Hrvatski Dragovoljac - Solin 26:21

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN 26:21 (14:12). Dva kola u gostima, baž smo se zaželjeli našeg čistog parketa, i evo smo se napokon vratili doma, u dvoranu na Ribnjaku, i običaju pobjeđivanja kod kuće. Nije bilo lako.. protivnik nam je bio  uvijek "neugodni" Solin. Utakmica je krenula klasično, gol za gol, nitko se ne uspjeva odvojiti, a početna nervoza se osjetila na obje strane. Prvu prednost od dva pogotka razlike Dugoraćani su uspjeli napravili na 7:5. Tu su valjda mislili kako će se sad odvojiti, ali ta se ideja nije svidjela momcima sa Bilankuše. Cijelo su vrijeme Dragovoljci s pristojno popunjenih tribina izgledali kao da igraju "pod ručnom", u nekom grču, nervozi.. Tom osjećaju sigurno je pridonjelo i par falivenih zicera, par baluna u jamu bačenih, par zapucanih penala, a i nekoliko dvojbenih odluka sudaca.. sve dovoljno da tenzije porastu.. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 14:12.
U drugo poluvrijeme Dragovoljci su krenuli u praktički istom ritmu, gol za gol, igralo se tako sve do po meni prijelomnog trenutka kad je na semaforu stajalo 19:17. Naime, iz našeg napada (i falivenog zicera) Solinjani prodaju kontru, ali naš Stipe Maleničić čudesno brani nemoguće... Poslje te kontre zabijamo dvaput zaredon, te se konačno malo odvajamo i ulazimo u činilo se laganiju završnicu. Na semaforu je +4 u 53. minuti. Moram spomeniti rukometni "stroj" koji se odaziva na ime Dino Banović, koji je svojim ulazima i golovima dao ponajveći doprinos ovoj pobjedi. Ja se lagano vraćan u formu, falijem pokoji penal... Na kraju utakmice semafor je pokazao zasluženu pobjedu Dragovoljca od 26:21. Fešta može početi..

Jesenice Open 2018. i Advent u Blagajni

MNK Sveti Roko Jesenice organizira Adventski turnir na male branke (3 na 3) koji će se održati u periodu od 11.12. do 21.12.2018. na igralištu iza stare Blagajne, u starom selu Jesenice. Prijavite se na turnir do kraja 9.12.2018. na facebook stranici MNK SVETI ROKO JESENICE ili na broj mob 098 916 01 59 (Duško). Broj ekipa je ograničen, no svi su pozvani, nagrade za najbolje su primamljive, a marljivi jesenički balunjeri spremaju za sve puno lipih iznenađenja..
Poslije završnice adventskog turnira, u vikend 21.,22. i 23.12.2018. u staroj Blagajni u starom selu Jesenice vidimo se i na adventskom druženju. Dress code nalaže da se ne dođe u tuti ili balunjerskom dresu već da se bude odjeven šesno i u crveno. Svi odjeveni u crveno imati će piće dobrodošlice od djeda Duška, a marljivi organizatori pripremaju za sve niz crvenih iznenađenja. Kuvano vino, kobasice.. Vidimo se..

Nova pravila u vaterpolu

Na izvanrednom kongresu Međunarodne organizacije vodenih sportova (FINA) u kineskom gradu Hangzhou, usvojene su izmjene vaterpolo pravila. Gotovo jednoglasno podržane su sljedeće izmjene pravila vaterpolske igre s kojima se u FINI nadaju da će vaterpolo biti još atraktivniji za djecu i mlade diljem svijeta, ali i medijski zanimljiviji:
- nakon kornera i isključenja igrača momčadi koja se brani, vrijeme novog napada (tzv. drugi napad) je smanjeno na 20 sekundi, a ne kao dosad 30 sekundi.
- unutar 6 metara od gola, svaki prekršaj s leđa nad napadačem koji ima loptu i kreće se prema suparničkom golu, te pokušava šutirati, bit će kažnjen petercem.
- slobodan udarac ili izvođenje lopte će se izvoditi s mjesta gdje je lopta, osim ako je prekršaj napravljen unutar 2 metra udaljenosti od gola
- moguće je postizanje gola izravnim šutem iz slobodnog udarca izvan 6 metara.
- izvođač kornera može postići gol izravnim šutem iz kuta ili plivanjem iz kornera i šutom, dok je dosad loptu morao dodati suigraču.
- moguće su tzv. leteće zamjene igrače do linije sredine bazena, a dosad je to moguće samo iz tzv. kućice na gol-crti, u korneru.
- svaka momčad ima pravo na po 2 time-auta tijekom susreta, a momčadi odnosno klupe će biti opremljene tasterom kojim označuju zapisničkom stolu da žele minutu odmora.
- vratar može krenuti i u napad odnosno smije preplivati u drugi dio bazena.
- pauza između 2. i 3. četvrtine je skraćena s 5 minuta na 3 minute
- suci će biti opremljeni audio-tehnologijom (slušalice i mikrofon) radi međusobno olakšane komunikacije.
- uvodi se upotreba u vaterpolu VMS (Video Monitoring System - video motriteljski sustav) za utvrđivanje je li lopta prešla gol-crtu, te je li počinjen izrazito grub prekršaj koji se sankcionira isključenjem.

