Turnir Sveti Nikola na Krilu

 

Futsal: Ribnjak kup

Ovaj vikend u Omišu svi ljubitelji futsala imat će priliku uživati u prvom međunarodnom turniru u futsalu. Riječ je o dvodnevnom Ribnjak kupu. Novopečeni drugoligaš MNK Olmissum u novu dvoranu na Ribnjaku, koje se ne bi posramili ni europski malonogometni klubovi, pozvao je u goste obližnji HMNK Vrgorac, slovenskog prvoligaša Sevnicu te talijanskog trećeligaša ASD Real Cornaredo. One najuspješnije i najistaknutije čekaju autentične sportske nagrade u izradi omiškog umjetnika, Luke Mimice. Također, predah u poluvremenu će biti samo za igrače, jer su Olmissumovci publici pripremili zanimljiv zabavni program plesnih i sportskih grupa, a turnir ima i humanitarni karakter. Omišani, i sami svjedoci ovog nezapamćenog ljeta te katastrofalnih požara u okolnim područjima, odlučili su prihod od karata donirati DVD-u Zadvarje. Tim činom kako sami kažu, žele se zahvaliti na hrabrosti i požrtvovnosti onima koji su čak i svoje živote dovodili u opasnost. Ne sumnjamo da će svaki gledatelj za večeras izdvojiti 20 kn za ovaj hvalevrijedan potez. Prva utakmica počinje u subotu s početkom u 18:00 gdje će snage odmjeriti HMNK Vrgorac i KMN Sevnica, potom u 20:00 domaćin MNK Olmissum i ASD Real Cornaredo. Vidimo se na tribinama u subotu i nedjelju!
 

Ljetni malonogometni turnir DUGI RAT 2017

MNK "Sveti Josip" Dugi Rat i ove godine organizira ljetni malonogometni turnir - DUGI RAT 2017!  Nakon uzbudjivih polufinalnih utakmica turnir je došao do same završnice i na Streljani je u srijedu odigrana završnica turnira, utakmica za 3. mjesto i veliko finale turnira. Rezultati i izvještaji s dosad odigranih utakmica su u nastavku članka.
SRIJEDA, 21.06., - FINALNA VEČER
ZA 3. MJESTO
20:00 Caffe bar "Albatros" - Auto Labinko Dicmo  4:1
VELIKO FINALE
21:30 Beach bar "Cool" - Fortuna Digital  3:5

Osvajač velikog ljetnog malonogometnog turnira - DUGI RAT 2017 - je ekipa Fortuna Digital koja je u finalu pobijedila ekipu Beach bara Cool rezultatom 5:3. Najbolji vratar turnira je Josip Bilandžić, a najbolji igrač Mirko Rogošić, oba iz pobjedničke ekipe Fortuna Digital. Čestitke osvajaču i nagrađenim pojedincima te svim ekipama koje su natjecale na turniru. Vidimo se na Streljani i dogodine!
 
Proteklog tjedna (25. do 28. svibnja 2017.) odigrana je završnica Katoličke malonogometne lige u Mostaru. Našu Splitsko-makarsku nadbiskupiju predstavljala je najbolja ekipa, malonogometna ekipa župe sv.Josipa iz Dugog Rata. Nakon duhovnog programa usljedilo je i sportsko natjecanje Ekipa naše župe bila je u skupini C zajedno sa pobjednikom Riječke nadbiskupije i Mostarsko-duvanjske biskupije. "Sveti Josip" je prvu utakmicu protiv ekipe Riječke nadbiskupije otvorio izvrsno. Već u prvoj minuti Boško Novaković pogađa za 1:0, a u drugom poluvremenu Ivan Bradarić povećava vodstvo na 2:0. Igrači iz Rijeke naposljetku ipak smanjuju na 2:1, što je bio i konačan rezultat. Nakon početne pobjede, ekipa naše župe je u drugoj utakmici izgubila od domaćina iz Mostarsko-duvanjske biskupije sa minimalnih 0:1. Spletom nesretnih okolnosti i s obzirom na "tanku" gol razliku, naši šampioni nisu uspjeli proći drugi dio natjecanja, no budući da su imali najmanje prekršaja na završnici, ekipa sv. Josipa je proglašena za fair play ekipom turnira. S obzirom kako se radi o katoličkoj malonogometnoj završnici, ovaj trofej za fair play ima posebnu težinu i važnost. Zahvaljujemo stoga i čestitamo od srca našoj ekipi koja je predstavljala našu nadbiskupiju te im želimo mnogo životnih i natjecateljskih uspjeha i u budućnosti.
 

