Hrvatski Dragovoljac - Solin 26:21

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN 26:21 (14:12). Dva kola u gostima, baž smo se zaželjeli našeg čistog parketa, i evo smo se napokon vratili doma, u dvoranu na Ribnjaku, i običaju pobjeđivanja kod kuće. Nije bilo lako.. protivnik nam je bio  uvijek "neugodni" Solin. Utakmica je krenula klasično, gol za gol, nitko se ne uspjeva odvojiti, a početna nervoza se osjetila na obje strane. Prvu prednost od dva pogotka razlike Dugoraćani su uspjeli napravili na 7:5. Tu su valjda mislili kako će se sad odvojiti, ali ta se ideja nije svidjela momcima sa Bilankuše. Cijelo su vrijeme Dragovoljci s pristojno popunjenih tribina izgledali kao da igraju "pod ručnom", u nekom grču, nervozi.. Tom osjećaju sigurno je pridonjelo i par falivenih zicera, par baluna u jamu bačenih, par zapucanih penala, a i nekoliko dvojbenih odluka sudaca.. sve dovoljno da tenzije porastu.. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 14:12.
U drugo poluvrijeme Dragovoljci su krenuli u praktički istom ritmu, gol za gol, igralo se tako sve do po meni prijelomnog trenutka kad je na semaforu stajalo 19:17. Naime, iz našeg napada (i falivenog zicera) Solinjani prodaju kontru, ali naš Stipe Maleničić čudesno brani nemoguće... Poslje te kontre zabijamo dvaput zaredon, te se konačno malo odvajamo i ulazimo u činilo se laganiju završnicu. Na semaforu je +4 u 53. minuti. Moram spomeniti rukometni "stroj" koji se odaziva na ime Dino Banović, koji je svojim ulazima i golovima dao ponajveći doprinos ovoj pobjedi. Ja se lagano vraćan u formu, falijem pokoji penal... Na kraju utakmice semafor je pokazao zasluženu pobjedu Dragovoljca od 26:21. Fešta može početi..

Piše: Marko Perić / rkhd.hr

RK HD

NAJAVA UTAKMICE

Piše: Mladen Banović

U svetu nedjelju, 9.12.2018. s početkom 19 sati na besprjekorno čistom parketu omiške Domestos Arene na Ribnjaku odigrati će se posljednja utakmica jesenjeg djela sezone u 1.HRL-jug. Hrvatski Dragovoljac dočekuje ekipu Solina. Nakon prošlotjednog fijaska na gostovanju u Buzetu, evo lijepe prilike našim mladim rukometnim snagama da dobrom igrom i novom pobjedom lijepo zaključe ovu rukometnu polusezonu. Ajmo naši!