Korenat drugi na vaterpolo turniru mlađih kadeta DUGI RAT 2017, slavili mladići s Čiova

U svetu nedjelju, 20.8.2017. u popodnevnim satima u portu Orij se održao jubilarni 15. tradicionalni vaterpolo turnira mlađih kadeta "DUGI RAT". Zbog lošeg vremena polufinalne utakmice počele su tek u 17 sati. Mlade nade našeg vaterpolo kluba u uzbudljivoj utakmici u kojoj su ljubitelji vaterpola mogli uživati, a roditelji naših budućih uzdanica kluba biti ponosni na svoje "cipliće" iz porta Orija, pobjedili su svoje vršnjake iz Bratislave, mlađe kadete VK Slavija. U drugom polufinalu mladići VK Okruk s Čiova slavili su protiv mladih vaterpolista i vaterpolistica VK Gradac. Gradacu nije bilo lako nakon male pauze odigrati i utakmicu za treće mjesto s dugogodišnjim sportskim prijateljima iz Bratislave koji su bili malo odmorniji što su vješto preko odličnog mladog sidruna pretočili u pobjedu i treće mjesto na dugoratskom turniru.
U finalu turnira našli su se domaći mladići, VK Korenat, odlučni da pred svojom publikom osvoje svoj turnir i najveći pehar zadrže u vitrinama kluba. I krenuli su Korentaši dobro u finale, odlično odigrali prve dvije četvrtine sa rasplivanim Franinim "malim piranama" iz Okruka Gornjeg. Rezultat je nakon druge četvrtine bio 5:6 za goste. A onda su naši "cipli" sasvim potonuli u igri i treću četvrtinu VK Okruk završava sa uvjerljivih 0:5 i rješava nas uzbudljive završnice. U posljednjoj četvrtini naši mladići su povezali redove i odigrali solidno, a potom je trener Bjelanović dao svim igračima s Korentove klupe minutažu da "okuse" finale turnira. Čestitke pobjedniku turnira, momcima iz VK OKRUK kao i svim ekipama i mladim vaterpolistima sudionicima jubilarnog turnira. Pohvale i organizatorima turnira, VK Korenat, koji su po završetku turnira priredili lijepu okrjepu našoj i slovačkoj vaterpolo mladosti.
Lijepo je na zidić-tribinama bilo vidjeti domaće ljubitelje vaterpola, a pogotovo roditelje naših mladih nada, polaznike škole vaterpola VK KORENAT koju je ovog ljeta vodio naš marljivi "El Presidente" Ivan Kadić Čapo, kao i sve ostale zainteresirane koji su nedjeljno popodne i predvečerje proveli u odličnoj sportskoj atmosferi i dječjem veselju tijekom i nakon ove revije vaterpola. A evo i rezultata..

Polufinala:
VK KORENAT - VK SLAVIJA BRATISLAVA  13:10 (5:4,4:3,2:3,2:0)
VK GRADAC - VK ORKUK (ČIOVO)  7:11 (0:2,4:2,3:4,0:3)

Za treće mjesto:
VK GRADAC - VK SLAVIJA BRATISLAVA  8:10 (1:4,3:1,2:2,2:3)

Finale turnira:
VK KORENAT - VK ORKUK  8:18

Za VK KORENAT su na turniru nastupili sljedeći mladići: Roko Banović, Petar Brničević, Ivano Tokić, Roko Juričić, Božo Kraljević, Petar Marin Čulić, Slaven Tomić, Špiro Matijek, Ante Gale, Duje Tomaš, Toni Ostojić, Ante Stipić, Antonio Tafra, Nikša Žilić, Nikola Mimica i Karlo Vidaković.. Trener, naš "srebrni" veteran iz Budimpešte - Branko Bjelanović!

Tekst i slike: Mladen Banović

Korenat drugi na vaterpolo turniru mlađih kadeta DUGI RAT 2017

NAJAVA TURNIRA

U nedjelju, 20.8.2017. u popodnevnim satima u portu Orij će se održati jubilarno 15. izdanje tradicionalnog vaterpolo turnira mlađih kadeta "DUGI RAT". Polufinalne utakmice počinju u 17 sati.

Pozivamo sve ljubitelje vaterpola, a pogotovo roditelje naših mladih nada, polaznike škole vaterpola VK KORENAT koju je ovog ljeta vodio naš marljivi "El Presidente" Ivan Kadić Čapo, kao i sve ostale zainteresirane, da se načičkaju na zidić-tribinama i da uz dobru sportsku atmosferu i veselje poprate ovaj turnir, svojevrsnu reviju vaterpola.