Popaj i sav taj špinat, pardon, rukomet

RK MORNAR-CRIKVENICA – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:21 (14:7). U gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici, protekle subotu je odigran susret između domaćina Crikvenice i Hrvatskog Dragovoljca pred 150 gledatelja. Dragovoljac je jako loše otvorio prvo poluvrijeme, te gosti odmah stvaraju gol razliku, najviše zahvaljujući odličnoj realizaciji u napadu. Prvo poluvrijeme završava s rezultatom od 14:7 za domaćina iz Crikvenice. U drugom poluvremenu se Dragovoljac malo više raspucao, ali igra i tempo nisu bili na nivou domaćina. Do kraja utakmice domaćini su lagano kontrolirali tijek utakmice i konačni rezultat je 28:21 za Mornar Crikvenicu. Najbolji strijelac susreta je bio Tony Zaraev s devet pogodaka, a kod Dragovoljca se najviše istakao neuništivi Marko Galiot Zele s sedam pogodaka. Idući vikend nas očekuje interesantan domaćinski dvoboj s ekipom Solina, koja je u zoni ispadanja i traži bodove spasa na "Faks Helizim" Areni u Ribnjaku. Nadamo se da ćete nas podržat u velikom broju, te da ćemo vam se odužiti lijepom igrom i novim bodovima, a Solinjanima priuštit nove muke, i Božićne praznike u zoni ispadanja.

1. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA JUG

RK MORNAR-CRIKVENICA – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:21

Izvor: Crikva.hr

Rukometaši Mornara-Crikvenica pobijedili su momčad Hrvatskog dragovoljca u utakmici u kojoj su dominirali čitavo vrijeme i njihova pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.
Trener domaćih Valter Matošević, s dosta suženim rosterom, bez dva ozlijeđena igrača, na parket je poslao postavu koja je odigrala gotovo čitavu utakmicu.

Dragovoljci su poveli 0:1, nakon čega je uslijedila domaća serija od 4 gola i u 11. minuti je bilo 4:1 za domaće. Opet je crikvenička obrana bila granitna, Dugoraćani ni s jedne pozicije nisu uspijevali doći do dobre pozicije za udarac na gol, a standardno dobro svoj je gol branio vratar Zena.

U napadu su domaći rukometaši bili efikasni, prodorni Stanić je iznuđivao sedmerce koje je sigurno realizirao Zarev i u 19. minuti bilo je 8:3. "Mornari" nastavljaju u istom ritmu i razlika samo raste, pa je u 26. minuti već 13:6 na semaforu, a posebno lijepa za domaću publiku je bila njihova raznovrsna igra u napadu i poentiranje sa svih pozicija. U prvom poluvremenu su Dragovoljci postigli samo 7 golova i pitanje pobjednika je praktički bilo riješeno.

Crikveničani odmah na startu drugog dijela još povećavaju vodstvo, pa je u 34. minuti rezultat 16:7, a u 44. minuti i najveća razlika - 21:12.  U tom su razdoblju igre Dugoraćani čak dva puta imali po dva igrača više zbog isključenja domaćih, ali ni tada nisu uspjeli ugroziti vodstvo Crikveničana. Oba puta ih je golovima izvana "ohladio“ Vlado Matejčić, a odlični Zena je "usput“ obranio sedmerac mornaru Periću, koji je dvije minute kasnije zapucao još jedan udarac sa 7 metara.

U 48. minuti trener Valter Matošević na gol umjesto odličnog Zene (11 obrana) stavlja Frana Daskijevića koji je iskoristio svoju šansu i do kraja utakmice nanizao čak 8 obrana. Momčad „Mornara-Crikvenica“ zaista ne treba brinuti koga ima ispred gola, ali tako je to kad je trener momčadi proslavljeni rukometni golman Valter Matošević.

Kako je u utakmici sve odavno bilo riješeno u samoj završnici vidjeli smo i nekoliko atrakcija. Posebno lijepa je bila akcija koja je završila "cepelinom“ u izvedbi Cara i Zareva, a kad su najstariji Čupić i Huljina istrčali kontru uz nekoliko međusobnih dodavanja zadovoljstvo domaćih je bilo potpuno.

RK HDBila je ovo još jedna odlična utakmica Crikveničkih rukometaša u kojoj su baš svi na terenu vrhunski odradili svoju zadaću. Šteta je jedino da odlične partije naših rukometaša ne prati veći broj gledatelja, no barem Dugoračani nemaju muke s time. Ali imaju oni zato svoju pokoru koja se zove - ljepilo. I neshvatljivu, tužnu priču iza nje.

Za RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC na parketu Gradske sportske dvorane u Crikvenici su nastupili: Jakelić 1, Perić 3, Klarić, Banović 3, Galiot 7, Maleničić, Šimović, Grgat 2, Pocrnja 2, Varvodić 1, Babić, Bošnjak, Urličić 2. Trener: Frane Pleić.

U sljedećem, 10. kolu 1.HRL-jug seniori Hrvatskog Dragovoljca idu opet u goste, ovaj put Buzetu.