Buzet - Hrvatski Dragovoljac 37:24

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 37:24. Potop u Buzetu! Ništa od tartufa ovog rukometnog vikenda, a bome ništa ni od bodova za naše rukometne Dragovoljce na gostovanju u Buzetu. Rukometaši Buzeta su bez ikakvih problema savladali seniore Hrvatskog Dragovoljca. Jest da se domaćin nadao pobjedi, baš kao i dugoraćani, ali 13 golova razlike vjerojatno nisu poželjeli ni najveći buzetski optimisti. Domaćin je vrlo rano stvorio prednost, a iz minute u minutu postajalo je sve jasnije da bodovi ostaju u Istri i da se dugoraćani ovaj put neće vratiti "Duće-toursom" kući pjevajući..

Marina Kaštela - Orkan 23:12

RK MARINA KAŠTELA - RK ORKAN 23:12. U posljednjem kolu pred zimsku stanku Marina Kaštela u 2. HRL – jug dočekuje rukometašice Orkana. Utakmica je odigrana u subotu, 1. prosinca u 16 sati u dvorani u Kaštel Sućurcu. Kako se i očekivalo, bio je to prilično lagan zadatak za kaštelanske rukometašice. Dugoračanke su zabilježile poraze u svih sedam odigranih utakmica, a u Kaštela su došle i s velikom negativnom gol razlikom. Pred njima je zimska stanka. I nadamo se rezultatski bolje proljeće..

Sportski turizam u punom zamahu u Omišu

Gotovo 1500 sudionika iz cijelog svijeta - od SAD-a, Meksika, Hondurasa do Alžira i Egipta - u Omiš će sljedeće godine privući tri rukometna projekta, a gradu donijeti i do 10 tisuća noćenja. Od najdugovječnijeg Međunarodnog kampa vratara preko Svjetskog kupa veterana do "najmlađeg" kampa Barcelone koji je prošle godine u Sportskoj dvorani Ribnjak imao premijerno izdanje. Iako je do početka prvog od tih projekata još pola godine, glavni organizator Mario Čaljkušić već je gotovo popunio sve kapacitete. Od 9. do 12. svibnja 2019. kreće Svjetski kup veterana, treće izdanje, piše Vedran Babić na sportskim stranicama Slobodne Dalmacije. Još da poduzetni Čaljkušić na pijesku Ribnjaka i kampa Galeb "oživi" i recimo, "Kup" rukometa na pijesku.. Eh koji bi to tek bio ljetni sportski spektakl!

Pobjeda Orkana u gostima za miran zimski san

NK MLADOST (Proložac) - NK ORKAN 1:3 (1:1). U posljednjem jesenskom kolu prvenstva Orkan se s gostovanja kod Mladosti u Prološcu vratio u Dugi Rat sa svim bodovima. Čestitke igračima i treneru. No početak nije baš mirisao na ovakav rasplet. Domaćin je poveo već u 2. minuti susreta preko Maršića. Izjednačio je Batinović u 30. minuti i s rezultatom 1:1 se otišlo na odmor. U nastavku je Orkan zabio dva pogotka i sačuvao svoju mrežu. Strijelci su bili Ivanišević u 69. i Mudnić-Pulje 10 minuta poslije, Ordulj j obrana do kraja su bili koncentrirani i pjesma pobjednika je već u svlačionici mogla početi. Vjerujem da je trajala tijekom cijelog povratka kući u autobusu "Duće Toursa", a sudeći po zapisima po društvenim mrežama potrjala je dugo, dugo u hladnu jeseničku noć...  Orkan je u slavljeničkoj godini, u kojoj je svečano proslavio prvih 100 godina djelovanja kluba, na tablici jesenjeg dijela prvenstva 1.ŽNL tek deveti (susjedi iz Omiša su četvrti), pa nam se valja nadati lijepšem nogometnom proljeću. Ajmoi naši. Ovo je vaše stoljeće!

