Iz Regije..

Premijera antičke tragedije Klitemnestra

Omiš je nizom događanja proslavio Dan grada i blagdan sv. Ivana Nepomuka! Gradska vlast i brojne gradske i poljičke udruge i ove su godine pripremile čitav niz raznolikih događanja, koncerata, predstava i humanitarnih akcija kojima se obilježava Dan Grada Omiša. Posebno je bogat program u srijedu, 16.5. na sam Dan grada. Cjelokupni program događanja pročitajte u nastavku.

27. 5. 2018. NEDJELJA
ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati
CZK – Premijera antičke tragedije Klitemnestra u izvedbi Gradskog kazališta Mali princ. Igra: Ivana Župa/Tekst: M. Matković/Redatelj: P. Buljević

PROGRAM PROSLAVE BLAGDANA SV.IVANA NEPOMUKA I DANA GRADA OMIŠA

Proslava Dana Grada: Događaji i slavlja na ušću Cetine

Izvor: Omis.hr

omiš

3. 5. 2018. ČETVRTAK

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 20.00 sati
Pjesmom i slikom kroz Europu
Ana Opačak i prijatelji šansone uz glasovirsku pratnju mo. Jurice Karuze
i izložbu Vijeća Europe „50 godina izložbene djelatnosti Vijeća Europe“

4. 5. 2018. PETAK

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 9.00 sati
Prijem vatrogasaca povodom Dana vatrogasaca, sv. Florijana
s dodjelom priznanja najboljim vatrogascima

VELIKI PARKING – PRIKO – od 10.00 do 12.00 sati
Taktičko - tehnički zbor gradskih resursa u sustavu civilne zaštite
Prikaz pripadnika i opreme operativnih snaga, pravnih osoba od značaja za zaštitu i
potpornih organizacija, edukacija i vježba.

5. 5. 2018. SUBOTA

FOŠAL - ispred Pošte – od 9.00 do 11.00 sati
Mjerenje šećera u krvi i tlaka
u organizaciji Dijabetičkog društva Omiš.

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 17.00 sati
Master Class Fitness

8. 5. 2018. UTORAK

GRADSKI STADION ANĐELKO MARUŠIĆ – FERATA – 17.00 sati
13. OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA
U slučaju nevremena Festival će se održati 11. 5. 2018.

KUĆA JEZIKA I KULTURE (Trg S. Radića 5) – 18.30 sati
Predavanje "Moć fotografije u turizmu - Cetina u oku Ive Pervana"
u organizaciji: Prokulture i Kuće jezika i kulture.

NARODNA KNJIŽNICA OMIŠ – 19.30 sati
Književni susret s Tanjom Mravak

10. 5. - 13. 5. 2018.

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 17.00 sati
Svjetski kup rukometnih veterana

10. 5. 2018. ČETVRTAK

NARODNA KNJIŽNICA OMIŠ - 17.00 sati
Kazališna predstava za najmlađe „Poštarska bajka“
u izvedbi GKM Split

12. 5. 2018. SUBOTA

PROSLAVA BLAGDANA SV. LEOPOLDA B. MANDIĆA I
20. OBLJETNICE SVETIŠTA

FOŠAL - ispred Pošte, pokraj Turjuna
i na PRIKU kod mesnice Simunić – od 8.00 do 11.00 sati
Manifestacija Kruh naš svagdašnji
u organizaciji Kluba žena liječenih na dojci „Omiš“ – Omiš

RADMANOVE MLINICE – od 11.00 do 17.00 sati
Tradicionalna manifestacija Narodnim običajima preko prepreka
u organizaciji Udruge osoba s invaliditetom „Agape“

SVETIŠTE SV. LEOPOLDA U ZAKUČCU – 18.00 sati
Svečano euharistijsko slavlje i procesiju predvodi mons. dr. Jure Bogdan,
vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj

13. 5. 2018. NEDJELJA

STRELJANA ČELINA - 9.00 sati
Otvoreno prvenstvo Grada Omiša u disciplini parcur

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati
Predvodi i propovijeda mo. don Ivan Urlić

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati
Svečani koncert povodom 400. godina posvete Župne crkve
Nastupaju: Zagrebački katedralni mješoviti zbor (Matija Škvorc, dirigent) i
Mješoviti župni zbor - Omiš (Rozarija Samodol, dirigent)

14. 5. 2018. PONEDJELJAK

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 9.30 sati
Svečano uručivanje nagrada, priznanja i pohvalnica djeci koja su sudjelovala na natječaju za „Naj dječje djelo“

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 10.00 sati
Prijem s dodjelom nagrada najuspješnijim sportašima, sportskom treneru i sportskoj udruzi Grada Omiša

URED GRADONAČELNIKA GRADA OMIŠA – 10.30 sati
Svečano uručivanje nagrada uspješnim učenicima

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati
Predvodi i propovijeda don Ratomir Vukorepa

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati
Predavanje akademika Radoslava Tomića: Kult sv. Ivana Nepomuka u Omišu


15. 5. 2018. UTORAK

ŽUPNA CRKVA – Trodnevnica - 19.00 sati
Predvodi i propovijeda fra Stipe Bešlić

ŽUPNA CRKVA – 20.00 sati
Predavanje prof. dr. sc. don Slavka Kovačića:
Omiške crkve – Bratovštine do početka 19. stoljeća

KONGRESNI CENTAR HOTELA PLAŽA – 20.30 sati
Svečani koncert učenika i zajedničkog orkestra
OMBŠ "Novo Sarajevo“ Sarajevo, UŠ Matka Brajše Rašana Labin i
OGŠ "Lovro pl. Matačić" Omiš
Dirigent: Josip Nalis (Zagreb), gost dirigent: Irma Kalić (Sarajevo)

