Završen Svjetski kup rukometnih veterana: Hrvatski Dragovoljac treći, Orkanašice s Splićankama druge

Finalnim utakmicama u sve tri kategorije, u Omišu je u nedjelju navečer završen prvi Svjetski kup rukometnih veterana koji je u sportskim dvoranama na ušću Cetine okupio oko 500 rukometnih veterana iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Austrije, Italije, Mađarske, Češke, Poljske i Ukrajine. Iako su svi sudionici naglasili kako su stigli u grad na ušću Cetine radi druženja, te kako im rezultat nije u prvom planu te da na ovakvim okupljanjima najvažnije nije ono što se događa na terenu, već da izađu svi zdravi s terena i da se svi dobro zabave navečer, u "trećem" poluvremenu, vrijedi istaći najbolje po kategorijama: veterani Tornada iz Ukrajine u kategoriji 37+, metkovčani iz ekipe Zlatne godine u kategoriji 50+ i veteranke Sinja koje su u finalu svladale ekipu Splita u kojoj nastupa i niz veteranki Orkana. Istaknimo i uspjeh veterana Hrvatskog Dragovoljca u kategoriji 37+ koji su osvojili izvrsno treće mjesto na turniru. Čestitamo!  Rezultati turnira su u nastavku..

Svjetski kup rukometnih veterana u Omišu

MUŠKARCI, 37+ godina

GRUPA A
  1. JAGODINA (SERBIA) 5
  2. TORNADO (UKRAINE) 4
  3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 3
  4. OLD BOYS (HUNGARY) 0

1.Round
  Bosna Sarajevo – Jagodina 10:10 (4:5)
  Tornado – Old Boys 8:6 (5:3)

2.Round
  Jagodina – Tornado 8:7
  Bosna Sarajevo – Old Boys 9:8

3. Round
  Jagodina – Old Boys 9:8
  Tornado – Bosna Sarajevo 9:4

GRUPA B
  1. BRNO (Czech Republic)  3
  2. HRV. DRAGOVOLJAC (Croatia) 2
  3.TROGIR (Croatia) 2
  4. VIENNA ALL-STARS (Austria) 1

veterani RK hrvatski dragovoljac

1.Round
  Vienna All Stars – Hrvatski Dragovoljac 8:11
  Trogir – Brno 8:8

2.Round
  Brno – Hrvatski Dragovoljac 12:5
  Vienna All Starts – Trogir 7:7

3.Round
  Vienna All Stars – Brno
  Hrvatski Dragovoljac – Trogir

12:30 TROGIR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 9:10
12:30 VIENNA ALL-STARS – BRNO 12:7
15:00 SEMI-FINAL 1 Jagodina – Vienna All Stars 10:3
15:30 SEMI-FINAL 2 Tornado – Hrvatski Dragovoljac 15:8
17:00 ZA 3. MESTO Vienna All Stars – Hratski Dragovoljac 10:13
18:30 FINALE Jagodina – Tornado 7:10

veterani

Pehare pobjednicima uručio je prvi čovjek Turističke zajednice naše županije Joško Stella
 

MUŠKARCI, 50+ godina

GRUPA A

  1. ODESSA (UKRAINE) 4
  2. SPLIT (CROATIA) 2
  3. ROMA HANDBALL (ITALY) 0

  Roma Handball – Odesa 5:9
  Odesa – Split 8:5
  Split – Roma Handball 7:6

GROUP B

  1. ZLATNE GODINE (CROATIA) 4
  2. OLDI POLSKA (POLAND) 2
  3. BOSNA SARAJEVO (BOSNIA AND HERZEGOVINA) 0

  Zlatne godine – Bosna Sarajevo 8:6
  Oldi Polska – Zlatne godine 10:13
  Oldi Polska – Bosna Sarajevo 8:7

13:00 ZA 5. MESTO – Roma Handball – Bosna Sarajevo 8:9
13:30 SEMI-FINAL 1 Odesa – Oldi Polska 9:1
14:00 SEMI-FINAl 2 Zlatne godine – Split 8:6
16:00 BRONZE MEDAL Oldi Polska – Split 9:7
17:30 FINALE Zlatne godine – Odesa 9:7

 


ŽENE

GRUPA A

  1. CRNA GORA (MONTENEGRO) 4
  2. ODESA (UKRAINE) 2
  3. ZADAR (CROATIA) 1
  4.  ŽARK SPLIT (CROATIA) 1

veteranke splita i orkana

1.Round
  Odesa – Crna Gora 7:10
  Zadar – ŽARK Split 3:3

2.Round
  Crna Gora – Zadar 9:7
  ŽARK Split – Odesa 7:11

3.Round
  Crna Gora – ŽARK Split
  Odesa – Zadar

GRUPA B

  1. SINJ (CROATIA) 4
  2. ŽVRK SPLIT (CROATIA) 2
  3. METKOVIĆ (CROATIA) 0

  Sinj – ŽVRK Split 11:7
  ŽVRK Split – Metković 8:2
  Metković – Sinj 4:16

veteranke

12:00 ODESSA – ZADAR 11:6
12:00 ŽARK SPLIT – CRNA GORA  11:16
14:30 SEMI-FINA 1  CRNA GORA – ŽVRK SPLIT  8:12
14:30 SEMI-FINAL 2  SINJ – ODESA  9:7
15:00 5TH PLACE Metković – Zadar 0:10 (službeno)
16:30 BRONZE MEDAL Crna Gora – Odesa  8:7
18:00 FINALE Sinj – ŽVRK Split  16:10.

veteranke splita

Povezani članci

Who's Online

We have 213 guests and no members online