25. Memorijalni turnir 'Hrvatski dragovoljac'

Kao i svake godine u osvit nove sezone rukometni klub HRVATSKI DRAGOVOLJAC iz Dugog Rata priređuje tradicionalni memorijalni turnir "Hrvatski dragovoljac". U nedjelju, 19.09.2021. pred tribinama omiške dvorane "Ribnjak" na koje se vraćaju navijači, ljubitelji rukometa, održati će se njegovo 25. izdanje.
U 11 sati istog dana u Crkvi sv. Josipa u Dugom Ratu održati će se sveta misa za sve poginule i preminule članove RK "Hrvatski dragovoljac", a potom će se pred spomenikom braniteljima na trgu sv. Josipa u Dugom Ratu položiti njima u spomen  cvijeće, vijenci i zapaliti svijeće.
Sportski dio turnira počinje u 17:15 sati na Ribnjaku susretm ekipe domaćina i  RK Trilj Pršut Voštane. U 18:30 sati na parket će opet domaćini, RK Hrvatski Dragovoljac na dvoboj s RK Split. U 19:45 Triljani i Splićani će međusobno odmjeriiti rukometne vještine, a u 21 sat proglasiti će se pobjednik, najbolji golman, strijelac i igrač te nositelji trofeja "Mladen Martić", "Miro Mušac", "Ratko Kosor" i "Boris Leksić". Vidimo se u nedjelju na tribinama Ribnjaka. Napokon!

Završnicama u svim kategorijama, a potom svečanom dodelom nagrada i, već prepoznatljivom feštom kakvu nudi ovo takmičenje, završeno je četvrto izdanje Svetskog Kupa veterena u Omišu, takoreći neslužbenog svjetkog prvenstva rukometnih veterana. Tokom tri dana nadmetanja, vođene su ljute borbe na dva terena SC Ribnjak u Omišu, borbe koje su se, odmah po poslednjem sudačkom zvižduku, pretvarale u druženje uz hladno pivo i vruću muziku ispred dvorane. Svetski Kup se ove godine igrao u pet kategorija – ukrajinski Harkov slavio je u 50+ konkurenciji, pečujski PEAC u 40+, rumunska HC Bucovina u 35+. Što se tiče dama, ponovo je domaći Sinj (za kojeg je igrala i naša Daniela Čulić Rake) bio prejak za sve konkurente u 30+ kategoriji, dok su rukometašice iz Brazila "opravdale" dalek put osvajanjem trofeja u 40+. Tri najbolje plasirane ekipe, kao i najbolji pojedinci u svim kategorijama, dobili su priznanja na svečanoj fešti kojom je završen natjecateljski dio. Na turniru je sudjelovalo više od 800 veteranki i veterana iz 15 zemalja, nažalost bez domaćih navijača na tribinama.

Upisi u Školu rukometa RK Orkan

Ženski rukometni klub ORKAN Dugi Rat poziva djevojčice rođene 2008., 2009., 2010.,.. za upis u Školu rukometa RK Orkan. Osim djevojčica s područja naše Općine, u školu rukometa se mogu upisati i djevojčice s područja Grada Omiša. S djecom će raditi kvalificirana rukometna tenerica. Trening će se organizirati u gradskoj sportskoj dvorani na Ribnjaku, i to tri puta tjedno: ponedjeljkom, srijedom i petkom; zavisno od školske smjene, prije podne u 11 h, a popodne u 14:30 h. Nakon uigravanja djeca će sudjelovati na prigodnim turnirima. Djeca koja budu pokazala interes za daljnje igranje rukometa biti će registriana i omogućiti će im se natjecanje u Županijskim ligama njihovog uzrasta. Mjesečna članarina iznosi 150 kuna. Sestrama se odobrava popust. Dijete se može upisati dolaskom na trening ili telefonski u dogovoru s trenericom ili tajnikom. Sve informacije vezane za školu rukometa možete saznati na sljedećim kontakt brojevima: 091/521-5234 (Sandra Martić, trenerica), 091/432-0202 (Đanki Vojnović, tajnik).

