Orkan - Neretva 3:0 ?

"Ima jedna modra rijeka, široka je, duboka je, sto godina široka je, tisuć ljeta duboka jest, o duljini i ne sanjaj... Valja nama preko rijeke..." NK ORKAN - NK NERETVA. Utakmice 28.kola 3.HNL-jug igraju se u subotu, 29.04.2017 s početkom u 16:30 sati. Naš nogometi ponos, Orkan, u nezavidnom položaju pri dnu tablice lige i u opasnosti od ispadanja u županijsku ligu, u subotu kod kuće, na travnjaku SRC Dalmacija Dugi Rat, pred svojim vjernim navijačima dočekuje seniore Neretve. No Neretva ima i svojih problema, nad klubom visi stečaj, a žiro račun im je blokiran već 6140 dana, piše Dubrovački vjesnik.

Po zadnjim informacijama, utakmica Orkan-Neretva se ne igra a sve utakmice Neretve registriraju se 3:0 za protivnike.

Ili si prva liga ili nisi

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MRK KOZALA. U posljednjoj domaćoj utakmici sezone rukometašima Hrvatskog Dragovoljca potrebna je pobjeda da osiguraju ostanak u 1.HRL. U nedjelju, 30.4.2017. na paketu sportske dvorane u Ribnjaku s početkom u 20 sati, u pravom rukometnom vikendu u Omišu (održava se veliki seniorski rukometni turnir), početi će odlučujuća utakmica Dragovoljaca i riječkih rukometaša. Dragovoljcima nakon dva (minimalna) poraza u gostima kod Dubrovnika i Biograda treba pobjeda, a gosti su sve samo ne lak zalogaj.. Trebati će opet vruća srca i hladne glave ostaviti najbolje od sebe na parketu (a vjerni navijači na tribinama) i izboriti pobjedu.. Ili smo prva liga ili nismo..

U organizaciji Marija Čaljkušića (Kamp rukometnih vratara), najpoznatije hrvatske veteranske rukometne ekipe (Zlatne godine), te najpoznatijeg rukometnog portala (Planet Handball), u novoizgrađenom omiškom sportskom centru 'Ribnjak', od 28. travnja do 1. svibnja održati će se prvi Svjetski kup za rukometne veterane. Rekreativno rukometno natjecanje je organizirano u dvije starosne kategorije (+50 i +37), a prijavljena su 22 tima s preko 500 rukometašica i rukometaša, i to iz Hrvatske, Mađarske, Italije, Poljske, Ukrajine, Češke, Austrije, Crne Gore.. Na otvaranju, koje će biti upriličeno u petak 28. travnja u 18 sati, pojavit će se većina sudionika predvođeni najpoznatijim rukometnim imenima poput Patrika Ćavara, koji će i otvoriti natjecanje, a među ostalima će nastupiti i Nikša Kaleb, Silvio Ivandija, Mihovil Štimac, Slavko Goluža, Svitlana Pasičnik i veteranske zvijezde Hrvatskog Dragovoljca, faktički domaće momčadi u Omišu..

Ivan Jukić odlazi iz Parka mladeži

Nastavljen je odlazak igrača iz Parka mladeži zbog loše financijske situacije zbog koje klub nije ni dobio licencu u prvom stupnju za iduću sezonu Prve i Druge hrvatske nogometne lige. Listi onih koji su iskoristili mogućnost da zbog neisplate primanja jednostrano raskinu ugovor koji ga je vezao do lipnja 2018. godine priključio se i 20-godišnji ofenzivni veznjak Ivan Jukić, piše portal Nogomet+. Jukić je član Splita još od kadetskog razdoblja kada je pristigao iz Orkana iz Dugog Rata, a bio je dio juniorske generacije koja je u sezoni 2014/15 osvojila naslov prvaka Hrvatske. Za Crvene je debitirao još 15. veljače 2014. godine u srazu s Dinamom, a ukupno je upisao 25 nastupa u kojima je postigao jedan zgoditak i to u prosincu 2014. godine u porazu od Hajduka. Tijekom prve polovice 2016. godine proveo je šest mjeseci na posudbi u drugoligašu Imotskom.

Ping pong: Umjetnost zdravog đira

Započele su prijave za drugi veliki stolnoteniski turnir u Dugom Ratu koji će se održati 6. i 7. svibnja u prostorijama župe u Dugom Ratu. Igrati će se u dvije kategorije: juniorska (-18) i seniorska (+18). Osigurane su i nagrade za najbolje, pehari za prva mjesta i medalje za druga i treća mjesta. Za natjecatelje (kao i za sve najvjernije navijače) će tijekom turnira biti osiguran i prigodni domjenak. Natjecatelji se mogu prijaviti na turnir isključivo preko službene FB stranice turnira, gdje će dobivati sve potrebne informacije vezane za skori turnir. Cijena prijave je svega par kava, tj. 20 kuna. Hvala i našim sponzorima.. i njihovo je kraljevstvo nebesko..

