Rukomet (Ž): Knin - Orkan 28:30

RK OrkanŽRK KNIN - RK ORKAN  28:30 (12:18). U drugom kolu na gostovanju u Kninu seniorke Orkana ubilježile su prvu pobjedu u novoj rukometnoj sezoni II HRL - jug. Da to ne ostane i jedina dobra vijest potrudile su se djevojčice RK Orkana ('1998 i '2000) koje su također ubilježile prve pobjede u novoj sezoni protiv vršnjakinja iz RK Trilj Pršut Voštani. Čestitamo igračicama i trenerima! Izvješće s utakmice pročitajte u nastavku ...

2. HRL -jug, 2.kolo

Knin, dvorana Lovre Montija, 02.10.2011. Gledatelja: 100

ŽRK KNIN - RK ORKAN 28:30 (12:18)

Piše: Ivana Banović / rkorkan.com
Izvor: rkorkan.com

Na prvom ovosezonskom gostovanju, u sklopu 2.kola II. HRL-jug, uzeli smo prve bodove u novoj sezoni. Na put za Knin smo krenuli u opuštenoj atmosferi, bez ikakvog pritiska, te smo na isti način i ušli u ovu utakmicu. Otprilike smo znali što nas očekuje, brza i poletna mlada ekipa koja preferira izvođenje brzog centra pa se od nas tražio brz povratak u obranu, bez obzira na postignut pogodak ili promašaj.

RK Orkan

Taj dio zadatka smo ispunile i na taj način smo uspjele 'uspavati' Kninjanke, te usporit njihovu igru. Na našu postavljenu obranu nisu imale kreativna rješenja pa se, nakon početnog izjednačenja (1:1), vrlo brzo odvajamo na +3 (1:4). No, Kninjanke su uspjele vratit rezultat u 'egal' i izjednačiti u dva navrata (5:5 i 6:6), ali da pređu u vodstvo nismo im dopustile. Postižemo dva pogotka prednosti i zatim slijedi 'gol za gol'.

Tako se igra sve do 23. minute, kada pojačavamo tempo i pokretnom obranom, te brzom i pametnom igrom u napadu radimo mini seriju 6:0 i odlazimo na 11:17 te tu razliku uspijevamo sačuvati do odlaska na odmor.

Početak drugog dijela obilježila je igra 'gol za gol', a onda slijedi malo opuštanje s naše strane koje Kninjanke iskorištavaju i postupno smanjuju razliku na -3 pogotka u 37. minuti (17:20). U 44. minuti uspijevaju još jače zaprijetiti i približiti se na samo 2 pogotka zaostatka (20:22), no mi opet pojačavamo i odlazimo na +4 (20:24).

RK Orkan

Stvorenu razliku smo održavale sve do zadnje minute kada 'stajemo' i domaće uspijevaju postići dva pogotka zaredom i smanjiti na konačnih 28:30. Na kraju, možemo reći da smo odigrale utakmicu za svaku pohvalu, obrana standardno dobra, ali odlično u napadu, predvođeni pogocima majke i kćeri, Mirjane i Lucije Ercegović (ukupno 19), kao i odličnom Rakom (Daniela Čulić) koja je uz svoja 4 pogotka dodala i mnogobrojne asistencije.

Svoju minutažu odlično je iskoristila i Vinka Mimica koja je, uz postignuta 3 pogotka izborila i 3 sedmerca. Bravo cure! Također, i naše golmanice su bile na razini zadatka. Trener Grubiša je sve tri rotirao u igri i svaka je dala svoj doprinos ovoj pobjedi!

Moramo naglasiti da je našoj Antici Mimici ovo bila prva službena utakmica za seniorke te je dobila nekoliko minuta u igri, a u tih nekoliko minuta je stigla obraniti i jedan sedmerac. Bravo Antice! Bit će toga još... Čestitke i svim ostalim curama koje su svojim trudom i zalaganjem na utakmici doprinjele ovoj pobjedi!

U slijedećem kolu u goste nam dolazi ekipa Trogira i nadamo se još jednoj dobro odigranoj utakmici, a ako bude tako, ni bodovi neće izostati.