Dragovoljcu pripao mini derbi protiv Splita

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - SPLIT 28:27. Protekle subote su odigrana dva susreta ekipa Hrvatskog Dragovoljca i gostiju iz Splita, u 1. HRL-jug i 3 HRL-jug. Susreti su završili teškom pobjedom domaćina, ali drame i muke nije nedostajalo u oba susreta.
Pred ugodno popunjenim tribinama na Ribnjaku, Dragovoljac je dobro otvorio prvo poluvrijeme, te vodio bitku u obrani protiv neugodnih napadača iz Splita. Krajem prvog poluvremena, Split preuzima inicijativu i prelazi u vodstvo, te prvo poluvrijeme završava rezultatom 13:16 za goste. Drugo poluvrijeme Split bolje otvara, a Dragovoljac ne uspijeva realizirati nekoliko napada, te se stvara gol razlika od pet pogodaka za goste. Crni period utakmice za Dragovoljac je trajao skoro punih deset minuta, nakon čega su momci konačno proigrali...

Hrvatski Dragovoljac - Split 28:27

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SPLIT 28:27 (13:16). Iz "pakla" poraza od susjeda izvukli su se Dragovoljci u drugom dijelu utakmice pred domaćom publikom, a pogotovo u njenoj završnici kada su s(p)retno iskoristili priliku i čvrsto prigrlili bodove koji su već bili na Mutograsu, na odlasku prema Gripama. Čestitke ekipi Hrvatskog Dragovoljca na dobroj reakciji u nastavku utakmice i treneru Srećku. Sretno i odličnim mladim Splićanima u nadolazećim utakmicama u prvenstvu. Uskoro opširnije u izvješću s besprjekorno čistog parketa omiške "Faks Helizim" dvorane..

Postira Sardi - Orkan 0:2

NK POSTIRA SARDI - NK ORKAN 0:2 (0:1).  Nova tri boda na kontu seniora Orkana u 1.ŽNL rezultat su vikend gostovanja u Postirama. Ubojit po gol protivnika, kao i obično, bio je naš centarfor "bauštelac" Ivan Šarić koji je s dva pogotka potopio sve nade domaćina te osigurao dobru atmosferu na povratku Orkana kući. Večeras na HTV2 u emisiji "Stadion" opširnije pogledajte i saznajte sve o taktičkim začkoljicama tate Ervina i izvedbi njegovih nogometnih sinova.

Ivan Delić: 'novo' hajdučko dite s Orija

Mladi i nadareni ngoometaš, "dite s Orija" Ivan Delić u Koprivnici je odigrao osmi susret u dresu Hajduka. Trener Siniša Oreščanin dao mu je priliku od 85. minute, a mladi napadač bijelih minutažu je odlično iskoristio asistencijom za izjednačujući pogodak Stanka Jurića i opasnim udarcem prema golu kojeg je uspio zaustaviti golman Slavena. Bio je to povratak Ivana Delića u prvu momčad Hajduka nakon Lokomotive kada se u posljednjih nekoliko minuta i nije baš istakao. Protiv Rijeke i Gorice nije bio među 18 igrača koji su konkurirali za momčad, a protiv Intera je susret odgledao s klupe. Povratnik u prvi sastav bio je dio generacije U-17 reprezentacije koja je prije tri i pol godine igrala na Svjetskom prvenstvu u Čileu. Brekalo, Moro, Sosa, Šemper, Kalaica, a iz Hajduka su uz Delića bili još Karamarko i Šutalo. Pročitajte intervju Ivana Delića za Dalmatinski portal.

Jesenice trekking 2019.

