Rukomet (M): Krenula prva liga

rukometRK SENJ Wallenborn - RK Hrvatski dragovoljac 38:35 (15:15). Ovog vikenda započela su i natjecanja u 1.HRL, a ždrijeb je dugoraćanima donio i prvo gostovanje kod ekipe Senj Wallenborn, ali i prve brige za trenera dugoraćana Antu Plazibata. Naime dugoraćani su u Senj krenuli oslabljeni za nekoliko važnih igrača. Najveći hendikep je završetak igračke karijere po "liječničkoj naredbi!" dugogodišnjeg vratara i jedne od najjačih uzdanica ove ekipe Joška Ivaniševića, a nedostaje i drugi vratar, Ante Čizmić, koji je u Rigi na slatkom radnom vikendu s našim "Vatrenima". Na raspolaganju trener nije imao ni braću Perić, a ni ozljeđenog Stjepka Čulića. Unatoč tim izostancima dragovoljci su u Senju odigrali odlično, većinu utakmice vodili, sve do deset minuta prije kraja... No dobro, znali smo i prije da Galiot, Stipičić, Pivac, Plazibat... i ostatak dugoratske rukometne ekipe definitivno posjeduje kvalitetu da se mogu ravnopravno nositi s domaćinom (ali nažalost ne i s domaćinskim suđenjem). Imperativ pobjede nije im visio nad glavom jer su objektivno Senjani favoriti na svom parketu ...

DRAGOVOLJCI KREĆU S CENTRA

Starta Prva liga

Senj, SD „Robert Barbić Beli“, 04.09.2010.
1.HRL, 1.kolo

RK SENJ WALLENBORN – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  38:35 (15:15)

Piše: A. Atanasić / SN
Izvor: Sportske Novosti

Senjani su očekivali lakši posao, ali gosti iz Dugog Rata pokazali su se kao dobar suparnik i do same završnice opasno su prijetili iznenađenjem. Predvođeni Plazibatom, Galiotom i Ivanom Pleićem, te potporom ostalih, u 51. minuti vodili su 29:28.

Prosječni Uskoci, s dosta neraspoloženih pojedinaca, potom se bude i u 57. minuti dolaze do 35:31. Najraspoloženiji za prvu, teško izborenu pobjedu favorita domaćina, koji to nije opravdao igrom, je prije svega mladi, nezadrživi Luka Cindrić, te Šimunović i Brdar.

RK Senj Wallenborn
Šimunović, Tomljanović 2, Vukelić 2, Laskač 4, Štokić 1, Pleša, Brdar 4, Cindrić 13(5), Katulić 3, Debelić, Rukavina, Lopac 3, Saršon, Filipović 2, Magdić 4, Nekić
Sl.predstavnik: Davor Bezjak
Trener: Nikola Čupić
Sedmerci: 6/5
Isključenja: 6 minuta

RK Hrvatski dragovoljac Dugi Rat

RK Hrvatski dragovoljac
Matešković, Matić, Plazibat 7, Stipičić 5, Roščić, Jakelić, Skender, F.Pleić 2, Galiot 9(2), Đonlić, Pleić 7, Bušić, Banović, Šolić, Vuković 1, Pivac 4
Sl.predstavnik: Joško Ivanišević
Trener: Ante Plazibat
Pom.trener: Mijo Klarić
Tehniko: Ante Dujić
Sedmerci: 2/2
Isključenja: 12 minuta

Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba iz Garešnice)
Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec)

Prva HRL, slično kao i Premijer liga, u startu je krenula sa nepotpunim prvim kolom, pišu kolege s kaštelanskog portala, jer i na nju ima utjecaj „trakavica slučaja Metković“ te bivši premijerligaš Osijek ne zna kuda putuje u prvom kolu. Također neki klubovi koji su ranije izborili svoj plasman u ovaj rang natjecanja najavljuju svoje istupanje iz lige, odustajanje, Bedekovčina.

Biti će zanimljivo vidjeti kako će se odvijati ova situacija i tko će sve "ostati" u 1. HRL, no u ovoj ligi prema rezultatima prošle godine, najvažnije je ne izgubiti kod kuće, i tko to uspije uz poneki bod vani, ima šanse za vrh, ali i ostanak.