Izvanredna izborna skupština NK Orkan

Nogometni klub "Orkan" Dugi Rat, naš vitalni stogodišnjak, poziva sve članove kluba na izvanrednu izbornu skupštinu kluba koja će se održati u ponedjeljak, 11.12.2017. s početkom u 17 sati u prostorijama kluba na adresi Hrvatske mornarice 2, 21315 Dugi Rat. Pozvaju se skupštinari da se odazovu u što većem broju.

Orkan - Omiš 2:2

NK ORKAN - NK OMIŠ  2:2 (1:0). Skandal na kraju obilježio je derbi utakmicu između dva susjeda. Ružne scene. Naganjanje suca po terenu. Nije se to smjelo dogoditi..  Orkan je vodio takoreći od samog početka utakmice. Već u 2. minuti Baraban je zabio za vodstvo Orkana. U 65. Jerić povećava vodstvo. A onda, kao Hajduk prije Kopića, u završnici Orkan sve prosipa. U 75. minuti na 2:1 smanjuje Jure "Dite Orija" Žilić, da bi u sudačkoj nadoknadi Omiš, nakon očite sudačke pogreške, nedosuđenog prekršaja nad golmanom Orkana u svom petercu, uspio izjednačiti.. A onda su krenule ružne scene.. Ne ponovilo se. Morali su Orkanaši biti iznad toga, iznad sudačke nepravde.. Igrali su se posljednji trenutci sudačkog produžetka. Omiš je izvodio zadnji korner na utakmici. Lopta pada u peterac. Vratar Orkana Boško Baučić pod očitim prekršajem kratko uspjeva izboksati balun, ali samo do igrača Omiša koji ga vraća nazad u petarac gdje su dva gostujuća igrača ugurala domaćeg igrača u branku, a treći je uspio ugurati i balun preko gol crte i tako dati gol za izjednačenje. Sudac Ante Terzić je ostao nijem na prekršaj na golmanu i na sve ovo što se događalo u petercu. Nažalost, igrači Orkana nisu ostali nijemi na njegove pogreške... Epilog svega su crveni kartoni za čak četiri igrača Orkana, Antu Marčića u 87. minuti zbog vrijeđanja suca te Luku Jurića, Božidara Baučića i Božu Predojevića u 93. minuti zbog odgurivanja suca, puno posla za policiju, a uskoro i za disciplinskog suca koji će odlučivati o (novim) kaznama Orkanu. A tko će suditi sucu za epilog koji je izazvao?
Ovo je bila zadnja prvenstvena utakmica Orkana u jesenjem dijelu sezone. Nakon završetka prvog dijela prvenstva 1.ŽNL na vrhu tablice su izjednačeni Uskok i Mladost, naš Orkan je na 11. mjestu s 14 osvojenih bodova, a Omiš je 9. s 18 bodova. Prvenstvo se nastavlja krajem veljače 2018. Balunjeri, uživajte u praznicima i blagdanima!

Orkan - Omiš

NK ORKAN - NK OMIŠ. U 13. kolu 1.ŽNL u subotu, 2.12. u 13 sati na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu održati će se derbi lige. Orkanu u goste dolazi Omiš. Ima li bolje pozivnice lokalnim zaljubljenicima u niželigaški balun da u velikom broju hodočaste tribine igrališta u Dugom Ratu?

Postira - Orkan 1:0

NK POSTIRA SARDI - NK ORKAN 1:0. Seniori našeg Orkana u svetu nedjelju, 26.11.2017. s početkom u 13 sati odigrali su jedno od najtežih gostovanja u ligi, ono na Braču, kod svojih prekomorskih susjeda, ekipe Postira. Optimisti kakvi već jesmo nadali smo se pozitivnom rezultatu ove nedjelje, no eterom Radio Brača pronijela se do druge strane kanala vijest o vodstvu domaćina u 77. minuti i naše nade su potonule kao Čapino sidro, na dno mora. Ništa od pobijede u gostima, ništa od izjednačenja u 93. minuti, ništa ni od nedjeljnje matematike i teorija velikih brojeva koja ni danas nije bila na našoj strani, no svejedno će nakon treninga idućeg tjedna igrači Orkana okuraženi dočekati nadolazeći susjedski derbi i svog najdražeg protivnika, ekipu Omiša. Ajmo, Orkane! Valja pobjeđivati..

