Prvi poraz Hrvatskog dragovoljca u ovoj sezoni

seniori RK Hrvatski dragovoljacRK METKOVIĆ 1963 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  34:30 (15:13). U derbiju 6.kola 2.HRL-jug Metković 1963 je ugostio ekipu Hrvatskog Dragovoljca, jedine dvije neporažene momčadi do sada. Na našu zamolbu RK Metković nam je izašao u susret, te smo utakmicu odigrali preko tjedna na čemu im zahvaljujemo. O samoj  utakmici šta reći.. Od prve pa do šezdesete minute je to bila borba i igra na razini 1. lige iz koje smo lani ispali. Trener  Boško Nazor pripremio je dobro Dragovoljce za utakmicu, te smo od samog početka mi bili ti koji su diktirali tempo igre. Dobra obrana  u  kojoj su posebnu agresivnost davali  Plazibat i Vuković u sredini, te zaustavljanje njihovih glavnih igrača, krila Paponje i Veraje, uz  dosta lakih golova funkcioniralo je sve do 23. min kada Kamber pogotkom podiže prednost na 9:12. Onda od jedanput par izgubljenih lopti,  te sa podosta bezidejnosti u napadu vraćamo domaćine u igru ...

6.  KOLO  2HRL-jug

GSD METKOVIĆ
27.10.2011. 18:00h. Gledatelja 150

RK METKOVIĆ 1963 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  34:30 (15:13)

Piše: Frane Pleić / rkhd.hr
Izvor: rkhd.hr

Metkovćani su "ponudu" objeručke prihvatili te serijom 6:1 otišli sa +2 na poluvrijeme.

RK METKOVIĆ 1963 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC

Drugo poluvrijeme su domaćini držali prednost od +3, tada malo stišćemo te dolazimo  na -1 (18:17). Tada domaći vratar Prskalo, koji je bio dobar kroz cijeli susret, spušta "roletu“ te nam skida 3  kontre i 3 zicera, što su njegovi suigrači iskoristili na najbolji način i otišli na velikih 23:17.

Imali smo par vraćanja na -3 i napad, zicer, ali bi se opet ukazao najbolji igrač na terenu danas - Prskalo!

Domaćine je predvodio Kežić sa 11 pogodaka, a kod nas vrijedi zabilježiti Plazibatovih 10 pogodaka.