NL Romeo Tomaš kreće u izbornu utrku pod sloganom 'Stvorimo nešto novo'

Pored već javnosti poznatih kandidata za novog načelnika općine Dugi Rat, dosadašnjeg načelnika iz redova HDZ-a Jerka Roglića te bivšeg načelnika Domagoja Vukovića iz HDS-a,  dobili smo još jednog kandidata za načelnika općine. Romeo Tomaš je u starom selu Jesenice okupio brojne suradnike, prijatelje i znance, kako bi vođeni geslom "Stvorimo nešto novo" pridonjeli boljitku naše općine i njenih mještana. Na osnivačkoj skupštini Nezavisne liste Romea Tomaša u Starom Selu Jesenice okupili su se brojni članovi i simpatizeri ove nove liste, a u ugodnom razgovoru i druženju došlo se do sljedećih zaključaka: jednoglasno je odlučeno da nezavisna lista izlazi na predstojeće svibanjske lokalne izbore. Kandidat liste za načelnika općine Dugi Rat je Romeo Tomaš, umirovljeni hrvatski policajac, predsjednik Boćarskog kluba "Jesenice" i dobitnik prošlogodišnje Osobne nagrade općine Dugi Rat. Njegov donačelnik će biti Branimir Lažeta, popularni dugoratski poduzetnik i ugostitelj. Izborni slogani liste su "Stvorimo nešto novo“ i "Općinu voditi kao svoju kuću“. Na osivačkom skupu je predstavljen i program nezavisne liste iz kojeg izdvajamo sljedeće: dovod vodovoda u stara sela Jesenice i Duće (koji je bio na programu dosadašnjih općinskih vijeća preko 20 godina i bili su praćeni financijskim planovima, a ni do danas se nije započelo ni s najosnovnijim konkretnim zahvatima na tom projektu), te nastavak radova na šetnici na potezu Dugi Rat – Bajnice, rješenje kanalizacijskog sustava za svaku stambenu jedinicu u općini, kao i ravnomjerno ulaganje u sva mjesta naša općine (a ne u samo pojedina) jer su neka previše zanemarena, pomaganje socijalno ugroženim sugrađanima, te pratiti razvoj nove luke Krilo te najvažniji i najveći projekt  (a zasad još uvjek samo - problem) razrješenjem sporta oko područja bivše tvornice i početak izgradnje turističkih sadržaja u turističkoj zoni "Dalmacija" u Dugom Ratu. I kako nam kaže Romeo Tomaš, ovom prilikom ostvarit će se i stoljetne želje Maloračana,  popravit ćemo put od crkvice  Sv. Ivana na Grebenu – raskrižju putova Krug - Dugi Rat -  Mali Rat - do stare škole u Krugu. Tomaš se unaprijed zahvalio svim simpatizerima i budućim glasačima.

Piše: Davor Grgat

Who's Online

We have 90 guests and no members online