III HNL: Omiš - Raštane 1:1

nogomet u OmišuNK OMIŠ – NK RAŠTANE 1:1 (0 : 1) U derbiju kola obje momčadi su od početka pokazale jasnu želju za pobjedom, međutim ni jedna ni druga nisu uspjele kapitalizirati stvorene prilike. Igralo se muški, agresivno pa je do kraja ponestalo snage u nogama. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, dok je u drugom konkretniji bio Omiš. Iz jedne od brojnih kombinacija Raštana van šesnaesterca došlo je do pogotka kada Župan odlično puca sa 25 metara i šalje loptu u mrežu. Nakon toga slijedi dosta mirnije razdoblje utakmice koje su domaćini naglo prekinuli u 50. minuti. Žilić puca s 20-tak metara, vratar Karačić odbija loptu ravno u noge Jankoviću koji izjednačava na 1:1. Gotovo cijeli ostatak susreta obilježile su akcije koje bi završavale greškama napadača koje su treneri djelomično uspješno pokušali umanjiti izmjenama ...

OMIŠ

Stadion Anđelko Marušić Ferata. Gledatelja 400.

Piše: Ivan Vulić

Raštane su do kraja imale još 2 solidne prilike, no Baučić je bio na razini. Na kraju u teškoj, ali i zanimljivoj utakmici, podjela bodova se čini kao najpravedniji rezultat.

Strijelci: 0:1 Župan (33. min), 1:1 Janković (50. min)

Sudac: Damir Silić (Dicmo) 6 Pomoćnici: Radić (Split) i Barić (Srinjine)

Igrač utakmice: Dragan Župan