Orkan - Zmaj 2:2

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 2:2 (0:1). Orkan je u skladu s vremenom koje je vladalo proteklog tjedna orkanski krenuo u utakmicu, no prvi su mrežu ipak zatresli gosti iz Makarske koje je s klupe odlično vodio bivši trener Orkana, "Dite Orija" Ante Vitaić. Igrala se treća minuta, gosti su izvodili korner. Nabacio je Matešan, a Rašić je spretno zakucao loptu u mrežu iznenađenog domaćina. Potom je usljedilo najkvalitetnije poluvrijeme ovog proljeća u Dugom Ratu. Orkan, nažalost, unatoč nekoliko dobrih prilika u njemu nije uspio izjednačiti rezultat, no igralo se vrlo dobro, aktivno, napadački, s obje strane, bilo je i prigoda pred oba gola, a posebno su se istakli stoperi Zmaja koji su magnetski privlačili sva visoka nabacivanja domaćina u i pred šesnaesterac vratara Puharića. Mogli su Orkanaši koji put pokušati i s niskim proigravanjima na crveni napadački dvojac, ne bi škodilo...
Ni u nastavku dvoboja stanje na terenu nije se puno promjenilo, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, a terensku inicijativu preuzeli su Makarani. Tako je bilo sve do 75. minute kada su igrači Ante Vitaića podebljali vodstvo. Solo prodor, obrana Orkana uhvaćena u zamku i Brnić akciju završava preciznim udarcem za činilo se nedostižnih 0:2. Zmaj je mogao riješiti pitanje kome će pripasti bodovi nekoliko minuta iza toga, isti mladić sjajno je proigrao suigrača koji srećom po Orkana nije uspio savladati novog domaćega vratara, Ordulja Ter Stegena. U idućem napadu Orkan napokon zabija. Cijela akcija je mirisala na pogodak, no kada su svi na tribinama pomislili da je još jedna prilika Orkana otišla u nepovrat, na odbijeni balun natračava Vuknić, koji je desetak minuta prije ušao u igru, te preciznim i jakim udarcem pod prečku "buši" vratara Puharića i smanjuje na 1:2. U vrlo dramatičnoj završnici Orkan je uspio i poravnati rezultat. Nakon dobrog ubačaja Jurića neumorni Milan Grubiša glavom trese mrežu gostiju i postavlja konačnih 2:2. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko uzbuđenja no rezultat se više nije mijenjao. Naposljetku, Orkan može biti zadovoljan osvojenim bodom, jer lako je mogao porazom prekinuti odličnu proljetnu seriju.

Za NK ORKAN su u subotu nastupili: Ordulj, A. Tokić, Grubiša, Mandurić, Baraban, Mušac (od 65. N. Tokić), Jurić, Batinović, Predojević, Klarić, Ivanišević (od 60. Vuknić).

Vrlo dobro je sudio mladi Ante Čaić iz Splita.

Strijelci: 0:1 Danijel Rašić (3.), 0:2 Stipe Brnić (75.), 1:2 Vuknić (78.), 2:2 Grubiša (86.).