CZK Omiško kulturno ljeto: Završna večer muških klapa 53. FDK Omiš

"Omiško kulturno ljeto", popularni ljetni festival kulture u gradu na ušću Cetine, skup je različitih kulturnih događanja tijekom srpnja i kolovoza smještenih na prostore starog i novog dijela grada Omiša, njegove pjace i crkvice, dvoranu nekadašnjeg Glagoljaškog sjemeništa, klaustar Franjevačkog samostana, park Borići, plato ispred crkve sv. Petra Apostola na Priku, plato iza Narodne knjižnice,..Program je razigran po cijelom području Grada Omiša i Poljica gdje je za Vas pripremljena bogata kulturna produkcija.
U nastavku članka otkrijte detalje sjajnog programa događanja ovogodišnjeg, jubilarnog, već 30-og po redu, Omiškog kulturnog ljeta u organizaciji Centra za kulturu Omiš., a idući nadolazeći događaj Omiškog ljeta je:

Subota, 20.7. / 21.00h / Festival dalmatinskih klapa / Završna večer muških klapa / Trg sv. Mihovila / organizator FDK Omiš

30. OMIŠKO KULTURNO LJETO – CENTAR ZA KULTURU OMIŠ

."Omiško kulturno ljeto", popularni ljetni festival kulture u gradu na ušću Cetine, skup je različitih kulturnih događanja tijekom srpnja i kolovoza smještenih na prostore starog i novog dijela grada Omiša, njegove pjace i crkvice, dvoranu nekadašnjeg Glagoljaškog sjemeništa, klaustar Franjevačkog samostana, park Borići, plato ispred crkve sv. Petra Apostola na Priku, plato iza Narodne knjižnice,..

Program je razigran po cijelom području Grada Omiša i Poljica gdje smo za Vas pripremili bogatu kulturnu produkciju.
Izdvojili bi možda koncerte DARKA RUNDEKA, MATE MATIŠIĆA, DANISSE JANNAH, BOW@PLECTRUM u čijim izvedbama ćete zasigurno uživati, jer se radi o glazbenicima iznimne kvalitete.

Drugu godinu za redom u Omišu će se održati MEĐUNARODNI FESTIVALA KOMORNE GLAZBE - OSTINATO gdje će 17 najeminentnijih svjetskih komornih glazbenika učiniti omiški Franjevački samostan Gospe od Karmela nacionalnim Olimpom komornog muziciranja. Umjetnički direktori festivala su naš omiški ponos LOVRE MARUŠIĆ I LATICA ANIĆ koji su pripremili izvanredan program.

Od respektabilnog kazališnog programa uveseljavat će nas TEATAR EXIT s dvije predstave, TEATAR PLANET ART, GALA TEATAR, PLAY DRAMA, KAZALIŠTE MALI PRINC OMIŠ ILITI ZIJAH SOKOLOVIĆ, MARKO TORJANAC, ECIJA OJDANIĆ, MATIJA PRSKALO, IVANA ŽUPA, KATARINA ROMAC PETRA KOVAČIĆ.. Bit će tu i splitske stand up scene, kina pod zvijezdama, predstavljanja knjiga IVICE SORIĆA SUROG i JELENE NOVAKOVIĆ, omiške baletne dječje igre Omiških pahuljica, književnih manifestacija JURINI JABLANI koje je osmislila Narodna knjižnica u suradnji s Kulturnim Centrom.

Otvoriti ćemo u Mimicama i umjetničku cestu Via Artistica s postavom od 15 kipova uz nezaboravnu MLADENKU MIMICU koja je osmislila ovaj projekt. Otvoriti ćemo i JOKINU BRGUJU u dva dana s dvije kazališne predstave. Biti će i lutkarskog programa i za najmlađe, imat ćemo veliku izložbu MIRA TOMASOVIĆA samozatajnog, ali divnog umjetnika.

I na kraju posebnu pozornost posvećujemo napšim kulturnim snagama: LOVRI MARUŠIĆU, LATICI ANIĆ, RUDI MIMICI, DUJI STANIĆU,  ženskoj klapi MIRABELA koju vodi maestro JURE ŠABAN.



