NK Gusar - NK Orkan 1:1 (0:0)

NK OrkanNK Gusar - NK Orkan  1:1 (0:0). Komin. Igralište Pržina. Sudac Topić (Solin) - 6,5. Strijelci 0:1 Žilić (70), 1:1 G.Oršulić (78-11 m). Najbolji igrač: Zlatko Blažević (Orkan). Orkan je na gostovanju u Kominu došao u vodstvo nakon slobodnog udarca Jure Žilića. Domaćini su izjednačili iz jedanaesterca dosuđenog "sa zadrškom". Imaju zašto žaliti dugoraćani zbog propuštena dva boda, iako ova momčad Gusara, sudeći po rječima sudionika derbija, nije ona momčad iz prvog dijela prvenstva (u klub je u pauzi došlo nekoliko novih igračkih pojačanja iz Neretve). Zapucali su dugoraćani u prvom dijelu tri, četiri vrhunske prigode za pogodak i mogućnost da već zarana riješe pitanje pobjednika ove utakmice. Šanse su se stvarale, no jučer je zakazala realizacija. Orkanaši su u drugi dio utakmice ušli mlako, što im se skoro osvetilo. Domaći su u jednoj akciji zatresli okvir gola čak dvaput, a spašavao ih je odlični vratar. U nastavku je usljedilo već opisano vodstvo Orkana, a osam minuta poslije i penal kojeg je Oršulić realizirao za podjelu bodova. Dobro je, iako je moglo i bolje!

Piše: Mladen Banović