Evo kako je Kup Omiša vraćen u Dugi Rat

MNK Sveti Josip Dugi RatMNK "Sv. Josip" iz Dugog Rata uspio je vratiti pobjednički trofej Kupa grada Omiša u Dugi Rat nakon što je godinu dana krasio vitrine velikih sportskih rivala, ali i velikih prijatelja iz Bile Njive. Finalna utakmica, koja se već tradicionalno održava na dan omiškog zaštitnika Sv. Ivana Nepomuka, bila je repriza prošlogodišnjeg finala međutim ovoga puta sa puno povoljnijim ishodom za dugoraćane. "Sveci" su ovoga puta bili uspješniji od Borčana rezultatom 5-1 i tako se donekle revanširali za prošlogodišnji poraz od 1-2. Ali put do finala je bio sve samo ne lagan, pa najbolje da krenemo redom ...

KLUB MALOG NOGOMETA "SVETI JOSIP" DUGI RAT OSVOJIO KUP GRADA OMIŠA

Kup vraćen u Dugi Rat

Piše: Marko Mladin

MNK Sveti Josip Dugi RatU 1. kolu kupa čekala nas je ekipa Vrtačnika. Start nije bio baš za pamćenje jer dok je naša hobotnica Jole "podmaza ležajeve i namistija očne sprave" već smo bili u zaostatku od 1-0. Srećom vrlo brzo se vraćamo i pogocima Marka Galiota i Borisa Ercegovića okrećemo rezultat u našu korist. Početkom drugog poluvremena uporni Vrtačnik preko Mrčele vraća stvari na početak. Ipak dva autogola nakon prekida Ivana Leje i još jedan pogodak Marka Galiota bili su dovoljni da rezultatom 5-2 prođemo u drugo kolo.

Ždrijeb u drugom kolu donio nam je ekipu Podgrađa. Ovog puta puno uvjerljiviji start gdje preko Marka Mladina dolazimo u vodstvo od 1-0. Sigurni Jole na golu i odlična obrana predvođena Ercegovićem i Stipom Miljkom ilitiga Terryjem olakšala nam je posao te do poluvremena prednost na 2-0 povećava Galiot nakon odlične asistencije mladog Bauka. U drugom poluvremenu nastavljamo u istom ritmu, a na 3-0 povisuje Lejo nakon odlične solo akcije. Točku na i stavlja Galiot svojim drugim pogotkom nakon uigrane akcije G 12 iz prekida.

U osmini finala protivnik je bila ekipa "Svi Sveti". Puno svetaca na malom prostoru donijelo je dosta zanimljivu utakmicu koju smo uspjeli pobijediti unatoč izostancima golmana Jole Ivaniševića i Ivana Leje. Krenuli smo dobro, sigurni Poco na golu i golovi Stipe Miljka doveli su nas do 2-0, ali Svi Sveti predvođeni Mistrićem i Tomićem te još pojačani za Rodića izjednačavaju i u zadnjoj sekundi poluvremena dolaze do vodstva od 3-2.

Na poluvremenu smo skupili glave i puno bolje krenuli u nastavak. Tri pogotka Marka Galiota i jedan Stipe Tokića doveli su nas do 6-3. Tada naši protivnici uvode golmana igrača ali to kažnjava Marko Mladin i sa pola terena pogađa prazan gol za 7-3. Pocrnja na golu brani jedan akomulirani, ali drugi nije mogao iako je bio blizu i Mistrić smanjuje na 7-4 a Galiot iz akomuliranog prekršaja povećava na 8-4. Na kraju zaslužena pobjeda i prolaz u polufinale.

Grljevac nas je čekao u polufinalu, a mi smo se pojačali Ivanom Šarićem, a tu je i novi golman, odlični Perica Perica (mijenjao je Jolu koji radi popodne). Unatoč pojačanjima u utakmicu ulazimo loše i već nakon nekoliko minuta Grljevac vodi 2-0 golovima Antonia Perišića i Vjekoslava Perišića. Ipak do poluvremena uspijevamo izjednačiti na 2-2 golovima Leje i Šarića.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno a prednost Dugoraćanima donio je Boro Ercegović. Međutim nakon greške u obrani rezultat izjednačava lijepim golom Ružić. Utakmica završava 3-3 i pobjednik se morao odlučiti izvođenjem penala. Za dugoraćane su bili sigurni Lejo i Galiot, a udarac Ercegovića brani Blažević, ali odlični Perica brani udarac Malenice, a zadnji udarac naših protivnika završava na stativi. Odlična utakmica sa nepotrebnim naguravanjima poslije sučeva zvižduka u kojoj smo mi bili ta s(p)retnija ekipa koja je prošla u finale na veliki okršaj sa Bilom Njivom.

MNK Sveti Josip
  arhivska foto

A na dan finala dosadna kiša je neumorno padala i skoro dovela u pitanje i odigravanje utakmice, ali kiša prestaje a finale pred odlično popunjenim tribinama je moglo početi. I hvala Bogu i svecima Josipu i Ivanu Nepomuku to je bila naša uvjerljivo najbolja utakmica tokom cijelog natjecanja. Napokon smo bili kompletni, odlična obrana sa Pericom i Borom (koji je odradio nizinske mini-pripreme) na čelu te munjevite kontre.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko udaraca sa svake strane dugoraćani po dosta klizavom terenu dolaze u vodstvo. Šarić je povukao polukontru, lopta dolazi do Leje koji se odlično snašao, potkopao je preko istrčalog Lelasa i to je 1-0. Do kraja poluvremena igralo se dosta oprezno sa obje strane a rezultat se nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme ulazimo puno odlučnije i već nakon nekoliko minuta povisujemo prednost. Odlična akcija, asistencija Mladina i neumoljiva realizacija Galiota. Par minuta nakon drugog gola dolazi i treći. Udarac Mladina "špicom" sa 15-ak metara vara golmana Lelasa i to je 3-0. Ekipa Bile Njive odlučila je tada uvesti golmana-igrača što se nije pokazalo kao dobro rješenje jer to kažnjava Galiot i sa dva pogotka povisuje rezultat na nedostižnih 5-0 a nekoliko prilika za povećanje prednosti imao je i Šarić.

Priliku u finalu dobili su svi igrači i baš svi odigrali odlično. Odlični Tokić, Ercegović i Lejo u obrani zaustavljali su sve pokušaje, a ako bi njima nešto promaklo to bi riješio nepogrješivi Perica na golu. Ipak počasni pogodak za Bilu Njivu postiže Mate Hrstić iz akomuliranog prekršaja i smanjuje rezultat na 5-1. To je bio konačan rezultat utakmice i slavlje dugoraćana moglo je početi.

Nakon dodjele pehara i pjesme dugoraćana karusel je krenuo prema Dugom Ratu, a slavlje se nastavilo kod Krakića u selu. Izgubljene kalorije vratio nam je "Masterchef" Kalif koji je spremija divljač tako dobro da mu nije tribalo prat teću.