Orkan - Zadar 2:3

NK ORKAN - NK ZADAR  2:3 (1:0). Igrači Orkana odlično su krenuli u subotnji susret s nogometašima Zadra. Vidjelo se dobro i s tribina da žele pobjedu u ovom susretu, a za to su nagrađeni već u 7. minuti kada Legčević pogađa za vodstvo. 1:0. Još jednu brojčanu prednost, onu u broju igrača na travnjaku, dobio je Orkan u 31. minuti kada mladi zadranin Josić dobiva drugi žuti karton i tako svoju ekipu ostavlja sa 10 igrača. Činilo se tada da će Orkan upisati tri boda i napokon isploviti prema sigurnijim vodama, no sve to kao da je probudilo dišpet u Zadranima koji su i s igračem manje uspjeli preokrenuti rezultat početkom drugog dijela (Terkeš u 52') a do kraja utakmice postići još dva nova pogotka (Colić 65' i Blažević 80') i zasluženo slaviti u Dugom Ratu. Orkan je uspio pogotkom Jurića u završnici samo smanjiti rezultat na 2:3. Orkan nikako da izađe iz svoje proljetne nevere. Dan prije subotnje utakmice trener Orkana Dalibor Filipović podnio je ostavku, a uoči utakmice u zapisnik je postavljen i 15-godišnji Filip Ivanišević (08/2001) ali ipak srećom po Orkan nije zaigrao u subotnjoj utakmici jer to bi značilo sankcije za dugoratsku momčad koja i bez toga ima premalo bodova i bori se za ostanak u 3.HNL-jug.

Subota, 16h: Orkan - Zadar

NK ORKAN - NK ZADAR. U subotu, 25.3.2017. s početkom u 16 sati u Dugom Ratu će se održati utakmica 22. kola 3.HNL-jug. Orkanu u goste dolazi ekipa Zadra. Evo prilike da nakon glatkog poraza na Lapadu u utorak naš Orkan pobjedom protiv bivšeg prvoligaša pokuša svoj "bijeg u pobjedu". Valja nam ostati u ligi i dogodine, kada slavimo prvih 100 godina igranja nogometa u Dugom Ratu.

VIDEO!!!: GOŠK Dubrovnik 1919 - Orkan 3:0

Trećeligaši su u utorak diljem Dalmacije odigrali prvenstvene nogometne utakmice 21 kola 3.HNL-jug. Na dubrovačkom Lapadu u 16 h GOŠK Dubrovnik 1919 je dočekao seniore našeg Orkana. Dočekao i ispratio kući s tri pogotka u mreži.. Uskoro opširnije o utakmici u Dubrovniku.. Ne, nema ništa opširnijeg teksta, ali ipak ima slikopisa iz Dubrovnika! U nastavku pogledajte video prilog s utakmice (počinje od 0:35) i uživajte u komentiranju iznimno nadahnutog dubrovačko-zadarskog komentatora. Spavaš li mirno Nikola Loziću?!
Na svom Ribnjaku Omiš je u utorak bio ne baš goropadan domaćin Kamenu, ali je zabilježio pobjedu. Hajder je zabio za konačnih 1:0, a to je Omišanima koji se nalaze u opasnoj zoni na tablici i bilo trenutno najvažnije..

Orkan - Omiš 1:1

NK ORKAN  - NK OMIŠ 1:1 (0:0). Lokalni derbi ni ovoga puta nije razočarao s obzirom da su obje momčadi publici priredile atraktivnu i napadačku utakmicu, i pravo je čudo da smo golove vidjeli tek na samom kraju susreta. Pred gotovo popunjenim tribinama stadiona u Dugom Ratu, snage su omjerile momčadi koje se odlično poznaju, a kako i ne bi kad ih je značajan broj, uključujući i trenera Pekasa, bilo članovima oba kluba kroz proteklih nekoliko sezona. Omišani su, unatoč nešto slabijem nizu rezultata, od samog početka pokazali da su se došli nadigravati sa, po mnogima, favoriziranim domaćinom. Već u 4. minuti Puljić upošljava Vučemila u “jedan na jedan” situaciji, ali šut odlazi pored gola Baučića. Nakon dvadesetak minuta Vučemil ponovno u prilici, ovoga puta pogađa stativu i bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice..

Derbi nekad, derbi sada. Legenda Orkana Dalibor Franolić (80) za čitatelje "Slobodne Dalmacije" prisjetio se kako su nekada izgledali derbiji Orkana i Omiša.
- Uvik je derbi interesantan, iako u zadnje vrime odnosi među klubovima više nisu tako zategnuti, odnosi su više prijateljski. Prije je bilo više napetosti, a sad je mladost sve pokretnija, sve je više u Omišu gdje je više zabave, razvijaju se prijateljstva. Izgubio se taj nekadašnji naboj, rivalitet između Orkana i Omiša. Osim toga u zadnje vrime Omiš je stalno ligu iznad Orkana, tek smo ove sezone opet skupa u istom rangu – priča nam Franolić, dugogodišnji dugoratski sportski djelatnik koji je još 2010. godine za svoj tada 50-godišnji rad u nogometnom klubu Orkan nagrađen Nagradom za životno djelo općine Dugi Rat.
- U Orkanu sam bio igrač, trener, predsjednik, tajnik, ma ja sam bio katica za sve. Ali nisam u zadnje dvi godine u klubu, i godine su malo učinile svoje...