Godine kad je treking još uvijek bio romantičan sport su iza nas. Godine kada nisu postojali klubovi. Samo Poljičani, Omišani i pokoji Splićanin, koji su trenirali individualno, a u društvu se uvijek žalili kako nisu u formi. Na plavoj majici tada je pisalo ‘What’s stopping you? That’s right, nothing!’. Samo natjecanje je bilo organizirano u dvije kategorije. Natjecateljska sa 14 kontrolnih točaka. 13 ih je bilo složeno nekako u krug i jedna u sredini. Potok. Sa starta se kretalo se na istok i na zapad, ali nitko nije imao savršenu strategiju s koje točke sići na potok. Vrli organizatori su sjedili u Šele u Račniku i sa tarace uz soparnik i vino linčušu dalekozorom promatrali izbezumljene natjecatelje. Zabava za odabrane. Do zadnjeg trenutka se nije znalo iz kojeg smjera će stići pobjednik. Najvažniji dio utrke se odvijao u konobi Bajso nakon zalaza sunca. Plesalo se po klupama i stolovima. Svi jednoglasno su bili složni da im je to tad bila zabava života.
Fast forward i evo nas već u ožujku 2019. Priroda se budi, sve pupa, a trekeri trče kao sumanuti svuda uokolo. Takoreći svakog vikenda novo je kolo Dalamatinske treking lige. Bliži se jedan od njenih vrhunaca. 9. Jesenice Treking, jednu od najdugovječnijih i najzanimljivijih treking utrka u Dalmaciji i šire. 4. utrku Dalmatinske Trail Lige u 2019. Program utrke će se odvijati u starom selu Jesenice, a gdje drugdje?, koje se nalazi podno Poljičke planine niti 20 km od Splita. U drevnim Jesenicama, u okruženju seoske Blagajne, u subotu, 4. travnja 2019. biti će start, cilj i proglašenje pobjednika utrke koja će se održati u tri dužinske kategorije, 11 km, 22 km i 33 km sa 500, 1000 i 1500 m visinske razlike. Prijaviti se možete ovdje. Prilikom prijave izaberite veličinu majice ili maramu. Kontakt osoba je Damir Ivanišević koji se odaziva na 099/2563098. Vidimo se!

Naši enduro bajkeri pozivaju Vas na treću utrku zimsko/proljetne KRŠne lige 2018/19. Utrka Micro Avalanche održati će se u subotu, 16.3. na "brdsko-planinskom" području općine Dugi Rat. Okvirna dužina dionice je 5.5 km. Svi zahtjevniji elementi mogu se zaobići, kažu marljivi organizatori Krešo & Pere i ostali iz Croatia Coast Ridersa. Okvirni raspored i sve detalje utrke potražite u nastavku članka..

Imbertrek!

500 zaljubljenika u prirodu puni optimizma pojavili su se prošle subote u starom gradu u Omišu na 7. izdanju Imbertreka gdje su dobili ono što su i zaslužili - sunčan dan i odličnu zabavu. Trčalo se, taktiziralo, šetalo, puhalo uzbrdo i jurilo nizbrdo, a još više od svega družilo i guštalo u idiličnim vizurama s omiških obronaka odakle je sezao pogled daleko put mora, piše Slobodna Dalmacija. Tridesetak volontera iz organizacijske ekipe PD Imber potrudilo se da sudionicima Imbertreka ničeg ne nedostaje, a u pomoć su im priskočili i HGSS, vatrogasci koji su na koncu i skuhali kazane gulaša za brojnu svitu uz pomoć izviđača i ekipe iz Dijabetičkog društva Omiš. Ove godine natjecatelji su sudjelovati na Imbertreku u četiri kategorije. Šetači s malom djecom i razni rekreativci prošli su kružnu stazu od 5 kilometara gdje su najbrži bili Toma Kujundžić (PD Imber) i Petra Brkić (Marulianus). Deset kilometara Malog traila prvi su prošli Vera Mekinić (PD Imber) i Josip Feher (TK Split), a Srednji trail od 20 km Dobrila Dujišin (TTK Strka) i Jure Dugandžić (HPD Prenj). Za Ivanu Vrvilo (PD Imber) i Marka Kozula (HPD Prenj) 30 kilometara Velikog traila nije bio pretežak izazov iako se trebalo prijeći dugu dionicu od sela Slime preko Vruje i vrha Kula na Imberu, pa sve do velike plaže u Omišu. Kako bilo, svaki pojedinac nadmašio je sam sebe i zaslužio medalju koju je za ovu priliku izradio imberovac Josip Sebedeli. Oni koji su ostali kod kuće u strahu od kišice, zasigurno žale zbog krive procjene.