SRPANJ

1.7. / 21.30h /  KINO MEDITERAN  – open air cinema, Optužena (Accused), Gonzalo Tobal, Argentina, 107' / plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

2.7. / 21.00h /  KINO MEDITERAN – open air cinema, Gordon i Paddy – SINKRONIZIRANO, Linda Hamback, Sweden / plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

7.7. / 21.00h /  KUMOVI - kazališna predstava, Gradsko kazalište Mali Princ / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić /18. Ivanjske večeri, Tadići - Slime / organizatori: KUD Slime, CZK Omiš

8.7. / 21.30h / KINO MEDITERAN – open air cinema, Vlast (The Realm), Rodrigo Sorogoyen, Spain, 121'/ plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

9.7. / 21.30h /  KINO MEDITERAN – open air cinema, Tabaluga – SINKRONIZIRANO, Sven Unterwald, Germany / Location 1:. plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran  i CZK Omiš

11.7. / 21.00h /  KLYTAIMESTRA – kazališna predstava, Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa, redatelj: Petar Buljević / Lokva Rogoznica, plato iza crkve Uznesenja BDM / organizator: CZK Omiš

18.7. / 21.00h / DENISSE JANNAH – (jedna od najpoznatijih svjetskih Jazz pjevačica koja je snimila 5 samostalnih albuma za najpoznatiju svjetsku jazz izdavačku kuću BLUE NOTE RECORDS); Ratko Zjaca, Renato Chicco, Oleg Markov, plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš



19.7. / 21.00h / Festival dalmatinskih klapa: Završna večer ženskih klapa / Trg sv. Mihovila / organizator FDK Omiš

20.7. / 21.00h / Festival dalmatinskih klapa / Završna večer muških klapa / Trg sv. Mihovila / organizator FDK Omiš

22.7. / 21.00h / Otvaranje Dana Ive Marjanovića / predstava HNK Split  Ol' smo za jedan dan / Gata, plato ispred crkve sv. Ciprijana / organizator: KUU Mosor Gata



23.7. / 21.00h / JA SAM DAMA – kazališna predstava, Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa, redatelj: Petar Buljević /  plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

24.7. /21.00h/   Splitska stand up scena: Josip Škiljo, Ivica Lazaneo, Tomislav Primorac, Ivo Musulin, Vanja Dobrijević / plato iza Narodne knjižnice / organizator: Centar za kulturu

25.7. / 21.00h / PLAYDRAMA – TREŠNJA, kazališna predstava / igraju: Katarina Romac, Davor Pavić, Petra Kovačić, Sara Ivelić; redatelj: Tamara Damjanović /  plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

25.7. / 20.00h / Poljičke kulturno-gastronomske večeri / Park hrvatskih branitelja-Borići / organizator: Društvo Poljičana sv. Jure Priko

27.7. / 21.00h /  BEZ TREĆEGA, Gala teatar, kazališna predstava / igraju: MATIJA PRSKALO,  Mladen Vulić; redatelj: autorski tim glumaca / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

28.7. / 21.00h /  TEATAR EXIT - SHAKEspeare na Exit, kazališna  predstava / igraju: Živko Anočić, Marko Makovičić, Jerko Marčić, Saša Anočić; redatelj: Matko Raguž / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

29.7. / 21.00h / DARKO RUNDEK – koncert, Plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

31.7. / 21.00h /  KUMOVI – kazališna predstava,Gradsko kazalište Mali Princ / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić; redatelj: Petar Buljević / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš


KOLOVOZ

2.8. / 21.00h / ZIJAH SOKOLOVIĆ, GLUMAC JE GLUMAC – kazališna predstava / plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

3.8. / 21.00h /  CZK OMIŠKE PAHULJICE – Baletni koncert i baletna predstava PEĆA I VUK / voditeljica: Branka Ćić Trumbić / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

4.8. / 21.00h / PEDRO RIBEIRO RODRIGUES (klasična gitara) i MATEA ŠARLIJA (flauta), Crkva sv.Duha / organizator: CZK Omiš

5.8. / 21.00h / OLUJA – GALA KONCERT / Ivona Bosančić, Marko Lasić i Maja Andrijolić i CZK KLAPA MIRABELA / Poljički trg / organizator: Grad Omiš, CZK Omiš /

6.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš, Franjevački samostan /organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, Turistička zajednica Omiš, Turistička zajednica SDŽ

08.08. / 21.00h / Promocija knjige Jelene Novaković, Molitva od plamena i promocija knjige Ivice Sorića Suroga, Bijeli medvjedi i narančaste elipse u izdanju Biblioteke AZ, CZK Omiš,  Čažin Dolac - Tugare /organizator CZK Omiš   

9.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš, Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, Turistička zajednica Omiš, Turistička zajednica SDŽ

