Sloga - Orkan

NK SLOGA - NK ORKAN. U subotu, 21.10. s početkom u 15 sati u Mravincima će se održati prvenstveni nogometni susret seniora Sloge i Orkana. Utakmica je to 7. kola 1.ŽNL. u kojoj Orkan traži nastavak dobre serije rezultata. Podsjetimo, u proteklim kolima Orkanaši su kod kuće svladali Hvarane i uzeli bod Zmaju u Makarskoj.

Orkan - Hvar 1:0

NK ORKAN - NK HVAR 1:0. Po prilikama viđenim na travnjaku u Dugom Ratu Orkan je zaslužio i uvjerljivije slaviti, no pobjeda, premda minimalnim rezultatom je i dalje slatka, a bodovi veliki "ko kuća" na ovom "dugoj, vijugavoj cesti" povratka u 3.ligu. Pobjedonosni pogodak postigao je Biočić u 75. minuti. Par minuta prije Hvarani su ostali s 10 igrača, pocrvenio je centarfor gostiju. Prije toga bilježimo dobre pokušaje Jurića, a u završnici utakmice i dvije odlične prilike Orkana koje je rješio vrlo dobar vratar gostiju. U prvom dijelu utakmice Orkanaši su stigli promašiti i penal koji je izborio Biočić.

Zmaj - Orkan 0:0

NK ZMAJ (M) - NK ORKAN  0:0. Odgođena prvenstvena nogometna utakmica u Makarskoj između domaćeg Zmaja i našeg Orkana odigrana je u utorak, 10.10.  A u utorak je sve završilo kako je i počelo. Rezultatom 0:0.

NAJAVA:  Nakon prve pobjede u prvenstvu, prošlog vikenda kod kuće nad Mladosti iz Prološca, kao i svi euforični dalmatinci, barem kad je nogomet u pitanju, nadamo se da će pobjede naših nogometaša zaredati, a s njima bodovna bilanca na tablici neće više izgledati kao ona Agrokorova. Naš Orkan u subotu odlazi put Sportskog centra Makarska, gdje će u 16 sati izaći na megdan Zmaju.. koji ne riga vatru. Stoga, ajmo naši! Bilo bi lijepo pobjediti i u gostima. Susjedi iz Omiša već danas igraju svoj ligaški susret s Omladincem i pred njima je dugi vikend.

Orkan - Mladost (P) 2:0

NK ORKAN - NK MLADOST  2:0. Evo je, napokon, uspilo je to i nama u četvrtom kolu 1.ŽNL. Pobjediti, osvojiti bodove, prodisati... U subotu, 30.9. u 16 sati u utakmici 4. kola 1.ŽNL dok je vaš neozbiljni reporter plivao u akvatoriju ispred Dugog Rata na travnjak SRC Dalmacija istrčali su seniori Orkana odlučni kako se to već u nogometnom žargonu kaže, "ostaviti 110% sebe na terenu i pobjediti protivnika", ovaj put ekipu Mladosti iz Prološca. I uspjeli su. Bravo momci. Čestitam! Samo.. ne pitajte me za detalje, za obrane Boška Baučića, bravure Mačke Marčića i napade našeg napadačkog trozupca ABC ili kako li su ih već prozvale Sportske Novosti. Nemam pojma što se jučer zbivalo na travnjaku SRC Dalmacija, ali sve vam mogu reći o plavetnilu mora, nestvarnoj tišini na Oriju i sirenskom zovu pučine u preljepo subotnje popodne, ljepom druženju navečer u Omišu s prijateljima ... No najvažnije je da je jučer naš Orkan pobjedio i da nas u idućim kolima  1.ŽNL očekuju sve bolja i bolja izdanja naših nogometaša. O taktičkim detaljima i njihovoj lucidnoj provedbi na terenu pročitati će te više na sve posjećenojoj Facebook stranici našeg Orkana. I možda u osvrtu u Sportskim Novostima. Sritno balunjeri!  A ja odoh na plažu.. dok je vrijeme još ovako lipo (a bojim se da neće dugo..).

Upisi u školu nogometa NK Orkan

NK Orkan Dugi Rat vrši upis djece od 6 do 12 godina u školu nogometa NK ORKAN. Djeco, postanite najmlađi članovi našeg vitalnog stogodišnjaka! Javite se treneru Robertu Zemuniku na kontakt mob. 091 383 73 07 ili na e-mail  nk.orkan1918 @ gmail.com.

Bez cvića u Pricviću

NK MOSOR - NK ORKAN  2:1 (0:0). U Pricviću prvi su "ubrali" pogodak nogometaši Orkana. Mijo Mandurić u 55. minuti susreta u Žrnovnici svladao je golmana Mosora Butaru i doveo ekipu Orkana u vodstvo. No veselje gostujućih navijača nije dugo trajalo. Mosor dobro reagira i Već u 59. preko Barbarića poravnava rezultat. Što se tiče golova sve se rješilo tri minute poslije kada je drugi Mijo, Mišerda zabio pobjednički pogodak iz jedanaesterca za ekipu Mosora. Ivan Galić skrivio je penal te dobio drugi žuti pa je Orkan od 61. minute igrao sa igračem manje. Trener Čelić reagirao je poslavši ubrzo osvježenja s klupe na teren. Mosor je u 78. minuti imao izvrsnu priliku za novi pogodak no greda je ovaj put sačuvala mrežu Orkana. Spomenimo još da je u prvom dijelu Orkan imao dvije izvrsne prilike za pogodak (Jurić, Marčić) koje je bilo umijeće promašiti... Dva gostovanja bez boda i kiks na domaćem terenu učinak je seniora Orkana na otvaranju sezone. Valja nam biti strpljivi ("duga je ovo cesta.."), a momčadi biti borbeni, pogotovo na svom terenu. Tu se bodovi ne smiju ispuštati.
Ni nogometaši Omiša nisu se osladili s bodovima u trećem kolu 1.ŽNL. Na svom Ribnjaku kiksali su protiv Jadrana iz Tučepa koji je slavio s 1:2. Bit će bolje za naše balunjere. Sezona naganjanja baluna po dalmatinskim travnjacima tek je počela!

