Ragbi: Dalmatinski derbi pripao Splićanima

ragbi - dalmatinski derbiRK MAKARSKA RIVIJERA - RK NADA 12:61 (0:21). I dok ljubitelji ragbija u Dugom Ratu i diljem svijeta uživaju u super utakmicama SP u zemlji "All Blacksa" splitska Nada pobjeđuje i dalje na terenima regije. Prošlog vikenda "nastradali" su Makarani. Dalmatinski derbi odigran u Makarskoj pokazao je još jednom superiornost splitske momčadi u Prvenstvu Hrvatske. Bio je to susret makarskog  iskustva i splitske mladosti. Nakon početnog međusobnog ispitivanja snaga Nada diže ritam i već u desetoj minuti Burazin uspijeva probiti obranu domaćina i dovesti splitsku momčad u vodstvo. U nastavku Makarani nastoje igrom preko skupa vezati igrače Nade na što užem prostoru nastojeći primiriti tempo utakmice ...

RAGBI

III. kolo PH

Makarska, 11.10.2011
Igralište: SC Makarska. Gledatelja 150.

RK MAKARSKA RIVIJERA - RK NADA 12:61 (0:21)

Piše: Petar Lerotić / rugby.hr

Splićani ne ulazi u zamku makarskih igrača i brzim prijenosom lopte primoravaju domaćine da igraju na cijelom terenu bez mogućnosti predaha što splitskoj momčadi omogućava lakše pronalaženje pukotina u obrani domaćina. Do kraja poluvremena Nada uspijeva još dva puta izigrati obranu domaćina i stvoriti solidnu razliku 0:21 za nastavak susreta.

Nastavak donosi još uvjerljiviju nadmoć splitske momčadi koja se očitovala u konstantnom povećanju rezultatske prednosti. U 56. minuti  Mračević koristi neopreznost i opuštanje splitske momčadi te nakon jedne presječene lopte postiže prvi zgoditak za domaću momčad.

ragbi - dalmatinski derbi

Uz pomoć publike pritisak domaćina traje još desetak minuta i Mucić uspijeva zgoditkom završiti dobru akciju domaćina i umanjiti uvjerljivo vodstvo gostiju. Na kraju uvjerljivih 61:12 za splitsku momčad koja je vrlo dobrom igrom zasluženo nadvisila svog protivnika te oduzela draž neizvjesnosti koji je uvijek pratio susrete ovih momčadi u Makarskoj.

U splitskoj momčadi možemo izdvojiti Ivančića i Burazina te uspješnog mladog realizatora Lerotića koji je pogodio osam od devet mogućnosti za pretvaranje.