Orkan - Jadran (KS) 5:1

NK ORKAN - NK JADRAN (KS) 5:1 (3:0). Šest golova vidjeli su dugoračani u nedjelju nakon obiteljskog ručka na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu. Od toga čak pet u mreži gostiju. Lijepi uzvrat za jesenski poraz u Kaštelima. Strijelci za Orkana bili su Ivan Voloder, Marin Batinović, Ivan Šarić (2) i Frano Katić (autogol). Čestitke igračima i treneru.
Orkan je dobro otvorio utakmicu i već u 3. minuti nakon auta Voloder izlazi sam pred vratara i mirno realizira za vodstvo Orkana. U 22. Minuti nakon kornera gosti se ne snalaze baš najbolje te Marić-Arić postiže autogol. U 28. minuti nakon lijepe akcije Batinović puca, a vratar gostiju Dude nije na visini zadatka, što domaćin kažnjava i to je 3:0 za Orkan. Na 4:0 povećava Šarić izvrsnim udarcem u same rašlje. Isti golgeter u idućoj minuti pogađa vratnicu. U 74. minuti neumorni Ronal..Šarić glavom lobuje vratara i to je 5:0. Do kraja su gosti smanjili preko Biskupovića. Zaslužena pobjeda Orkana pred teško gostovanje u Postirama. E da se barenko "preko mora" ovog vikenda osladiti i inćunima..

Evo napokon i bodova u gostima

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:30 (16:17). Rijetka je ove godine "berba" bodova u gostima naših rukometnih "Dragovoljaca", pa nam valja proslaviti ovaj mali "podvig" naših rukometaša u Biogradu na moru, a kako drukčije (kad nismo bili na utakmici) doli "urbi et orbi" objavom, ma pravim "svjedočanstvom", jednog od najzapaženiji aktera na utakmici, iskusnog (ne)zgodnog krila Marka Perića, vječnoj enigmi za protivničke golmane i vatrene navijačice na nezaboravnima after-partijima u Plave Kave, Vanille,..
Evo i izvješća..

Novčić, laganih pet kuna, odlučilo je da prvi napad imaju domaćini i otovrio se "autoput" za Markića. Lagani prvi gol.. a mi u napadu traljavo spori, čak smo došli do pasive i na čuđenje cile dvorane moja malenkost prima balun i daje gol izvan 9 metri. Svi se vataju za glavu.. kako je to moguće!! Prvi dio utakmice se odvijao u igri gol za gol. Neskromno samo da ovlaš još spomenem da je gore navedeno krilo Dragovoljca od početnih 9 golova dalo čak 6. Čudo neviđeno. No dosta o Kraljeviću Marku, a malo o Dinu, Juri, Zeli, Jakovu i ostalim Dragovoljcima koji su zajedno izborili ovu vrijednu pobjedu. Tvrdo prvo poluvrijeme na koncu završava s minimalnom prednošću Dragovojca od 16:17. ..

Škraping 2019: Golub opet doletio do pobjede

Jedinstvena utrka Škraping, po kojoj je otok Pašman postao nadaleko prepoznatljiv, uspješno je održana protekle subote četrnaesti put zaredom. Od gotovo 1500 prijavljenih, utrku je završilo 1165 škrapera iz 11 zemalja. Po peti put zaredom Ante Pešić Golub opet je najbrži trkač najzahtjevnije kategorije “Marathon“ s prolaznim vremenon od 6 sati, 1 minute i 30 sekundi. Vrijedi spomenuti i najstariju sudionicu Ljubu Kušteru, 81-godišnjakinju iz Kraja, koja je u društvu mlađe prijateljice Jozice (78) uspješno završila utrku. “Škraping“ je osim sportskog poprimio i turistički karakter; u smislu upoznavanja sadržaja otoka i turističke promidžbe Hrvatske kao destinacije za aktivni odmor. Posjetitelji i sportaši stigli su iz susjednih i drugih europskih država, a u sklopu utrke nudila im se razna domaća gastronomska ponuda, kvalitetan smještaj i bogata ponuda uslužnih djelatnosti.