10.8. / 21.00h /  TEATAR EXIT – NJUŠKE, kazališna predstava / igraju: Enes Vejzović, Filip Križan, Janko Rakoš; režija: Matko Raguž / plato iza Narodne knjižnice /organizator: CZK Omiš

11.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš, Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, Turistička zajednica Omiš, Turistička zajednica SDŽ

12.8. / 21.00h / LUDENS TEATAR, KAZALIŠTE MORUZGVA – BRODOLOMKE, kazališna predstava / igraju: Ecija Ojdanić, Daria Lorenci Flatz, Anita M. Delić, Nataša Kopeč, Sven Šestak; režija: Krešimir Dolenčić / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

13.8. / 21.00h / LUTKARSKO  KAZALIŠTE SUNCOKRET – Što ću biti kad odrastem, lutkarska predstava, plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

14.8. / 21.00h / OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš, Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, Turistička zajednica Omiš, Turistička zajednica SDŽ

16.8. / 20.00h / Poljičke kulturno-gastronomske večeri /Park hrvatskih branitelja-Borići / organizator: Društvo Poljičana sv.Jure Priko

16.8. / 21.00h /  DUJE STANIĆ – Recital (klarinet), Crkva sv.Duha / organizator: CZK Omiš

17.8. / 21.00h /  OSTINATO – 2nd International Chamber Music Festival Omiš, Franjevački samostan / organizator: Lovre Marušić, Latica Anić, Petar Buljević-CZK Omiš, Grad Omiš, Turistička zajednica Omiš, Turistička zajednica SDŽ

18.8. / 19.00h / GUSARSKA BITKA 2019. / Gradska luka / organizator: TZ Omiš

19.8. / 21.00h / BOW VS. PLECTRUM: Filip Novosel, Tihomir Hojsak, jazz koncert / plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

21.8. / 21.00h / KLYTAIMESTRA – kazališna predstava,  Gradsko kazalište Mali Princ / igra: Ivana Giove Župa; redatelj: Petar Buljević / Franjevački samostan / organizator: CZK Omiš, Turistička zajednica Omiš

22.8. / 21.00h / KINO MEDITERAN – open air cinema, Sitne ribe (Piranhas), Claudio Giovannesi, Italy, 110'/  Plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran i CZK Omiš

23.8. / 21.00h / 13. JOKINA BRGUJA – KUMOVI, Gradsko kazalište Mali Princ / igraju: Marijan Grbavac, Gordana Kapić, Ivana Giove Župa, Ana Vidošević, Mate Tavrić – Gradsko kazalište Mali Princ / Ivašnjak Lokva Rogoznica / organizator: CZK Omiš (PRIJENOS STOLICA na otvorenu scenu  Galeriju Gandalj)

24.8. / 21.00h / 13.JOKINA BRGUJA – VELIKA ZVJERKA –Planet Art, kazališna predstava / igraju: MARKO TORJANAC, Slavko Juraga, Luka Dragić; redatelj: Slavica Knežević /  Ivašnjak Lokva Rogoznica / organizator: CZK Omiš

25.8. / 21.00h / MIROSLAV TOMASOVIĆ – Slikarska izložba / Ilirsko sjemenište – Galerija AZ organizator: CZK Omiš

26.8. / 21.00h / MATE MATIŠIĆ i prijatelji – Koncert, plato iza Narodne knjižnice Omiš /organizator: CZK Omiš   

27.8. / 21.00h / JURINI JABLANI – književna manifestacija / Lada Kaštelan, Enes Kišević , Mate Matišić, svetište sv. Leopolda Mandića, Zakučac / organizator: Narodna knjižnica Omiš, CZK Omiš

28.8. / 21.00h / KINO MEDITERAN, open air cinema, Zaneseni  (Swoon), Marlind & Stein, Seden, 100' / plato iza Narodne knjižnice Omiš / organizator: Kino Mediteran i CZK Omiš

29.8. / 21.00h / CZK MIRABELA – koncert ženske klape, Franjevački samostan / organizator: CZK Omiš

30.8. / 21.00h / RUDE MIMICA – Kalamos kvintet / Plato iza Narodne knjižnice / organizator: CZK Omiš

31.8. / 21.00h / GORAN GIZDAVČIĆ – Izložba fotografija Priča o ljudima i ljubimcima / Crkva sv. Duha / organizator: CZK Omiš.

Povezani članci

Who's Online

We have 563 guests and no members online