Split - Hrvatski Dragovoljac

RK SPLIT - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Što reći, susjedski derbi i ovog će puta biti pun sportskog naboja. Na splitskim Gripama u subotu, 25.11. u 18 sati susresti će se seniori Hrvatskog Dragovoljca i seniori Splita. Dvoboj je to drugog i trećeg na tablici 1.HRL. Prvi (Mladi Rudar) im biži samo bod, odnosno dva. Iz tabora Dragovoljca pozivaju "i staro i mlado" da u subotu dođe na Gripe stvoriti domaćinsku atmosferu kako bi uz takvu podršku s tribina naši momci izborili  vrijedne bodove iz Splita u borbi za vrh tablice. Vidimo se u subotu na Gripama.

Dragovoljac: Kroz Pećine do nove pobjede

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK PEĆINE 36:24 (18:12). Dragovoljac je nastavio uspješan niz domaćinskih pobjeda, te je prošle subote pred punom dvoranom na Ribnjaku pobijedio rukometnu ekipu iz Rijeke, RK Pećine. Prije utakmice je održana minuta šutnje za sve stradale u Vukovaru, te je nasuprot glavne tribine postavljen veliki transparent NE ZABORAVITE VUKOVAR. Dragovoljac je na početku utakmice preuzeo kontrolu nad utakmicom i gostima nije pružio šansu da ugroze pozitivan rezultat Dragovoljca. Prvo poluvrijeme uz podosta atraktivnih poteza završava s 18:12 za Dragovoljac te se mirno odlazi na odmor. U drugom poluvremenu, trener Frane Pleić je dao priliku mlađim igračima koji su to vrlo dobro iskoristili i priveli utakmicu s konačnim rezultatom 36:24 za Dragovoljac. Najbolji igrači utakmice su bili Hrvoje Urličić i Matej Jakeljić s šest pogodaka, a odličnu rolu odigrao je Matej Pocrnja i Marin Bočkaj koji se posebno raspucao u drugom poluvremenu. S obzirom na remi u derbiju 1.HRL jug između Rudara i Splita, Dragovoljac se vratio na drugo mjesto na tablici s samo bodom zaostatka iza vodeće ekipe Rudara. Iduću subotu nas čeka teški derbi na Gripama protiv ekipe RK Splita, starih rivala koji također imaju velike apetite ovu sezonu. Zato vas pozivamo da u subotu dođete na Gripe i stvorimo domaćinsku atmosferu kako bi odnijeli vrijedne bodove iz Splita u borbi za vrh tablice. Vidimo se na Gripama.

Orkan - Trogir 18:19

RK ORKAN - RK TROGIR 58  18:19. Lijep i rezultatski uspješan vikend dugoratskog sporta skoro su upotpunile novom pobjedom i rukometašice Orkana koje su se u subotu na domaćem terenu omiške sportske dvorane susrele s Trogirankama. U uzbudljivoj završnici Dugoraćanke su ipak ostale korak do pobjede. Slavile su gošće s minimalnom prednošću. Bit će bolje..

Hrvatski Dragovoljac - Pećine 36:24

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK PEĆINE  36:24 (18:12). U subotu, 18.11. s početkom u 19:30 sati u sportskoj dvorani na Ribnjaku na Priku održana je prvenstvena rukometna utakmica 1.HRL između ekipa Hrvatski Dragovoljac i RK Pećine iz Rijeke. Dugoratski rukometaši pokazali su se puno kvalitetnijim  i raspoloženijim takmacem tako da su utakmicu sigurno priveli očekivanom rezultatskom kraju davši pritom prigodu i minutažu svim zdravim igračima s klupe da pokažu što znaju i mogu učiniti (i bez ljepila :-) s rukometnim balunom. Uskoro opširnije o svim taktičkim nijansama i detaljima tehnika Perića i trenera Pleića i konkretnoj implementaciji na parketu opet pune sportske dvorane na Ribnjaku.

U Pećine po nove bodove

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK PEĆINE. U subotu, 18.11. s početkom u 19:30 sati u sportskoj dvorani na Ribnjaku održati će se prvenstveni susret 1.HRL između ekipa Hrvatski Dragovoljac i RK Pećine iz Rijeke. Nakon "rudarenja" bodova s Istrijanima, slijedi nam dvoboj s Riječanima u Ribnjaku. Dragovoljcu se valja spustiti u pećine po nove bodove. Ajmo naši! Hrabro i pametno.