Barcelona ili Real? Celtic ili Rangersi? Juventus ili Milan? Liverpool ili Manchester (United)? Orkan ili Omiš? Moji su livo (jer i srce je na toj strani), tvoji su garant desno, no trenutni, konačnim rezultatom potkrepljeni, odgovor na ovu zadnju vječnu lokalnu nogometnu enigmu (Orkan ili Omiš? Kome suze i gajba tuge u svlačionici, a kome pjesma, cure i bodovi?) moći će svi ljubitelji trećeligaškog nogometa saznati već u subotu, 18. ožujka na travnjaku SRC "Dalmacija" u Dugom Ratu gdje će uoči blagdana Svetog Josipa točno u 15:30 sati istrčati i vještine naganjanja baluna po biljarski ravnom terenu odmjeriti naši trećeligaši. Oba naša kluba nisu baš u ugodnoj situaciji na tablici 3 HNL- jug, pa će tradicionalno neizvjesan susjedski dvoboj, derbi u svakom slučaju, ovaj put začelja, imati i nešto veći ulog od lokalnog prestiža i titule najboljeg u selu i okolici.

Koliko moraš biti glup da bi živio u Splitu, u Dalmaciji, i veličao ustaški režim. Koliko moraš biti glup i neobrazovan da o tom ustaškom režimu nisi ama baš ništa pročitao. Pa, čak ni to da je taj isti ustaški režim tvoj Split i tvoju Dalmaciju predao bez borbe, zapravo darovao, majčici Italiji.
La nostra bella patria! Ukucaj, glupane, u google translate, pa neka ti prevede!
Koliko moraš biti glup da svome voljenome klubu - voliš ga, je li tako? - iz nedjelje u nedjelju odmažeš.  Jer, toliko glup ipak valjda nisi, toliko da ne znaš da će Hajduk opet biti kažnjen i osramoćen zbog tvoje gluposti. Da će se kotač iznova zavrtjeti unatrag. I pri tome zgnječiti svakoga tko ga pokuša zaustaviti.
Koliko moraš biti glup da kao navijač Hajduka - navijač  si Hajduka, zar ne? - na stadion donosiš transparente kojima vrijeđaš druge i drukčije. Da izvikuješ parole protiv Srba. Znaš li ti, ili si baš toliko glup i neobrazovan, da su neki od najvećih igrača u Hajdukovoj povijesti bili srpske nacionalnosti. Znaš li da bi tvoj Hajduk bez doprinosa tih ljudi teško mogao živjeti vječno.
Znaš li da je Hajdukova  antifašistička povijest jedinstvena u svjetskim okvirima. Crkni, glupane, ali tako je i ti to ne možeš promijeniti!
Znaš li da nisi nikakav junak, heroj ulice ili prvak svoje okuke, nego tek glupan vrijedan prijezira. Znaš li da si nitko i ništa nevrijedan spomena. Znaš li, glupane, da svaku tvoju glupost jedva čekaju oni protiv kojih se rijeka Hajdukovih navijača već godinama bori.
Znaš li da su im Hajduk,  'Naš Hajduk' i Torcida trn u oku, da su bili u konopcima i da su sada zbog tvoje gluposti opet došli do daha. I da im je teško proturiječiti, da znaš. Jer kad proturiječiš ispada da braniš takve glupane kao što si ti..

Neretvanac - Orkan 2:1

NK NERETVANAC - NK ORKAN 2:1 (2:1). U 7. minuti igrač domaćina, Zovko, pretrčao je obranu dugoraćana, zaobišao vratara Baučića i asistirao Mariću za vodstvo domaćina. Orkanaši ubrzo uspostavljaju terensku ravnotežu i nakon lijepe kombinacije Miljka i Jukića potonji donosi zasluženo izjednačenje gostima u 19. minuti. No domaćin opet dolazi u vodstvo. Igrala se 35 minuta kada je Mihaljević pronašao Zovka koji spretno pogađa donji kut Baučićevog gola. U samoj završnici Orkan je imao ljutu priliku za izjednačenje i podjelu bodova. U 90. minuti Tokić dolazi u stopostotnu priliku, no vratar Tuta uspjeva sprječiti izjednačenje. Za NK Orkan su u Opuzenu nastupili: Baučić 7, Tokić 6.5, Ljubić 6.5 (od 77. Mandurić -), Miljak 6 (od 71. Roguljić 6.5), Baraban 6.5, Romić 6.5, Marčić 7, Kustura 7, Jukić 6.5, Klarić 6.5, Legčević 6.5 (od 67. Ivanišević 6.5).

NK NERETVANAC - NK ORKAN  2:1. Naš Orkan ovog vikenda odlazi u Opuzen u goste Neretvancu u utakmici 18 kola 3.HNL-jug. Utakmica će se odigrati u nedjelju, 12. ožujka s početkom u 15 sati. Eto prilike da i prvotimci Orkana pohrle u subotu put Poljuda gdje se s početkom u 17 sati igra Jadranski derbi. U goste Hajduku dolazi lider prvenstva - Rijeka. Nadamo se da će i Hajduk i naš Orkan ovog vikenda uspješno prijeći preko rijeke...