Omiški Gusari ugrabili plijen na Oriju

VK Korenat - junioriVK KORENAT – VK OMIŠ  15:16  (4:2, 3:6, 5:5, 3:3). Utakmica vaterpolista Korenta i Omiša, odigrana u Oriju pred 350 lokalnih zaljubljenika u vaterpolo opravdala je epitet derbija treće hrvatske vaterpolo lige. Omiški Gusari su iz Porta Orij odličnom igrom u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici naposljetku odnjeli kući pun plijen bodova. Korenat je bio goropadan u prvoj četvrtini. Poveli su dugoraćani preko Dražena Kujačića i Filipa Delića, vodili 4:1, i 5:2 u drugoj četvrtini. Omiš je odgovorio preko Marka Udiljaka i izrazito raspoloženog Daria Mužića, uspio izjednačiti na 6:6, te na kraju druge četvrtine i povesti (7:8) ...

VATERPOLO

III HVL, skupina Split
Orij, 27. srpnja 2010.,
Igralište VK Korenat. Gledatelja 350.

VK KORENAT – VK OMIŠ  15:16  (4:2, 3:6, 5:5, 3:3)

Klupa Korenta

Piše: Mladen Banović

Do kraja utakmice igralo se čvrsto u obrani, a "gol za gol" u napadu, sa dosta prekršaja na obje strane, te lošom realizacijom Korenta kod igrača više, te  pokojim povikom temperamentne dugoratske publike nezadovoljne suđenjem.

Gosti do posljednjeg zvuka sirene Armanda "katice za sve" Terzića, kad se semafor zaustavio na rezultatu 15:16, nisu ispuštali minimalnu prednost.

VK Korenat - juniori

U predigrama derbija odigrane su utakmice mlađih kadeta i juniora dva susjeda i velika rivala, u kojima su slavile mlade dugoratske vaterpolo nade.

Posebno je bila uzbudljiva utakmica juniora koja je završila također tjesno, rezultatom 15:14.

Vaterpolo je već godinama itekako prisutan i "živi se" u brojnim dalmatinskim sredinama, samo eto, osim dubrovačke "divlje lige" teško dolazi na stranice medija.