Olmissum - Gladius 14:2

MNK OLMISSUM - MNK GLADIUS  14:2 (9:2). Omiški je malonogometni klub prvu godinu natjecanja u 1. ŽNL Splitsko-dalmatinske županije završio na drugom mjestu, iza rivala MNK Svetog Josipa. No, to je bilo prošle godine. Uz pojačanja i dovođenje iskusnih igrača u vidi vratara Josipa Bilandžića, Ivana Gotovca, Josipa Juretića i naravno Renata Buzova, momčad trenera Ivice Osibova sa stopostotnim učinkom završila je natjecanje u 1. ŽNL te osigurala kvalifikacije za ulazak u 2. HMNL Jug.
Iako svjesni da su još u Dubrovniku "de facto" izvadili vizu za drugu hrvatsku malonogometnu ligu, MNK Olmissum je u svom domu u Omišu u petak i "de iure" udario pečat tom plasmanu. U susretu s dubrovčanima, lišenom rezultatske neizvjesnosti, najviše je uživala publika, a među njom je bilo mnoštvo djece na tribinama. Uzbudljivih trenutaka na parketu nove omiške sportske dvorane bilo je taman toliko da zaokružimo broj ovosezonskih golova na 200 (u 22 utakmice). Gosti su, istina, došli bez zamjene, pa im treba čestiti na viteškoj borbi. Dodjela odličja za osvojeno prvenstvo protekla je u svečarskom tonu kao uvod u utakmicu, a lopta za futsal je zadnjim zvukom sirene ustuknula sa parketa pred invazijom balona sa stropa i razdragane djece sa tribina. Od juniora pa do prvotimaca omiške malonogometne ekipe, zatim trenera pa do direktora i predsjednika te naravno navijača, svi su se izmiješali po parketu čestitajući si međusobno. Svi radosni i ponosni, jer svaki je utkao svoju zelenu i plavu nit u ovu lijepu omišku sportsku priču zvanu Olmissum.
 

Kučiće: Memorijalni turnir 'Chombe'

 

Sveci opet zastali na korak od trofeja

MNK SV.JOSIP Dugi Rat – PODRUG COLOR Dicmo 4:5. U sinoć odigranoj utakmici završnice 35. Božićno-novogodišnjeg malonogometnog turnira "Sinj 2016./2017." ekipa MNK Sv.Josip iz Dugog Rata, unatoč dvostrukom vodstvu od dva zgoditka razlike, nije prednost uspjela sačuvati do kraja utakmice te momčad Podrug color Dicmo, prepuna prekaljenih malonogometaša, na kraju ipak slavi s 5:4 i osvaja Sinjski turnir. U utakmici za treće mjesto susrele su se momčadi CB Galery i CB Hula hula Hvar. Na kraju utakmice rezultat je bio 2:2 a u lutriji penala slavili su Hvarani rezultatom 3:2. U pauzi između dviju utakmica tradicionalno svoj nastup su imale Sinjske mažoretkinje koje su kao i svake godine oduševile oko 200-tinjak gledatelja završnice turnira. Čestitke ekipi Sv.Josipa na odličnom nastupu na još jednom malonogometnom turniru.
 
Niska dobrih rezultata dugoratskih balunjera nema kraja. Nakon što su malonogometaši MNK Sveti Josip Dugi Rat zastali tek u finalu turnira u Solinu, a malonogometaši popularnog dugoratskog kafića Ankora osvojili turnir u Makarskoj, ekipa MNK Sveti Josip u svom trećem finalu ove zimske prazničke balunjerske sezone, večeras (četvrtak) u Sinju na 35. Božićno-novogodišnjem malonogometnom turniru, s početkom u 20:30 sati, sastaje se s ekipom Podrug color Dicmo. Dugoraćani su u polufinalu rezultatom 4:2 svladali ekipu CB Galery Konjsko, a večeras se nadaju odličnom igrom uspješno na najbolji način završiti zimsku sezonu turnira malog baluna.. Ajmo naši!
 

Mali balun: CB Ankora osvojila Makaranu 2016.

Malonogometna ekipa popularnog dugoratskog caffe bara "ANKORA" osvojila je jaki malonogometni turnir u Makarskoj - Makarana 2016 s nagradnim fondom u iznosu od 25.000 kuna. U uzbudljivom finalu dugoraćki balunjerski "all starsi" svladali su ekipu CB Camel rezultatom 5:2. Treće mjesto na turniru osvojila je Vinarija Pilač koja je rezultatom 4:2 pobjedila ekipu Binvest. Čestitke ekipi iz Ankore, i šefici Sanji, naravno!
 

Makarana 2016., finale: CB Ankora – CB Camil

Danas (utorak) znati ćemo novog pobjednika Malonogometnog turnira Makarana 2016. U 19 sati na rasporedu je finale turnira, utakmica CB Ankora – CB Camil, a u predigri finala u 17:45 sati početi će utakmica za treće mjesto između ekipa Vinarija Pilač i Binvest. Dugoraćani su u polufinalu pobijedili favorizirani sastav Vinarije Pilač rezultatom 4:2. Iako je sastav za kojeg igraju uglavnom igrači prvoligaša iz Vrgorca vodio s 2:0 to im protiv balunjerskih "all starsa" iz Dugog Rata nije bilo dovoljno za prolaz u finale. Ekipa popularnog kafića "Ankora" iz Dugog Rata preokrenula je rezultat i na kraju zasluženo slavila. U drugoj polufinalnoj utakmici turnira s nagradnim fondom u iznosu od 25.000 kuna slavila je momčad CB Camil koja je pobjedom nad ekipom Binvest ušla na finalni megdan s dugoračanima.