Hrvatski Dragovoljac 2 – Dubrovnik 2 25:32

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2 - RK DUBROVNIK 2  25:32 (14:18). Protekle nedjelje mlada ekipa Dragovoljaca 2 krenula je Duće Toursom na neugodno gostovanje u dvoranu Gospino polje kod tradicionalno na nas nabrijane ekipe RKHM Dubrovnik 2. S obzirom na bodovno poravnanje s ekipom Solina 2 na vrhu tablice 3.HRL-jug, pobjeda u Dubrovniku je bila imperativ za zadržavanje koraka u utrci za pobjednika lige. Dragovoljac odlično otvara susret, te odmah stvara gol razliku, a pokretljivom obranom nije dopuštao Dubrovčanima da se u prvom prvog poluvremena pretjerano raspucaju. Krajem prvog dijela ipak koncentracija Dragovoljca popušta te se gol razlika prepolovila na konačnih 14-18 za Dragovoljac. Dragovoljac šokantno otvara drugo poluvrijeme te Dubrovčani izjednačuju na 18-18. Nakon konsolidacije obrane i bolje realizacije u napadu, Dugoraćani preuzimaju kontrolu igre te ne daju previše rješenja mladoj ekipi Dubrovnika. Do kraja utakmice naši mladići su mogli zabiti i više golova ali je trener Stipičić odlučio pružit šansu svim igračima, kako bi uspješno priveli kraju jesenski dio sezone. Konačni rezultat na kraju je bio 25-32 za Dragovoljac, i nova dva boda za vrh 3.hrl jug. Najbolji igrači susreta su bili Bernard Jelčić i Martin Bilonić s po šest pogodaka, a za spomenuti je i odlična igra Ivana Pleića s četiri pogotka. Na kraju trener Marin Stipičić mora biti zadovoljan prvim djelom sezone, dijelimo vrh tablice s ekipom Solina koja ima bolju gol razliku od Dragovoljca za samo tri gola, te možemo zaključiti da nas očekuje iznimno borbeno i interesantno proljeće u kojem krećemo po naslov prvaka.

Piše: Stipe Tokić / RKHD.hr