U tiijeku je Svjetski kup rukometnih veterana

U četvrtak 9. rujna u 20:00 sati, u Sportskom centru Ribnjak u Omišu, svečano će biti otvoren četvrti po redu "Svjetski kup rukometnih veterana", natjecanje bivših rukometašica i rukometaša koje mnogi smatraju i neslužbenim prvenstvom svijeta za rukometne veterane, piše Dalmacija Danas.
Ukupan broj sudionika ove će godine premašiti impresivne brojke iz prethodnih izdanja, preko 800 rukometašica i rukometaša nastupit će u 30-ak ekipa, koje dolaze iz 17 zemalja svijeta, od Hrvatske, preko Ukrajine i Dubaija, do dalekog Brazila. Turnir se igra u pet kategorija, tri muške 35 +, 42 + te 50 +, i dvije ženske 30 + te 40 +, a okuplja veliki broj poznatih imena.
Podsjetimo da su u tri prethodna izdanja u Omišu nastupili Patrik Ćavar, Nikša Kaleb, Valerij Gopin, Andrej Tjumencev, Svitlana Pasičnik..., a ove godine se očekuju i brojna druga poznata imena svjetskog rukometa, nositelji olimpijskih, svjetskih i europskih odličja koji će se boriti za medalje. Nakon defilea svih sudionika goste će pozdraviti predstavnici županije i grada, a zabavljat će ih naš predstavnik na Euro songu Igor Cukrov.
Neka veteranske igre počnu!

Rukomet: Dino Banović pojačao Kaštelane

Jedan od ponajboljih desnih vanjskih igrača Hrvatske Dino Banović ovoljetno je pojačanje rukometnog kluba Ribola Kaštela, koji planira povratak u Premijer ligu hrvatskog rukometa. Uz našeg Dugoratskog bombardera Kaštelani su potpisali još tri iskusna igrača: Nikolu Šolića, Lovru Klasanovića i bivšeg kapetana Matka Bujasa, piše Kaštela.org.
Dino Banović ponikao je u Hrvatskom dragovoljcu iz Dugog Rata, zbog čega ga često nazivaju Dugoratskim bombarderom. Svoju rukometnu karijeru nakon Dugog Rata kratko je nastavio u Njemačkoj, a potom u RK Split. Iz Splita je Banović 2014. godine stigao u Kaštela, a s kaštelanskim klubom u sezoni 2015/16 u Premijer ligi opravdava svoj nadimak Dugoratski bombarder i sa 133 postignuta pogotka najbolji je strijelac kluba. Kada su Kaštelani ispali iz Premijer lige Banović se vratio Dragovoljcima u svoj Dugi Rat, gdje je nastavio s odličnom igrom i visokim prosjekom golova po utakmici. U protekloj sezoni bio je u redovima RK Moslavina iz Kutine, koja je izborila nastup u najboljoj krvatskoj ligi.
- Vratio sam se u klub s velikim ambicijama za narednu sezonu i iskreno sam sretan. Želja za dolaskom je bila obostrana i zadovoljni smo što se sve završilo kako smo željeli. Velika mi je čast što ću u narednoj sezoni opet nositi dres RK Ribola Kaštela i nadam se da ću ispuniti očekivanja kluba i pomoći u ostvarenju cilja povratka u Premijer ligu – kazao je na potpisivanju ugovora Dino Banović.
Poželimo mu od srca sve najbolje, naravno osim u utakmicama s Hrvatskim Dragovoljcem.

Kozala - Hrvatski Dragovljac 34:34

RK KOZALA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 34:34 (19:16). U posljednjem kolu 1.HRL–jug rukometaši Hrvatskog Dragovoljca otišli su u Rijeku u goste odličnoj ekipi Kozale, želeći dati sve od sebe i pružiti što veći otpor poletnom domaćinu te dostojanstveno ispratiti kraj ove covid-rukometne sezone. Rečeno - učinjeno! U pravoj "run&gun" utakmici u kojoj se prednost često klackala na obje strane, iako je domaćin češće bio u vodstvu, dugoračani su odigrali izvrsno drugo poluvrijeme i prava je šteta što svoju prednost koju su imali zadnjih 20 minuta utakmice ispustili u posljednjoj sekundi utakmice. Kezić je bio siguran iz sedmerca i domaćin je uspio poravnati rezultat na 34:34 i sprječiti pobjedu Dugoraćana. Hrvatski Dragovoljac je na kraju ove čudne sezone završio na 10. mjestu na tablici lige, spreman na iskorake naprijed u novoj sezoni 1.HRL-jug. U Premijer ligu ulazi Trogir. Čestitamo našim rukometašima na solidnoj sezoni i Trogiranima na ulasku u veći rang natjecanja. Pred našim rukometašima je odmor i rukometno ljeto na vrućem pijesku Duća.
Ajmo naši!

