blagajne' i mnogim drugim volonterima. Hvala Vam! Mariu Slavkinu iz ekipe Talaja 50+ želimo što brži oporavak, i ovom heroju Ahilova tetiva nije izdržala sve napore. Valja reć i riječ, dvije i o sportskom dijelu turnira. U preostalim parovima četvrtfinala sastali su se: Tandem vs TVRDICA 0:1 (zlatni gol) i ŽILA INSTALACIJE vs Ivelma Zadvarje 3:2 (zlatni gol).
Rezultati polufinala turnira:
Tvrdica vs Žila instalacije (pobjeda Tvrdice)
MNK Sumblest vs MIX 2:9
U borbi za treće mjestu susreli su se:
MNK Sumblest vs Žila instalacije 11:9
U velikom finalu igrali su:
TVRDICA vs Mix 5:4 (pobjeda Tvrdica zlatnim golom).
Eto, samo spominjemo, u ekipi Tvrdica su nastupali rođaci Marka Nazora - Zika te nam je drago da će pehar krasit njihove obiteljske vitrine! Još jednom hvala svima i vidimo se dogodine, poručuju marljivi jesenički organizatori.

Olmissum – Crnica 6:4

Omišani su na vrhu tablice prve malonogometne lige. Sinoć su na svom Ribnjaku dugo "lomili" odlične goste iz Šibenika, ekipu Crnice, da bi na kraju Perišić zabio za 5:4, a odmah potom u Horvat za konačnih 6:4 i pobjedu Olmissuma. Iako su domaći imali 2:0 i 3:1 Šibenčani se nisu predavali, uspjeli su se vratiti, no pred kraj su ipak pali pred naletima omiških balunjerskih Gusara.

Jesenice Open 2019

U tijeku je veliki malonogometni turnir na male branke "Jesenice Open 2019". Do 21.12. svi ćemo saznati tko su balunjerski kraljevi Blagajne.. zašto to ne bi bila tvoja momčad?

Olmissum na penale iz kupa izbacio Novo Vrijeme

U utakmici hrvatskog futsal kupa u petak u dvorani na Ribnjaku Olmissum je pobijedio Makarsko Novo Vrijeme boljim izvođenjem penala. Makarani su poveli već na otvaranju utakmice pogotkom Kazazića u 2. minuti. Desetak minuta poslije Omišani su izjednačili preko Sekulića. Lijepi pogodak iskosa, s lijeve strane, zatresao je mrežu u suprotnom kutu gola gostiju. U drugom poluvremenu nije bilo poogodaka pa se krenilo u lutriju penala. Juretić i Bajrušović su bili sigurni, Kustura i Osredkar pogodili su poslije njih, a Horvat za Olmissum u trećoj seriji, dok je udarac Kazazića obranio golman Luketin za veliko slavlje Omišana. Olmissum je u četvrtfinalu Hrvatskog kupa.

Olmissum - Square 5:0

OLMISSUM - SQUARE 5:0. Olmissum protiv Universitasa nije uspio doći do premijerne prvoligaške pobjede u svom gradu, pred svojom publikom. Nadoknadio je to u subotu protiv dubrovačkog Squarea kojeg su svladali s uvjerljivih 5:0. Čestitamo! Uz ovu sinoćnju, domaću, Omišani su dosadašnje pobjede ostvarili u gostima. Iako debitant u prvoligaškom društvu, Olmissum je u sezonu ušao s velikim ambicijama. Na krilima tri hrvatska reprezentativca (Luketin, Horvat i Perišić) i uz stabilnu upravu, novi iskoraci Olmissuma tek su pred nama.

Olmissum - Universitas 0:1

Olmissum - Universitas 0:1 (0:0). Tvrda utakmica u Omišu pripala je splitskim studentima, Universitasu, a jedan jedini pogodak na utakmici postigao je u 30. minuti Josip Juretić koji je ovog ljeta upravo iz 0lmissuma stigao u redove Universitas. Tko će kome, ako ne svoj svome..  Za MNK Olmissum nastupili su : Luketin, Kustura, Badrov, Mišerda, Pavić, Jurlina, Horvat, A. Juretić, PerišićJ. Kolobarić, Jurić, M. Kolobarić, Sekulić i Bilandžić.

Vrgorac - Olmissum 2:3

VRGORAC - OLMISSUM 2:3 (0:1). Olmissumovci su ušli u pravi duel s viceprvakom i taj pristup im se isplatio u 13. minuti kada "izviždani" Jurić dovodi Olmissum u toliko željeno, a i zasluženo vodstvo. Do kraja poluvremena Omiški nebesko-plavi preuzimaju inicijativu, ali se na poluvrijeme odlazi bez promjena. Trener Maretić je igračima dao dodatne naputke kako u nastavku Vrgorcu oduzeti kontrolu nad utakmicom i već nakon dvije minute drugog dijela Perišić povisuje na 0:2. Iskusni Suton je nedugo zatim smanjio prednost gostiju. Potom slijedi oprezni dio utakmice s obje strane, gdje se igralo s manje rizika i pogreške su se svele na minimum. Ponovo se i u takvoj igri bolje snašao Olmissum i na dva razlike povisio je Nikola Pavić, no Suton još jednom smanjuje prednost gostiju, ujedno i euforiju, te svojim drugim pogotkom u istoj minuti smanjuje zaostatak. Kasnije se pokazalo da je to bio pogodak za konačnih 2:3. Zeleno-plavi su propustili dvije prilike da s deseterca matiraju vrgoračkog vratara Odžu. Točnije, Jurić i Pavić nisu bili dovoljno precizni. Fantastična debitantska pobjeda Olmissuma i prvoj ligi hrvatskog futsala, koja će ostati podcrtana u klupskim memoarima.

Preostalo je još samo nekoliko dana do premijerne utakmice MNK Olmissum u 1.HMNL. Nikada zahtjevnija konkurencija, kažu upućeni, i nikada spremniji malonogometaši Olmissuma. U kombinaciji sa kup natjecanjem Omišani će imati pravi "engleski ritam" utakmica zato uskladite svoj kalendar sa zeleno-plavim rasporedom, jer pomoć domaće publike Olmissumu će biti više nego potrebna. Sritno, momci!

Završnica malonogometnog turnira Podstrana 2019

U ponedjeljak, 1.7. se igra završnica 13. tradicionalnog malonogometnog turnira Podstrana 2019 koji se igra u čast Svetog Ante i na spomen poginulom branitelju Vladimiru Vukoviću Vati. Na turniru je bilo ukupno 40- tak ekipa, a finale su izborili Podstrana ATT Suzuki – Sintaksa ( veterani ) i Poštari – CB Faraon ( mladi). Program na sportskom centru Petričevo počinje u 19:40 sati.

19:40 utakmica za 3. mjesto: FS Ritual – Debeli i dva mršava
20:20 finale veterana: Podstrana ATT Suzuki-Sintaksa
21:20 finale seniora : Poštari – CB Faraon.