Pobjeda u derbiju kola

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK BIOGRAD  30:29 (14:13). Na domaćem parketu male dvorane ŠC Gripe, prošle nedjelje odigran je prvenstveni susret između ekipe vječnog gosta, ovaj domaćina, RK Hrvatski Dragovoljac i i gostujuće ekipe RK Biograd. Dragovoljac je dobro otvorio utakmicu i sredinom prvog poluvremena imao i pet pogodaka prednosti, ali Biograd zahvaljujući raspoloženoj vanjskoj liniji predvođeni najboljim strijelcom utakmice Šimom Markićem (14 pogodaka), smanjuju prednost na minimalnih 14:13 s koliko su ekipe otišle na odmor. U drugom poluvremenu Dragovoljac je sve do same završnice kontrolirao i rezultat i utakmicu, ali nekoliko tehničkih pogrešaka i dvojbenih odluka sudaca usmjerile su utakmicu u neizvjesnu završnicu. Biograd je dobio priliku da u zadnjoj minuti iskoristi sedmerac i pokuša izvući bod s gostovanja. ali Markića zaustavlja i pobjedu osigurava golman Dragovoljca Stipe Tokić sjajnom rekcijom. Od domaćina najbolji strijelac je bio kapetan Mislav Plazibat s 9 pogodaka, a odličnu igru pružio je i Marko Maleničić s 6 pogodaka. Dragovoljac je trenutno na 2. mjestu 2 HRL-jug, te će se ovakvim igrama vrlo brzo vratiti na prvu poziciju.