Program proslave blagdana Sv. Josipa

Program proslave blagdana Sv. Josipau Dugom Ratu

U utorak, 19. ožujka 2019. Dugoraćani će svečano obilježiti blagdan Svetog Josipa, nebeskog zaštitnika svoje župe, župe sv.Josipa Dugi Rat, a mještani općine Dugi Rat proslaviti i 26. rođendan naše općine, Dan općine Dugi Rat.  Sveti Josip je, nakon Majke Božje, najveći svetac Katoličke Crkve, zaštitnik je našeg mjesta i općine, zaštitnik je i hrvatskog naroda, a pogotovo radnika, očeva i hranitelja obitelji. Priprava za vjersko slavlje u Dugom Ratu počinje trodnevnicom od 16. do 18. ožujka koja će obilovati nizom vjerskih događanja, a na sam blagdan našeg zaštitnika nakon svečane procesije kroz mjesto svetu misu će predvoditi don Vinko Sanader, katedralni župnik sv.Lovre u Trogiru.

PROSLAVA BLAGDANA SV. JOSIPA U DUGOM RATU

Prikaz dijela procesije i svečanog euharistijskog slavlja na blagdan sv. Josipa 2018.  g.
Snimatelj: Borko Gunjača, montaža: Marko Vrkić


Centralni događaj u našoj župi i mjestu sve je bliži. Evo detaljnog programa prije i za vrijeme samog blagdana sv. Josipa 2019.

 

Povezani članci

Who's Online

We have 110 guests and no members online