Pobjedili lidera

NK ORKAN - NK USKOK 1:0 (1:0). Nova metla bolje mete, stara je uzrečica koja se i ovaj put pokazala istinitom. Poslije turbulentnog tjedna u kojem je Orkan ostao bez dosadašnjeg trenera Drage Čelića, a potom i bez predsjednika Marina Ivaniševića, ista momčad seniora Orkana vođena novim trenerom Nikolom Tomićem uspjela je kod kuće pobjediti lidera prvenstva, ekipu Uskoka iz Klisa, i osvojiti nova tri boda s kojim je, nadamo se, krenuo i rezultatski oporavak seniora Orkana koji se na tablici 1.ŽNL nalaze na nezavidnom položaju u sezoni u kojoj proslavljaju prvih 100 godina kluba i naganjanja baluna po ledinama i travnjacima Dugog Rata. Momčadski duh je danas iznjedrio nova tri boda i dokazao lokalnim "zlodusima" da itekako ima špirita u naših seniora (samo ga triba znat izvući iz boce) i da se naši mladi momci itekako mogu nostiti s nogometnom konkurencijom u ligi. Orkan je postigao pobjedonosni pogodak u 35. minuti susreta. Odličan slobodan udarac vratar Uskoka Marko Odža je obranio, no odbijeni balun spretno je u mrežu gostiju pospremio Petar Baraban za veliko veselje domaćina. U nastavku su gosti imali jalovu terensku inicijativu, uspjeli su zabiti tek iz ofsajda. Orkan je pak propustio par izglednih prilika iz polukontre za konačno rješiti utakmicu novim pogotkom. No Ante "Mačka" Marčić nije imao svoj dan, previše je petljao i propustio pravodobno uposliti svoje slobodne suigrače i tako su prilike otišle u nepovrat. Obrana Orkana je do kraja utakmice izdržala sva iskušenja i tri velika boda ostala su kod kuće. Čestitke igračima Orkana na borbenosti i na pobjedi protiv lidera.

Jadran - Omiš 1:3

NK JADRAN (KS) - NK OMIŠ 1:3 (0:2). Nogometaši Omiša slavili su na gostovanju u Kaštel Sućurcu. Domaćin,  Jadran, bezuspješno je pokušao prekinuti negativan niz od tri utakmice bez pobjede. Već u prvoj minuti Ivan Ribičić je vodećim pogotkom šokirao domaćine, a dvanaest minuta kasnije Mateo Vučemil je povisio vodstvo Omiša u Sućurcu na 2:0. Domaćin je smanjio tek početkom drugog poluvremena pogotkom Jure Karamana. Utakmica je u nastavku izgledala otvorenija i ljepša za gledanje. Međutim, umjesto nade za izjednačenje domaća publika je svjedočila još jednom golu u domaćoj mreži. Igrala se duboka sudačka nadoknada kada je Jure Žilić, "dite Orija" u dresu Omiša, legenda baluna koja i dalje uspješno odoljeva "zubu vremena", bio strijelac iz kaznenog udarca. Omiš se tako kući vratio pjevajući s tri važna boda s gostovanja.

Orkan - Uskok

NK ORKAN - NK USKOK. Dugi Rat, subota, 18.11. 13:30 sati. Nije baš derbi lige, ali je susret prvog na tablici, Kliških Uskoka, i našeg Orkana (koji je tamo negdje dolje.. na tablici.. da otud samo može isplivati.. gore). Valja skoknuti opet na tribine.. pa vidjeti da li je trostruka šok-terapija (dolazak novog trenera, odlazak bivšeg trenera i ostavka predsjednika kluba) djelovala na seniore Orkana. Ili nam treba nešto jače..

Odlukom upravnog odbora NK Orkan na sinoć održanoj sjednici, Dragutin Ćelić više nije trener seniora NK Orkan. Klub se zahvalio dojučerašnjem treneru na profesionalnom i predanom radu te na svemu dosada učinjenom za NK Orkan. U preostale tri utakmice prvenstava 1.ŽNL. seniorsku momčad NK Orkan će voditi Nikola Tomić u suradnji sa Mladenom Perišićem. Čestitamo novom vodstvu seniora i poželimo im puno uspjeha i sreće u radu. Seniori Orkana nalaze se na nezavidnom mjestu pri dnu tablice 1.ŽNL, tamo gdje ih nitko nije očekivao uoči početka lige. Valjda će doći bolja vremena i blagdani i za dugoratske balunjere..
Bilježimo i današnju neopozivu ostavku predsjednika kluba Marina Ivaniševića, "zbog toga što je Upravni odbor NK Orkana stao na stranu "šačice buntovnika" koji su si uzeli za pravo da se miješaju u rukovođenje udruge NK Orkan", kako je popularni Doktor i dojučerašnji predsjednik Orkana napisao na svom FB profilu.

Jadran - Orkan 2:0

NK JADRAN (T) - NK ORKAN 2:0 (1:0). Dva prekida bila su dovoljna da Jadran rutinski dođe do nove pobjede na svom terenu u Tučepima. U prvom poluvremenu zabio je Šalinović iz slobodnog udarca s 20 metara, dok je konačnih 2:0 postavio Ćuže udarcem glavom nakon ubačaja Ereša iz kuta. U 83. minuti bilježimo stopostotnu priliku za pogodak Batinovića, no istako se golman domaćina i spriječio počasni pogodak Orkana. Bit će bolje drugi put..

OSK - Orkan 3:1

NK OSK - NK ORKAN 3:1 (1:0). Nije bilo dobro u subotu u Otoku kod Sinja. Barem za navijače Orkana. Sredinom prvog dijela OSK dolazi u vodstvo nakon ubačaja iz kornera. Gužva u šesnaestercu ne završava dobro za goste. Dotad se ništa zanimljivo nije desilo. Ali jest poslije. Povratnik u matično jato, Božo Predojević pokušava izjednačiti iz slobodnog udarca. Zamalo. Već početkom nastavka domaćinima uspjeva još jednom zatresti Baučićevu mrežu. Nažalost, to im uspijeva i 10-ak minuta poslije. Ajoj. U smiraju utakmice počasni pogodak za Orkana postiže Batinović. 3:1. Nije dobro. Ne miriše na titulu.., napisale bi garant kolege iz Slobodne preko duplerice.