Iskupljenje u Novoj Gradišci

RK NOVA GRADIŠKA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  26:28 (11:8). Nije u Shawshanku, ali jest u Novoj Gradišci! "Iskupljenje" Dragovoljaca za poraz od Metalaca u prošlom kolu na "domaćem" parketu splitskih Gripa. Kapetan Keđa i rukometna ekipa iz Dugog Rata na najbolji su način "prebrisali"" domaći poraz - pobjedom u gostima protiv RK Nova Gradiška. Čestitke cijeloj ekipi, treneru Marinu Stipičiću i vođi puta Armandu Mateu Terziću, a sada pročitajte i izvješće..

U subotu je odigrana utakmica 1.HRL između domaćina Nove Gradiške i Hrvatskog Dragovoljca. Dragovoljac je jako loše otvorio utakmicu, te je domaćin imao i do četiri gola prednosti. Golman Adamčević je kod gostiju činio čuda na golu, te na poluvrijeme odlazimo s rezultatom 11-8 za domaćina. U drugom poluvremenu Dragovoljac konačno razbija divlju obranu gostiju, i kažnjava njihove tehničke pogreške. Utakmica je ušla u infarktnu završnicu koja je smirenijom igrom i preciznom realizacijom pripala Dragovoljcu s rezultatom 26-28.  Najbolji igrač Dragovoljca je bio Matej Jakeljić, a Bosančić se istakao na golu s 16 obrana. S dvije gostujuće pobjede Dragovoljac se smjestio na odlično 5. mjesto 1.HRL, te će ovu subotu pokušat izborit prvu domaću pobjedu protiv ekipe Dugo Selo. Zbog poplave dvorane ovih dana u Dugom Ratu, trener Stipičić je odlučio ekipu fizički pripremiti po teretanama i lokalnim uzbrdicama, nadamo se da će njegova taktika upaliti, ako ne barem ćemo lijepo izgledat na terenu (i navečer u Vanille.., op.ur.). Susret će bit odigran u sportskoj dvorani u Solinu, te vas pozivamo da nas dođete podržat u što većem broju..

RK NOVA GRADIŠKA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  26:28 (11:8)

Piše: Mladen Banović

Počeli su domaćini dobro, u 11. minuti imaju vodstvo od 5:1. Dugoraćani nisu bili na visini zadatka, čine dosta pogrešaka u napadu, a ni obrana im se još nije našla na "radnoj temperaturi". U 21. minuti Gradiška ima 7:5, a na poluvrijeme odlaze s prednošću od tri pogotka. Imao je tada što svojim pulenima reći trener Hrvatskog Dragovoljca Marin Stipičić.

rk hd

U nastavku je dugoratska ekipa krenula puno odlučnije u utakmicu, već nakon par minuta uhvatila rezultatski priključak, no domaćini se nisu tako lako dali. No kad je sredinom poluvremena pala i njiihova igra u obrani dugoraćani uzimaju u ruke sve konce igre. Razbranio se vratar Josip Bosančić, "raspištoljo" se najbolji na parketu, naš Matej Jakeljić, te kolega mu Malenica i Dragovoljci povećavaju vodstvo, te u pametno odigranoj završnici hitaju prema novoj pobjedi u gostima.

Rezultat na semaforu posljednji zvižduk ljudi u crnom zaustavio je na rezultatu 26:28 za RK Hrvatski Dragovoljac. Nedugo potom pobedom okrjepljena vesela ekipa Dragovoljaca krenula je kući pjevajući..