Teško je do bodova bez vanjske linije

rk orkanŽRK SPLIT - RK ORKAN  21:16 (12:7). A što reći o utakmici koja se s strane dugoraćanki svela praktički na igru na penale!?! Jer krila nam nisu dala nijedan gol (iz svega 5 pokušaja), a iz skok šuta je dva puta bila uspješna jedino Mirjana (sve ukupno 8 pokušaja). Tako, igra u napadu nam se svela na dugotrajno "kuvanje“, uvijek na granici oduzimanja lopte zbog neaktivne igre, pa ako prođe dodavanje na crtu koje će rezultirati golom (5 od 6) ili sedmercem (6 od 9) dobro prođe. Ali, za bolje poznavatelje naše igre to i nije ništa novo ...

RUKOMET (Ž)

Split, Mala dvorana ŠC Gripe, 3.03.2012.
2.HRL-jug, 18.kolo

ŽRK SPLIT - RK ORKAN  21:16 (12:7)

Izvor: rkorkan.com

Novo je jedino to što mi preko sedmice treniramo jedno (od sistema igre do postave), a onda na utakmici bude nešto sasvim drugo. Zato na kraju i igramo ovako kako je prije rečeno.I tu leži osnovni problem u našoj igri kojeg ćemo morati riješiti u budućnosti.

Inače, sama utakmica je počela tako da su Splićanke znajući sve ovo odmah na početku to i iskoristile. Vrlo brzom igrom u napadu sa brojnim izmjenama mjesta i precizno bačenim loptama od strane vratarke u kontru semafor je već u 9. minuti pokazivao 5:0. Prvi gol smo postigle, a kako drugačije nego iz sedmerca tek u 13. minuti.

rk orkanNišta bolje nije bilo ni u slijedećih 10-ak minuta jer je u 21. minuti bilo već 9:2 za „crvenkapice“. I tek tada smo počele nešto angažiranije igrati u obrani. To se odmah pokazalo i na rezultatu koji je bio smanjen na 5 golova zaostatka. I pored toga što smo nekako uspjele zaustaviti možda i ponajbolje igračice  lige na „svojim“ pozicijama lijevog vanjskog Marinu Glavan, odnosno napola dugoraćanku pivota Irenu Kragić, danas je za nas nezaustavljiva bila izvrsna Ana Šarić na desnom krilu.

I da je bilo malo više sreće u zadnjih minutu i po kada smo kod zaostatka od 3 gola imale dvije kontre, koje su nažalost završile krivim brzopletim dodavanjima možda bi krajnji rezultat u porazu bio izražen i sa nešto povoljnijom gol razlikom po nas.

Uglavnom, zaslužena pobjeda kvalitetnijih Splićanki. Čestitamo.