Orkan - Omiš 2:2

NK ORKAN - NK OMIŠ  2:2 (1:0). Skandal na kraju obilježio je derbi utakmicu između dva susjeda. Ružne scene. Naganjanje suca po terenu. Nije se to smjelo dogoditi..  Orkan je vodio takoreći od samog početka utakmice. Već u 2. minuti Baraban je zabio za vodstvo Orkana. U 65. Jerić povećava vodstvo. A onda, kao Hajduk prije Kopića, u završnici Orkan sve prosipa. U 75. minuti na 2:1 smanjuje Jure "Dite Orija" Žilić, da bi u sudačkoj nadoknadi Omiš, nakon očite sudačke pogreške, nedosuđenog prekršaja nad golmanom Orkana u svom petercu, uspio izjednačiti.. A onda su krenule ružne scene.. Ne ponovilo se. Morali su Orkanaši biti iznad toga, iznad sudačke nepravde.. Igrali su se posljednji trenutci sudačkog produžetka. Omiš je izvodio zadnji korner na utakmici. Lopta pada u peterac. Vratar Orkana Boško Baučić pod očitim prekršajem kratko uspjeva izboksati balun, ali samo do igrača Omiša koji ga vraća nazad u petarac gdje su dva gostujuća igrača ugurala domaćeg igrača u branku, a treći je uspio ugurati i balun preko gol crte i tako dati gol za izjednačenje. Sudac Ante Terzić je ostao nijem na prekršaj na golmanu i na sve ovo što se događalo u petercu. Nažalost, igrači Orkana nisu ostali nijemi na njegove pogreške... Epilog svega su crveni kartoni za čak četiri igrača Orkana, Antu Marčića u 87. minuti zbog vrijeđanja suca te Luku Jurića, Božidara Baučića i Božu Predojevića u 93. minuti zbog odgurivanja suca, puno posla za policiju, a uskoro i za disciplinskog suca koji će odlučivati o (novim) kaznama Orkanu. A tko će suditi sucu za epilog koji je izazvao?
Ovo je bila zadnja prvenstvena utakmica Orkana u jesenjem dijelu sezone. Nakon završetka prvog dijela prvenstva 1.ŽNL na vrhu tablice su izjednačeni Uskok i Mladost, naš Orkan je na 11. mjestu s 14 osvojenih bodova, a Omiš je 9. s 18 bodova. Prvenstvo se nastavlja krajem veljače 2018. Balunjeri, uživajte u praznicima i blagdanima!