Hrvace - Orkan 4:0

NK HRVACE - NK ORKAN  4:0 (0:0). Domaćin je loše otvorio utakmicu, falilo je tu energije i htijenja, što je Orkan iskoristio da se nametne i da u nekoliko navrata opasno zaprijeti. Tako je u devetoj minuti Toni Legčević pogodio vratnicu gola Hrvaca, no gotovo svih 45 minuta obrana Hrvaca imala je pune noge posla i Dugoraćani su za prikazano zaslužili doći do barem gola. No, zato se u nastavku domaćima otvorilo bolje nego Realu. Naime, početkom drugog dijela Ante Vučković je s pozicije beka premješten u napad i pritom napravio pravi “dar-mar” pred golom Orkana. Igrala se 55. minuta kada je Dadić odlično ubacio se desne strane, a Vučković iz voleja pogodio za 1:0. U 67. ponovno je Vučković bio u pravo vrijeme na pravom mjestu, iskoristivši odbijanac i snažno pogodivši malo iskosa pored Mate Marušića, vratara Orana. Na 3:0 povisio je Maganić u 79. minuti, nakon što ga je u priliku izbacio "bek" Vučković, da bi i konačnih 4:0 postavio "Ronaldo iz Hrvaca", na asistenciju Ante Vukušića u prvoj minuti sudačke nadoknade. Hrvace su sezonu tako zaključile na drugom mjestu, iza neprikosnovenog Hajduka II, ali s rekordnom žetvom bodova. Čak 66 prikupila je momčad Ivana Medvida, što je više i od učinka iz povijesne sezone u kojoj su osvojili naslov prvaka Treće NHL-jug. Orkan je pak još prije par kola ispao i iduću godinu, godinu u kojoj slavi prvih 100 godina kluba, provesti će u natjecanju u 1. županijskoj nogometnoj ligi..

Piše: Mišo Gulić / Ferata.hr

Za NK Orkan su nastupili: Mate Marušić (5,5), Ivan Galić (5,5), Mijo Mandurić (5,5), Petar Baraban (5,5), Marin Romić (5,5), Tomislav Miljak (6), Carlos Llanos (5,5), Ante Marčić (6,5) (od 65. Fabio Mudnić-Putje 5,5), Marin Roguljić (6) (od 71. Josip Pavić -), Ivan Pastuović (6), Toni Legčević (6).