Biograd - Hrvatski Dragovoljac 33:32

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 33:32. Rukometaši seniorske ekipe RK Hrvatski dragovoljac u 20. kolu 1.HRL u nedjelju, 23.04.2017. su otišli u Biograd gdje su se u školskoj sportskoj dvorani s početkom u 20 sati susreli s istoimenim domaćinom. Biograđani su pri vrhu tablice lige, a Dragovoljci su željeli dobrom igrom u gostima osigurati ostanak u prvoj ligi.. Nažalost, u dobroj utakmici punoj tempa i dobrih poteza u uzbudljivoj završnici domaćin je bio s(p)retniji i zabilježio minimalnu pobjedu. Uskoro opširnije.. valjda.

Josip osvojio Regatu Sv. Josipa

Drugog dana Regate Svetog Josipa u Dugom Ratu činilo se da neće biti ništa od jedrenja. Nedjeljno jutro osvanulo je bez bave, bez vitra, ostavivši jedrilice naših mladih optimista na šljunku dugoratske plaže. Činilo se da će dan regatavanja propasti, a onda nam je iz Postira "priko mora" doplovio Mate Škarić i za sobom donio levanat po kojem su naši Laseri uspjeli odjedriti tri, a Optimisti dva nova plova. Regatu za Optimiste osvojio je mladi Josip Tafra iz JK Omiš, ove godine ponajbolji mladi jedriličar u svojem uzrastu, a kod Lasera 4,7 Ivan Jurić iz Marine Kaštela. Ubrzo nakon završetka regate kompjuter je izbacio i ukupni poredak regate na kojoj je sudjelovalo 55 mladih jedriličara u klasi optimist i 10-ak laseraša, a koju je uspješno kao i svake godine organizirala mala ali iznimno vrijedna i poduzetna ekipa iz JK Orišac Dugi Rat. Potom je Jerko Roglić, načelnik općine Dugi Rat, uz asistenciju Joška i Hrvoja Žilića iz JK Orišac podijelio pehare i nagrade najboljim jedriličarima dugoratske regate.

Regata Sv.Josipa: Čeka se zeru bave za novi plov

Jučer, prvog dana regate Sv.Josipa vitra ka u priči, jutros - ni za lijek. Mladi jedriličari optimistično se igraju na plaži čekajući na zeru bave koja bi napunila jidra i orisnula ih na pučinu u novi plov..

Zmaj (M) - Orkan 2:0

ZMAJ (MAKARSKA) - ORKAN 2:0 (2:0). U derbiju začelja Zmaj je na domaćem terenu pobijedio Orkan i tako prekinuo niz poraza. No, i pored toga i dalje je zadnji na prvenstvenoj ljestvici. Makaranima je ovo bila kvalifikacijska utakmica u borbi za opstanak, a ovaj trijumf mogao bi im biti prekretnica. Dugoraćani su već na otvaranju utakmice došli u priliku, u 2. minuti udarac Jukića obranio je Hodžić. Minutu iza toga prigoda za domaće, Antunovićev udarac završio je pored lijeve vratnice Orkana. Nakon toga igralo se između dva kaznena prostora bez izglednih prigoda. Prva zanimljiva situacija pred vratima Orkana dogodila se u 28. minuti, snažan udarac Petkovića odsjeo je na lijevoj vratnici Boška Baučića. Nakon pola sata igre Zmaj dolazi u vodstvo, udarac iz kuta izveo je Frane Grbeša, a lopta je na iznenađenje obrambenih igrača Orkana završila u mreži. U 40. minuti ‘crveni’ su povećali na 2:0, prvo ime susreta Grbeša solo akciju završava snažnim udarcem u gredu od koje se lopta odbija u vrata nemoćnog Baučića. Nastavak su bolje otvorili gosti, udarac Klarića sa desetak metara sjajno je obranio Hodžić. Fuštin se u 61. minuti nije iskazao, sa 8-9 metara promašio je okvir gola gostiju. Orkan se nije mirio sa porazom, napadali su Dugoraćani i tražili pogodak, udarce Klarića u 73. i Maričića u 80. minuti obranio je domaći vratar. Na isteku utakmice kapetan Zmaja Rašić snažnim udarcem sa 20 metara dobro je zatresao gredu gostiju iz Dugog Rata.

Golijada na Ribnjaku!

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  5:3 (4:2). Dugo vremena nismo imali priliku vidjeti ovakvu golijadu na stadionu "Anđelko Marušić Ferata" u Omišu, a moglo ih pasti još barem nekoliko. Već u 5 minuti Bilić šutira iz slobodnog udarca u vratarov kut i lopta je u mreži za 1:0. Gosti se vraćaju, Marić je ubacio s lijeve strane, a Stojanovski izjednačava rezultat. U 25. minuti Koštić driblingom ulazi duboko u protivnički kazneni prostor, pronalazi Raku koji snažnim udarcem zabija za 2:1. Već u sljedećoj minuti Puljić je bio taj koji je obavio dribling, a Koštić poentirao. Gosti su se doveli u tešku situaciju kada je Granić srušio Vučemila. Siguran realizator penala bio je Bilić. Gosti se ipak nisu predali, Stojanovski je poslao dugu loptu za Zovka koji pogađa za 4:2. U nastavku se igra nije usporila, ali Vučemilovim golom u 60. minuti Omišani su došli do sigurne prednosti. Asistent je bio Koštić (gol i dvije asistencije!). Posljednji gol na utakmici djelo je Vlatka Stojanovskog koji je s dva pogotka i asistencijom također odigrao fantastičnu utakmicu. Omišani su pokazali pravo lice kada je najpotrebnije.