Tonči Bauk novi je načelnik Općine Dugi Rat

Tonči Bauk (NL) novi je načelnik Općine Dugi Rat. Rezultat je to drugog kruga lokalnih izbora 2021. u Općini Dugi Rat. Tonči Bauk je dobio 1.238 glasova zainteresiranih sumještana koji su izašli na izbore, a njegov protukandidat Frane Marčić (HDZ) osvojio je povjerenje 1.195 osoba. Svega 43 glasa odlučila su pobjednika izbora za novog načelnika. Čestitamo novom načelniku Tonču Bauku! Bravo! Naravno, čestitamo i Frani Marčiću na vrlo dobrom izbornom rezultatu. Dugoraćani su u izboru za župana svoje glasove i povjerenje dali dugoratskom zetu Plame.. Blaženku Bobanu koji je slavio sa 1.544 glasa (Ranko Ostojić osvojio je 794. glasa). Izgleda da je novi načelnik Tonči Bauk osigurao i većinu u Općinskom vijeću Općine Dugi Rat. No o tome više u idućim informativnim emisijama...
Bili su ovo zanimljivi i neizvjesni lokalni izbori u Dugom Ratu. Jest da smo imali nikad više lista za Općinsko vijeće, ponajviše u državi, no kandidati za načelnika, pogotovo kad ih usporedimo sa kandidatima na prošlim lokalnim izborima iz 2017., su bili jedna razina više. Naravno, ovo je subjektivna ocjena doljepotpisanog. Lokalni izbori su iza nas, pobjednici dok ovo pišem još feštaju, a finalisti valjda već analiziraju što im je falilo do preokreta, a mi, zainteresirani mještani Općine Dugi Rat smo dobili novog načelnika, novu energiju na kormilu Općine, i novu nadu da će i naši općinari i naši vijećnici ovaj novi mandat iskoristiti najbolje što znaju i umiju na boljitak svih nas i naših malih mjesta. Posla ima 'ko u priči, a para nema, situacija u našoj općini je kao u našem Hajduku... ali stigao je novi trener i valja nam vjerovati da zajedno možemo bolje od ovog četvrtog mjesta, odnosno bolje nego dosad kad smo tapkali u mjestu.
Ajmo!

DRUGI KRUG LOKALNIH IZBORA 2021.

Tonči Bauk novi je načelnik Općine Dugi Rat

Piše: Mladen Banović 
Foto gore: Ante Čizmić / Cropix


Baukova lista u Pina
Vesela atmosfera među članovima Baukove liste vladala je već od prvog kruga izbora...  foto detalj iz Pino bara...

Baukoa šesna listaBaukova šesna lista u slavlju druge izborne večeri... 

Povezani članci

Who's Online

We have 95 guests and no members online