Hrvatski Dragovoljac - Split 21:27

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SPLIT  21:27. Dragovoljac je, poput Hajduka, poražen na vječnom derbiju.. U ŠC Gripe, u Splitu, ovu nedjelju je odigran susret između domaćina, ekipe Hrvatskog Dragovoljca i rukometog kluba Split koji je ovu utakmicu bio "gost" na svom terenu. Utakmica je počela u jakom ritmu s dobro postavljenom obranom Dragovoljca koja je nakon početnog vodstva Splita od četiri razlike uspjela prihvatiti priključak na kraju poluvremena od 11-12 za Split. U prvom poluvremenu ključni događaj je bila ozljeda golmana Mirka Đonlića, kojeg je nakon jednog neopreznog udarca igrač Splita pogodio balunom u glavu te ga pritom i lakše ozljedio. U drugo poluvrijeme Dragovoljac ulazi malo neopreznije, ali pred sam kraj utakmice dobrom obranom i mirnom realizacijom najboljeg strijelca utakmice Marinom Grgatom s deset pogodaka, izjednačava rezultat na 17-17. Nažalost nakon toga nismo još podigli razinu igre već naprotiv, upali u seriju izgubljenih baluna a kad se tu nadodaju i sumnjive sudačke odluke pred sam kraj susreta.. onda se teško kući s domaćeg terena vratiti s bodovima. Trener Marin Stipičić može biti zadovoljan pojedinim dionicama igre svoje momčadi, te nekim pojedincima, u ovom slučaju Grgatom koji je odigrao odličan susret. Kapetan Plazibat je svojom inteligencijom u igri stvarao razliku u napadu te je postigao četiri pogotka. Od igrača Splita možemo spomenuti dobre igre Ivaniševića i Gale koji su bili glavni nositelji igre gosta. Za kraj, nadamo se da će se momčad Dragovoljca uspjeti u preostalim susretima izboriti za nove bodove u ovom jakom prvoligaškom društvu, predvođeni ikonom momčadi, kapetanom Plazibatom. U opasnoj smo zoni, valjalo bi se konačno trgnuti, ako nije već i prekasno..

Izvor: RKHD.hr