1-ŽNL: OSK - Orkan 1:1

nogomet, orkanNK OSK - NK ORKAN 1:1 (1:1). U derbiju osmog kola ekipe OSK-a i Orkana su odigrali bez pobjednika 1:1 što je i najrealniji ishod. Oba pogotka su pala u prvom poluvremenu dok su u drugom obje ekipe imali neko prilika ali mreže su mirovale. OSK je poveo u 12. minuti, Z. Grgat je prošao sa desne strane u sredinu i dao sjajnu loptu u prostor za Norca-Kevu koji ovaj put puca silovito pod prečku za veliko slavlje domaćih. No to slavlje, nažalost, nije dugo potrajalo. Orkan je izjednačio preko Karla Bilića u 16. minuti ...

1.ŽNL., 8. kolo

Podjela bodova najrealniji ishod

Otok kod Sinja. ŠC Gola brda, Petak, 19.10.2012., 16h. Gledatelja: 150

NK OSK - NK ORKAN 1:1 (1:1)

Izvor: nk-oskotok.bloger.hr

Na lijevom beku je startao Gilić umjesto Tolja koji je na utakmicu stigao tek pred sam početak utakmice zbog zatvorene ceste.

U 3. minuti jedna poluprilika OSK-a ali golman gostiju Bajamić spretno dolazi do lopte.

U 5. minuti se nakon dodavanja Banića u sjajnoj prilici našao Norac-Kevo ali njegov prizemni udarac Bajamić brani. U nastavku te akcije I. Grgat je ubacio, Banić najviše skočio ali je udarac otišao pored gola.

U 7. minuti za goste prijeti Batinić na dodavanje Dugeća.

OSK je poveo u 12. minuti, Z. Grgat je prošao sa desne strane u sredinu i dao sjajnu loptu u prostor za Norca-Kevu koji ovaj put puca silovito pod prečku za veliko slavlje domaćih.

No to slavlje, nažalost, nije dugo potrajalo. Orkan je izjednačio preko Karla Bilića u 16. minuti. Prije gola je odličnu priliku imao Dugeć ali je pucao u Samardžića.

U 29. minuti prijeti Bilić. Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Gilić. Prije kraja prvog poluvremena je zbog ozljede izašao Porobija, a ušao Bašić-Šiško.

U 46. je za goste zaprijetio Soćo nakon prekida.

U 53. Bašić-Šiško je odlično tukao ljevicom ali je lopta otišla malo preko gola.

U 54. se u prilici našao Varvoda ali se odlučio na jedan nepotreban dribling i završio je u gol-autu.

U 56. Blažević na crti blokira udarac Kirevskog.

U 60. minuti nakon kornera puca Bilić, Samardžić brani.

U 71. Bašić-Šiško puca snažno, prizemno ali pored gola.

U 75. minuti je Tolj nanizao nekoliko igrača i dodao Bašić-Šiško koji ovaj put gađa po sredini, ali je Bajamić spreman.

U 76. prijeti Klarić a zadnju značajniku priliku OSK ima u 82. minuti kada je pucao Z. Grgat.

Vrijedi istaknuti da su domaćini danas bili izrazito nezadovoljni suđenjem ne umanjući time zaslužen bod gostiju koji su pokazali da su zasluženo vodeći, a i njihovo ponašanje na terenu je bilo izrazito sportsko.

Strijelci: 1:0 - Norac-Kevo (12.), 1:1 - Bilić (16.)