Hrvatski Dragovoljac - Buzet 33:28

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BUZET 33:28. Dragovoljac ove sezone ima 100% učinak u domaćinskim utakmicama, te nakon prošlotjednog nesretnog poraza u derbiju protiv Rudara, utakmica protiv Buzeta je označena kao ključna za zadržavanje ambicija za vrh 1.HRL jug. Tako je ovu nedjelju odigran "pravi prvenstveni" susret između domaćina Hrvatskog Dragovoljca i rukometnog kluba Buzet pred 800 gledatelja u sportskoj dvorani Ribnjak u Omišu. Dragovoljac je čvrsto ušao u utakmicu s jakom obranom i brzim napadima ali se gosti nisu predavali, te čvrstom i upornom obranom forsiraju greške Dragovoljca. Ipak pri kraju prvog poluvremena igrači Dragovoljca iskorištavaju nekoliko pogrešaka igrača Buzeta te prvo poluvrijeme završava rezultatom 15-10 za Dragovoljac . Nažalost, krajem prvog poluvremena teško se ozlijedio igrač gostiju Oliver Lušić što je dodatno uzdrmalo goste iz Buzeta. Početak drugog poluvremena definitivno pripada Dragovoljcu te sjajnom Hrvoju Urličiću koji je zabio četri gola u razmaku od pet minuta, a šlag na kraju uvodu Dragovoljca u drugo poluvrijeme je pogodak golmana Stipe Maleničića svom kolegi na vratima Buzeta preko cijelog terena..

Hrvatski Dragovoljac - Buzet

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BUZET. U nedjelju, 12.11. s početkom u 19:30 sati u sportskoj dvorani na Ribnjaku održati će se prvenstveni susret 1.HRL između ekipa Hrvatski Dragovoljac i Buzet. Dugoraćani su se prošog vikenda s "rudarenja" u Istri vratili "ranjeni" prvim porazom u prvenstvu, a već ovog vikenda slijedi im novi rukometni okršaj s Istrijanima. Drugoplasirani na tablici dočekuje više nego solidni Buzet koji dosad ima 3 pobjede i tri poraza. Ajmo naši! Pametno..

Orkan - Marina Kaštela 19:21

RK ORKAN - RK MARINA KAŠTELA 19:21. Lijepo su Orkanašice startale u prvenstvu, no nakon uvjerljive pobjede protiv Zadranki Dugoračanke su zaredale tri poraza. Marina Kaštela, idući protivnik Orkanašica u 2.HRL-jug je u međusobnim omjerima proteklih godina bila uspješnija ekipa, a Orkanašice jedva čekaju da prekinu tu tradiciju, no na utakmici odigranoj ovoga vikenda to im nije uspjelo. Izgubile su rezultatom 19:21.

Ona radi u rudniku i život joj nije lak..

"Išao sam sinoć u Labin tamo gde je rudnik u kome je mrak. Došla je iz tame i rekla je: Ha, volim ritam jak. I mrzim mrak. Ona radi u rudniku i život joj nije lak. I zato ne voli, ne voli muziku. Ona voli ritam jak.."

RK MLADI RUDAR – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 30:25 (15:13). Ne znam je li u Labinu prije početka rukometnih utakmica sviraju baš "Patuljici" od Idola, legendarnog benda iz 80-ih, no dugoratski su rukometaši i prije odlaska u Istru na megdan drugoplasiranom na tablici znali da će morati dobro "rudariti" na rukometnom parketu ako žele pobijediti odličnu momčad domaćina i osamiti se na vrhu prvoligaške tablice. Da je bilo većih lopata, da su bolje odigrali posljednjih 10 minuta susreta, da je bilo manje isključenja na 2 minute, tko zna, možda bi pjesma odjekivala u autobusu "Duće-toursa" i na povratku kućama iz Istre. No dobro. Hrvatski Dragovoljac jest izgubio na gostovanju, ubilježio prvi poraz u prvenstvu, te kliznuo na drugo mjesto na tablici, ali to sve treba gledati kao podstrek za iduće utakmice. A utakmica u Labinu je, saznajem, bila prava prvenstvena! Prvi dio je protekao u ravnopravnoj igri iako iako je Mladi Rudar krajem poluvremena uspio “pobjeći” na dva gola razlike. U nastavku se igrala "gonjalica" do posljednjih 10 minuta kada se domaćin rezultatski odljepio u trenutcima kada je imao igrača više na parketu. Više "sektorskih analiza" s terena očekujte uskoro u izvješću Stipe Tokića..

Mladi Rudar - Hrvatski Dragovoljac

U Labinu će se ovog vikenda rudariti za pobjedom na rukometnom terenu. Ekipa Mladog Rudara, drugo na tablici lige, dočekuje lidera iz Dugog Rata, ekipu Hrvatskog Dragovoljca. Derbi lige. I novi, jaki izazov našim mladićima. Sritno, naši!