Hrvatski dragovoljac - Karlovac 23:28

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KARLOVAC 23:28 (10:11). U utakmici 21. kola 1. HRL-jug, odigranom u subotu na Priku rukometaši Hrvatskog dragovoljca izgubili su od seniora Karlovca. Gosti s vrha tablice su krenuli bolje od početka, vodili s par golova razlike da bi pred poluvrijeme Dragovoljci konačno uhvatili priključak i stigli na prag izjednačenja. U nastavku se igralo izjednačeno, gonjalica gol za gol. Dugoraćani su odigrali puno bolje ovu dionicu, par puta izjednačili rezultat, no nisu uspjeli "ubaciti u veću brzinu" i konačno preokrenuti tijek utakmice na svoj mlin. U završnici susreta gosti iz Karlovca se serijom 3:0 opet odvajaju i do kraja ne dopuštaju Dragovoljcima povratak u utakmicu. Semafor se zaustavio na rezultatu 23:28 za goste.
Bit će bolje..

Zadar - Dragovoljac 25:25

RK ZADAR 1954 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Rukometaši Dragovoljca ovog vikenda u 20. kolu 1.HRL–jug, odlaze u Zadar na megdan istoimeniom protivniku. Utakmica se igra u subotu, 22.5. u 18:30 sati. Pobjeda u gostima protiv susjeda na tablici dobro bi došla Dugoraćanima... no za to će se trebati  dobro pomučiti na parketu... Ajmo naši!

Dragovoljac - Kaštela 20:31

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK RIBOLA Kaštela 20:31 (7:17). U dalmatinskom derbiju, u 19. kolu 1. HRL-jug, odigranom na Priku rukometaši Hrvatskog dragovoljca izgubili su uvjerljivo, rezultatom 20:31 od seniora Kaštela. Pitanje pobjednika praktički je riješen u prvom poluvremenu. Serija 11:1 u prvih 17. minuta susreta odvela je utakmicu na mlin Kaštelana, a iz tog vira domaćin se nije uspio izvući. U nastavku utakmice gosti su uspješno zadržali prednost, a najbliže što su borbeni Dragovoljci uspjeli napraviti ovog vikenda, bilo je smanjiti prednost na sedam pogodaka razlike. Više sportske sreće drugi put...
Za RK Hrvatski dragovoljac su na parket i u pokoju kontru istrčali: Jakelić (4), Topić, Banović, S. Maleničić, Kutleša, Vukasović (3), Mikulić (1), Pocrnja, M. Maleničić, Jakelić (1), Plazibat (5), Ka. Varvodić, Zebić (6), Kr. Varvodić. Trener: Marko Galiot Zele.

Mehanika uspješnija od Dragovoljca

RK METKOVIĆ MEHANIKA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 25:23 (12:12). Tvrda i neizvjesna utakmica odigrana je u subotu u 18. kolu 1. HRL jug u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću između RK Metković Mehanika i RK Hrvatski Dragovoljac. Na kraju je slavio Metković rezultatom 25:23.
Prvih dvadeset minuta je Metković držao prednost da bi ekipa iz Dugoga Rata prvi put povela u 23 minuti. Na odmor se otišlo pri rezultati 12:12. I u drugom poluvremenu su Dragovoljci bili neugodan suparnik domaćinu, imali su u više navrata prednost od čak tri gola razlike. Ipak, Metkovci su u 52. minuti uspjeli doći do izjednačenja (20:20), nakon čega su preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju su zasluženo pobijedili s rezultatom 25:23. Dugoračani su se pred Metkovčanima predstavili u dobrom svijetlu, igrali su borbeno i kvalitetno, vodili i imali sve u svojim rukama do same završnice kad su malo pali u igri, što je domaćin s(p)retno iskoristio.
Najefikasniji igrač na utakmici je bio Mislav Plazibat (Hrv. dragovoljac) s 10 pogodaka, Nikola Džono s 8 i Josip Čutura s 5 pogodaka.