Mosor-ORKAN, Omiš-Jadran(T)

NK MOSOR - NK ORKAN. Nakon dva kiksa u trećem kolu 1.Županijske lige Orkan odlazi u Pricviće ubrati prvo jesensko cviće, pardon prve bodove, što neće biti nimalo lako nakon 90 minuta naganjanja baluna s ekipom Mosora u Žrnovnici koje počinje u subotu, 23.9. u 16:30 sati. Podsjetimo, na otvaranju sezone Orkan je izgubio u Kaštel Gomilici, a svoje navijače malo razočarao porazom od Omladinca na svom terenu. Treća sreća? Susjedi iz Omiša u subotu u istom terminu u svom Ribnjaku dočekuju Jadrana iz Tučepa. Valjda će "upecati" i nove bodove.

Orkan - Omladinac 0:1

NK ORKAN - NK OMLADINAC 0:1 (0:0). Na zamolbu gostujuće momčadi za odgodom i uz razumijevanje domaćina, NK Orkan, prvenstvena nogometna utakmica 2. kola 1.ŽNL odigrana je već u četvrtak u Dugom Ratu na travnjaku ŠRC Dalmacija Dugi Rat s početkom u 16:30 sati. Nažalost, uvertira drugog kola nije donijela Orkanu sreću niti dobar rezultat. Nakon ništa-ništa na poluvremenu u nastavku gosti preko Vladovića s bijele točke u 64. minuti uspjevaju zabiti, ispostavilo se kasnije. pobjedonosni pogodak.. i otići kući pjevajući. Za domaćina, više sportske sreće drugi put, nadamo se već u idućoj utakmici. Za NK Orkan su na travnjak danas istrčali: Baučić, Galić, Grubiša, Baraban, Sočo, Vuknić, Tokić, Mandurić, Biočić, Bekavac i Mudnić-Pulje (Pavić). Trener: Drago Čelić. Uskoro opširnije. Valjda..

Goran Šušnjara novi trener Vala

Nismo trebali dugo čekati na prvu promjenu na vrućim trećeligaškim klupama u novoj balunjerskoj sezoni. Goran Šušnjara novi je trener Vala iz Kaštel Staroga. Omiški trener je na klupi naslijedio Davora Čopa, koji je dao ostavku nakon poraza od Jadrana iz Ploča u prošlom kolu na domaćem terenu. Val je nakon tri kola na zadnjem mjestu bez osvojenog boda.

GOŠK - Orkan 1:0

NK GOŠK - NK ORKAN  1:0 (1:0). Prava natjecateljska, prvenstvena utakmica odigrana je u subotu u Kaštel Gomilici na otvaranju nogometne sezone u 1.Županijskoj ligi. Sastali su se nogometna mladost našeg Orkana i vrlo dobri Kaštelanski mladiću iz GOŠK-a. Orkan je dobro otvorio utakmicu, priredio si nekoliko polušansi i jednu pravu priliku za vodstvo koju nisu realizirali. Potom je domaćin podigao razinu svoje igre te ubrzo nakon nekoliko pogrešaka u obrani Orkana zatresao prečku Baučićevog gola, a potom u 39. minuti i mrežu eurogolom Periša te zasluženo došao u vodstvo. U nastavku se igralo ravnopravno, no Kaštelani su opasno zaprijetili iz kontri. Vratar Baučić u maniri Kalinića ili Stipice spašava svoj gol nakon dviju "mrtvih" prilika GOŠK-a. Bio je to signal treneru Orkana Dragi "čelična pluća" Čeliću da zamjenama s klupe (Pavić, Ivanišević) malo osvježi momčad i "pokrpa" te opasne rupe u sredini i obrani. Orkan ubrzo opet preuzima terensku inicijativu, igra bolje i stvara polušanse pred golom domaćina. Ne miriše još na prvenstvo..  ali bome sve je mirisalo na preokret. I evo ga! U 88. minuti nespretnost domaćeg igrača Šarića, koji je u igru ušao deset minuta prije neopreznog starta na Galiću u svom šesnaestercu, koji je donio Orkanu priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Međutim, na vratima GOŠK-a udarcu Mije Mandurića se ispriječio vratar Luka Zec koji je ključnom, izvrsnom obranom zaradio epitet igrača utakmice! Nedugo potom je počelo i slavlje u domaćoj svlačionici, a tuga je načas zavladala među prvotimcima i u svlačionici Orkana.. Zabilježimo još i da su pred kraj susreta tenzije i nervoza na terenu svima malo porasla, pa je u zadnjih pet minuta susreta sudac Odrljin podijelio čak pet žutih kartona. Šteta propuštenog boda, no biti će prilike Orkanašima za "berbom" u idućim kolima, eto već sljedeći vikend pred svojim navijačima na "punim" tribinama ŠRC Dalmacija.