Sjajan povratak Dragovoljca u 1.HRL

RK ŽUPANJA – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  24:33. U nedjelju u Županji je odigran susret prvog kola 1.HRL između domaćina Županje i Hrvatskog Dragovoljca u športskoj dvorani Ivan Kozarac pred otprilike stotinjak domaćih navijača. Dug i naporan put do Županje nije omeo rukometaše iz Dugog Rata da očitaju lekciju kolegama iz Županje. Dragovoljac se na početku postavio s dosta čvrstom obranom, koja je bila iznimno efikasna i pokretljiva, također pojačanje na golu Josip Bosančić je super odradio svoj dio posla s serijom sjajnih obrana. Dragovoljac odmah na startu preuzima kontrolu nad utakmicom i prvo poluvrijeme završava s rezultatom 11-18 za Dragovoljac. Na poluvremenu trener Stipičić je bio vrlo zadovoljan viđenim, kako rezultatom tako i igrom bez tehničkih grešaka. U nastavku Županja kreće dosta agresivnije te u jednom trenutku dolaze na četiri razlike, ali nakon nekoliko obavljenih rotacija u ekipi Dragovoljaca utakmica se privodi kraju s konačnim rezultatom 24-33 za goste iz Dugog Rata. Najbolji u redovima Dragovoljca je bio kapetan Mislav Plazibat s devet postignutih pogodaka, te moramo spomenuti i Mateja Jakeljića s šest sjajnih pogodaka. Iako su nam službeni predstavnici kluba krenuli direktno s vjenčanja umirovljenog rukometaša i prijatelja Ante Čizmića, kojem ovom prilikom želimo sve najbolje s njegovom odabranicom, Stipičić i Armando Mateo Terzić su vodili utakmicu jako žustro i energično što je koštalo trenera gostiju žutim kartonom i isključenjem. Mladi Filip Pranjić je svojom borbenošću nažalost zaradio manje puknuće arkade, te je završio na šivanju u Vinkovcima gdje je kratio vrijeme ćaskanjem s izbjeglicama. Evidentno je da ovo odlično otvaranje sezone je prilika da vas pozovemo da dođete pogledati utakmicu u nedjelju, 16:30, protiv Metalca na ŠRC Gripe u Splitu, te da podržite nas u što većem broju u pohodu na prvu domaću pobjedu.

Piše: Stipe Tokić / rkhd.hr
Izvor: rkhd.hr