Popaj i sav taj špinat, pardon, rukomet

RK MORNAR-CRIKVENICA – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:21 (14:7). U gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici, protekle subotu je odigran susret između domaćina Crikvenice i Hrvatskog Dragovoljca pred 150 gledatelja. Dragovoljac je jako loše otvorio prvo poluvrijeme, te gosti odmah stvaraju gol razliku, najviše zahvaljujući odličnoj realizaciji u napadu. Prvo poluvrijeme završava s rezultatom od 14:7 za domaćina iz Crikvenice. U drugom poluvremenu se Dragovoljac malo više raspucao, ali igra i tempo nisu bili na nivou domaćina. Do kraja utakmice domaćini su lagano kontrolirali tijek utakmice i konačni rezultat je 28:21 za Mornar Crikvenicu. Najbolji strijelac susreta je bio Tony Zaraev s devet pogodaka, a kod Dragovoljca se najviše istakao neuništivi Marko Galiot Zele s sedam pogodaka. Idući vikend nas očekuje interesantan domaćinski dvoboj s ekipom Solina, koja je u zoni ispadanja i traži bodove spasa na "Faks Helizim" Areni u Ribnjaku. Nadamo se da ćete nas podržat u velikom broju, te da ćemo vam se odužiti lijepom igrom i novim bodovima, a Solinjanima priuštit nove muke, i Božićne praznike u zoni ispadanja.

Hrvatski Dragovoljac 2 – Dubrovnik 2 25:32

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2 - RK DUBROVNIK 2  25:32 (14:18). Protekle nedjelje mlada ekipa Dragovoljaca 2 krenula je Duće Toursom na neugodno gostovanje u dvoranu Gospino polje kod tradicionalno na nas nabrijane ekipe RKHM Dubrovnik 2. S obzirom na bodovno poravnanje s ekipom Solina 2 na vrhu tablice 3.HRL-jug, pobjeda u Dubrovniku je bila imperativ za zadržavanje koraka u utrci za pobjednika lige. Dragovoljac odlično otvara susret, te odmah stvara gol razliku, a pokretljivom obranom nije dopuštao Dubrovčanima da se u prvom prvog poluvremena pretjerano raspucaju. Krajem prvog dijela ipak koncentracija Dragovoljca popušta te se gol razlika prepolovila na konačnih 14-18 za Dragovoljac. Dragovoljac šokantno otvara drugo poluvrijeme te Dubrovčani izjednačuju na 18-18. Nakon konsolidacije obrane i bolje realizacije u napadu, Dugoraćani preuzimaju kontrolu igre te ne daju previše rješenja mladoj ekipi Dubrovnika. Do kraja utakmice naši mladići su mogli zabiti i više golova ali je trener Stipičić odlučio pružit šansu svim igračima, kako bi uspješno priveli kraju jesenski dio sezone. Konačni rezultat na kraju je bio 25-32 za Dragovoljac, i nova dva boda za vrh 3.hrl jug. Najbolji igrači susreta su bili Bernard Jelčić i Martin Bilonić s po šest pogodaka, a za spomenuti je i odlična igra Ivana Pleića s četiri pogotka. Na kraju trener Marin Stipičić mora biti zadovoljan prvim djelom sezone, dijelimo vrh tablice s ekipom Solina koja ima bolju gol razliku od Dragovoljca za samo tri gola, te možemo zaključiti da nas očekuje iznimno borbeno i interesantno proljeće u kojem krećemo po naslov prvaka.

Orkan - Vranjic 16:34

RK ORKAN - RK PETASON VRANJIC. Orkanašice u 8. kolu 2.HRL-jug u svetu nedjelju, 25.11. u 20 h dočekuju lidera prvenstva, ekipu Vranjičanki.  Teško će dugoračanke do bodova, no nadajmo se barem junačkom otporu i lipim rukometnim potezima..