Orkan na Klisu: Poveli, isfalivali se, pa izgubili

NK USKOK - NK ORKAN  3:1 (1:1). U susretu koji nije nosio nikakav rezultatski imperativ domaćini su pokazali više želje i htjenja, te na kraju zasluženo osvojili tri boda. Nervozni početak utakmice koštao je Uskok rezultatskog minusa. Igrala se 29. minuta, a hitri Ivanišević je spustio glavom loptu za Duju Klarića, koji zabija pored nemoćnog Vidića za vodstvo Orkana. Klišani su se brzo pribrali i uskoro došli do izjednačenja. Mihovilović je u 39. minuti izveo slobodni udarac s lijeve strane, te fantastično naciljao rašlje Miljka. U nastavku utakmice bilježimo prigodu Ivaniševića koji je neobjašnjivo loše pucao, nakon što ga je prethodno poslužio Duje Klarić. Kazna za taj promašaj stigla je u idućem napadu ...

1. ŽNL

KLIS. Igralište Iza Grada. Gledatelja 100.

NK USKOK - NK ORKAN 3:1 (1:1)

Piše: S. Radić / Sportske Novosti

Kazna za promašaj Ivaniševića stigla je već u idućem napadu. Bjedov je u 69. minuti odlično pucao s lijeve strane, a Miljak samo odbija do Roje kojemu nije bilo teško pogoditi za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi Muslim je lijepo ispremiješao obranu dugoraćana i nesebično poslužio Karduma koji je zabio za konačan rezultat utakmice.

Strijelci: 0:1 - Klarić (29), 1:1 - Mihovilović (39), 2:1 - Roje (62), 3:1 - Kardum (90).

NK USKOK: Vidić 7, Mamić 6,5, Kurtović 6.5, Jelavić 6 (od 90. Vrdoljak -), Parać 7, Buljan 7, Kardum 7, Roje 7, Gizdić 6,5 (od 61. Muslim 7), Mihovilović 7,5, Glavina 6,5 (od 55. Bjedov 6,5). Trener: Slavko Radić 7

NK ORKAN: Miljak 6, Baraban 5,5, Mandarić 5,5, Bilić 6, Lažeta 6, Mušac 5,5, Jukić 6 (od 81. Selak -), Ivanišević 6 (od 86. Batinić -), Kolobarić 5,5 (od 78. Torlak -), N. Klarić 5.5, D. Klarić 6,5.
Trener: Nikola Tomić 6

Čovjek u crnom: Ante Proso (Gata) 6,5.