Zmaj (M) - Orkan 2:0

ZMAJ (MAKARSKA) - ORKAN 2:0 (2:0). U derbiju začelja Zmaj je na domaćem terenu pobijedio Orkan i tako prekinuo niz poraza. No, i pored toga i dalje je zadnji na prvenstvenoj ljestvici. Makaranima je ovo bila kvalifikacijska utakmica u borbi za opstanak, a ovaj trijumf mogao bi im biti prekretnica. Dugoraćani su već na otvaranju utakmice došli u priliku, u 2. minuti udarac Jukića obranio je Hodžić. Minutu iza toga prigoda za domaće, Antunovićev udarac završio je pored lijeve vratnice Orkana. Nakon toga igralo se između dva kaznena prostora bez izglednih prigoda. Prva zanimljiva situacija pred vratima Orkana dogodila se u 28. minuti, snažan udarac Petkovića odsjeo je na lijevoj vratnici Boška Baučića. Nakon pola sata igre Zmaj dolazi u vodstvo, udarac iz kuta izveo je Frane Grbeša, a lopta je na iznenađenje obrambenih igrača Orkana završila u mreži. U 40. minuti ‘crveni’ su povećali na 2:0, prvo ime susreta Grbeša solo akciju završava snažnim udarcem u gredu od koje se lopta odbija u vrata nemoćnog Baučića. Nastavak su bolje otvorili gosti, udarac Klarića sa desetak metara sjajno je obranio Hodžić. Fuštin se u 61. minuti nije iskazao, sa 8-9 metara promašio je okvir gola gostiju. Orkan se nije mirio sa porazom, napadali su Dugoraćani i tražili pogodak, udarce Klarića u 73. i Maričića u 80. minuti obranio je domaći vratar. Na isteku utakmice kapetan Zmaja Rašić snažnim udarcem sa 20 metara dobro je zatresao gredu gostiju iz Dugog Rata.

Piše: Jakov Kovačević / Slobodna Dalmacija

Za NK Orkan su u Makarskoj nastupili: Baučić (6), Galić (5), Tokić (5) (od 71 Šimić -), Kustura (5) (od 46 Klarić 6), Marčić (6), Jurić (5,5), Jukić (5) (od 79 Ivanišević -), Roguljić (5), Baraban (5), Legčević (5,5).