16. 5. 2018. SRIJEDA
BLAGDAN SVETOG IVANA NEPOMUKA


SREDIŠNJI KRIŽ NA GRADSKOM GROBLJU VRISOVCI – 8.00 sati
Polaganje vijenaca u spomen na sve poginule za Domovinu

SPOMENIK POGINULIM BRANITELJIMA DOMOVINSKOG RATA U
PARKU HRVATSKIH BRANITELJA – 8.30 sati
Odavanje počasti poginulim hrvatskim braniteljima

KONGRESNI CENTAR HOTELA PLAŽA – 9.00 sati
SVEČANA SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA GRADA OMIŠA
S DODJELOM JAVNIH PRIZNANJA GRADA OMIŠA
Pjeva: dječja klapa Bepo OŠ Josip Pupačić, voditeljica Marija Didović, prof.

ULICAMA GRADA – 10.00 sati
Pozdrav gradu - CZK - Gradska glazba Omiš
Kapelnik: Ante Raljević

ŽUPNA CRKVA
– 10.30 sati -
PROCESIJA I SVETA MISA
predvodi mons. dr. Želimir Puljić,
zadarski nadbiskup i predsjednik HBK

SPORTSKA DVORANA OŠ JOSIP PUPAČIĆ – 13.00 sati
Prvenstvo SŠ Jure Kaštelan u badmintonu i stolnom tenisu

BOĆALIŠTE PUNTA – 15.00 sati
BOĆARSKI TURNIR „TOMISLAV NOVAKOVIĆ“
Sudjeluju: BK „Naklice“, BK „Sv. Ante“, BK „Gorčina“ i BK „Hrvatski dragovoljac“.

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 15.30 sati
XXV. memorijalni košarkaški turnir „IVICA ABRAM“
Sudjeluju: KK „Ribola“ - Kaštela, KK „PÔLE ESPOIR LORRAINE“ – Francuska
i KK „Omiš – Čagalj Tours“ – Omiš.

SPORTSKI CENTAR PUNTA – 18.30 sati
Prvenstvo SŠ Jure Kaštelan u malom nogometu
19.30 sati - Kup Grada Omiša u malom nogometu

„VRIDNE RUKE“
Udruženje obrtnika Omiš
TRG SV. MIHOVILA – 20.00 sati
REVIJA FRIZERA
U slučaju nevremena Revija će se održati u sportskoj dvorani OŠ Josip Pupačić.

TRG DR. FRANJE TUĐMANA – 21.00 sat
CEH UGOSTITELJA POZIVA NA GASTRO FEŠTU
uz koncert CZK - Gradske glazbe Omiš (kapelnik: Ante Raljević)
i HKGD Podstrana (kapelnik: Mate Kalajžić, prof.)

18. 5. 2018. PETAK

RADMANOVE MLINICE – 15.00 sati
Pomotivna manifestacija
“Družimo se s malima da bismo znali biti veliki”
Prigodni program i druženje članova, korisnika, volontera,
djelatnika, donatora i prijatelja udruge “Prijatelj” Omiš.

GRADSKI MUZEJ OMIŠ – 19.30 sati
Otvorenje izložbe slika SPACE akademske slikarice Nevene Petre Piližota

TRG DR. FRANJE TUĐMANA – 20.30 sati
Svečani koncert Festivala dalmatinskih klapa Omiš
Nastupaju klape: Mirabella (ž), Oneum (m) i Žmul (m) iz Omiša te
Praska (m) iz Podstrane.

19. 5. 2018. SUBOTA

SPORTSKA DVORANA RIBNJAK – 16.00 sati
8. memorijalni rukometni turnir „Boško Mimica – Bobo“
Sudjeluju: RK „Hrvatski Dragovoljac“, RK „Vodice“, RK „Solin“ i RK „Trogir“.

20. 5. 2018. NEDJELJA

ILIRSKO SJEMENIŠTE – od 18.00 do 20.00 sati
CZK – Revija filmova Umjetničke akademije Split
Priređuju: Odsjek za film i video i CZK.

23. 5. 2018. SRIJEDA

NARODNA KNJIŽNICA – 19.30 sati
Predstavljanje četvrte knjige Biblioteke AZ: Ima jedan svijet, Ružice Jerončić
Priređuju: CZK i OŠ Josip Pupačić.

25. 5. 2018. PETAK

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati
CZK – Pretpremijera baletnog koncerta Karneval životinja
u izvedbi baletnog studija Omiške pahuljice
Voditeljica: Branka Čiča Trumbić, baletna pedagoginja i koreografkinja

26. 5. 2018. SUBOTA

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati
CZK – Premijera baletnog koncerta Karneval životinja
u izvedbi baletnog studija Omiške pahuljice
Voditeljica: Branka Čiča Trumbić, baletna pedagoginja i koreografkinja

27. 5. 2018. NEDJELJA

ILIRSKO SJEMENIŠTE – 19.30 sati
CZK – Premijera antičke tragedije Klitemnestra u izvedbi Gradskog kazališta Mali princ
Igra: Ivana Župa/Tekst: M. Matković/Redatelj: P. Buljević

29. 5. 2018. UTORAK

NARODNA KNJIŽNICA – 19.30 sati
Predstavljanje knjige Vridilo je, autori: Ivan Pavić – Mrgud, Goran Protega,
Stipan Medvidović, Zoran Jurišić, Nikša Krpetić, Mario Blagaić,
Ante Nadomir Tadić Šutra, Ivo Rakuljić – Arafat i Ivica Marin.
Priređuju: HVIDRA Omiš i CZK.