Pobjeda Dragovoljca u Metkoviću

RK METKOVIĆ 1963 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 24:26. Rukometaši Metkovića 1963 nenadano su prosuli bodove na svom parketu u susretu s boljom momčadi Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata, pišu kolege s portala Metković news. U prvim minutama domaći su poveli s 1:0 i 2:1, a nakon toga i igra i rezultat bili su na strani gostiju koji su u obrani bili čvršći a u napadu precizniji. Poslije poravnanja na 2:2, Dugoraćani počinju stjecati prvo minimalnu, a zatim izrazitiju rezultatsku prednost do konačnih četiri razlike za njihov miran odlazak na odmor. U nastavku su igrači Hrvatskog Dragovoljca dugo imali plus četiri pogotka, Metkovci su pokušavali malo tvrđom igrom u obrani dohvatiti priliku za približavanje, ali nikako nisu uspijevali. Glavna napast za Boškovića bili su Plazibat i Banović koji su do kraja ukupno postigli 18 pogodaka. Da na vratima Metkovića nije bilo vrlo dobrog Boškovića, gostujuća prednost mogla je biti i veća. Od 46. minute razbranio se i vratar Hrvatskog .Dragovoljca Malenčić tako da domaći sastav nije imao izgleda. U 50.minuti bilo je pet razlike (18:23), a potom i šest razlike za Dugoraćane. U samoj završnici Metković stiže  do 24:25, a u posljednjim sekundama Dragovoljci postižu 26-ti pogodak, za konačnu pobjedu. Najbolji strijelci u njihovim redovima bili su Plazibat s 11 i Banović sa 7 pogodaka, dok je vratar Malenčić imao 11 obrana.

Izvor: Metkovic-news.com