Rukomet (Ž): Falile se Kaštelanke...

RK Orkan Dugi RatRK ORKAN - ŽRK KAŠTELA  26:19 (9:10). U trećem (za Orkanašice 2. :) kolu II. HRL - jug na parketu Solinske dvorane ugošćena je ekipa Kaštela. Prije utakmice, u "taboru" Orkanašica osijećala se velika nervoza kod svih igračica, što je bitno utjecalo na razvoj događaja na terenu. Iako smo utakmicu otvorile vodstvom, 1:0, a zatim i 2:0, još uvijek se osijećala trema koja je prouzrokovala mnoge tehničke greške u napadu, što su gošće uspjele iskoristit za prelazak u vodstvo (2:3) ...

Izvor: rkorkan.com

Unatoč nervozi koja je bila prisutna u našim redovima, nismo dopustili gošćama da svoje vodstvo podignu na više od 2 razlike.

Može se reći da smo cijelo 1. poluvrime "lovile" rezultat i igru koju su vodile gošće i u napetoj igri "gol za gol" na predah se ipak odlazi s minimalnom prednošću gošći iz Kaštela, 9:10.

U drugom poluvremenu nastavlja se igra "gol za gol", ali opet su gošće uglavnom bile u prednosti od 1 ili 2 pogotka razlike.

RK Orkan

Zatim, u 41. minuti, izvrsna Meri Tomić postiže pogodak za izjednačenje (15:15), nakon kojeg se uspijevamo obraniti i u slijedećem napadu odmah zabiti za prelazak u vodstvo (16:15).

Nakon tog vodstva naša igra u obrani se znatno poboljšala što je rezultiralo odlaskom na +3 (18:15), a nedugo nakon toga i na +4 (20:16). Već tada se vidilo da je pitanje pobjednika u ovoj utakmici riješeno, a to smo i potvrdili podignuvši razliku na završnih +7 (26:19)!

Najefikasnija igračica susreta bila je Meri Tomić sa postignutih 9 pogodaka, a odmah iza nje Mirjana Ercegović  sa 7 postignutih pogodaka. Bravo Meri i Mirjana, vaš učinak je za svaku pohvalu!

RK Orkan

Također, i u ovoj utakmici, skupivši 12 obrana, OPET se istakla naša ODLIČNA golmanica Katica Grubiša! Bravo Kate!!

Čestitke treneru i svim ostalim igračicama koje su sudjelovale u ovoj pobjedi i veliko HVALA svim navijačima koji nas bodre i pomažu nam u osvajanju novih bodova!

Do sada imamo maksimalan učinak, dvije pobjede iz dvije utakmice, i nadamo se će ovaj 100%-tni učinak ostati i nakon gostovanja u Makarskoj koje je na rasporedu 23/24. listopada.

No, prije tog gostovanja, očekuje nas ogled s ekipom "EMC Split" u 1. kolu Kupa Splitsko-dalmatinske županije. Utakmica će se odigrati u Splitu u srijedu, 20. listopada u 18:30.

RK Orkan

RK ORKAN

Mladena Delić (2 obrane), Marina Šćurla, Maria Šerić 1, Antonia Voloder 4, Meri Tomić 9, Ivana Banović, Daniela Čulić 3, Mirjana Ercegović 7, Dijana Mimica 1, Maja Tukić, Ana Čikotić, Katica Grubiša (12 obrana), Božana Caktaš 1, Jelena Balić, Ivana Žižić, Lucija Ercegović
Trener: Zlatko Grubiša

Sl. predstavnik: Vesna Pleić
Sedmerci: 4/7
Isključenja: 1 (2 minute)

RK Orkan

ŽRK KAŠTELA

Marina Debak, Mirjana Runtić, Ivana Ivanović, Petra Bajto 1, Eni Poklepović 1, Marija Perković 3, Monika Vuco 3, Josipa Radmilo 3, Jelena Ivanović, Anita Stojan, Barbara Kaličanin, Ana Šarić 2, Barbara Rančić, Marija Vukorepa 6
Trener: Željko Kovač

Sl. predstavnik: Josip Lijić
Sedmerci: 3/3
Isključenja: 4 (8 minuta)

Suci: Srđan Sumić i Dino Žuvić (oba Split)
Nadzornik: Nataša Lončarević (Metković)

Promjene rezultata tijekom utakmice:
1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:9, 9:9, 9:10, 9:11, 10:11, 11:11, 11:12, 11:13, 12:13, 12:14, 13:14, 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15, 18:15, 18:16, 19:16, 20:16, 20:17, 21:17, 22:17, 23:17, 23:18, 23:19, 24:19, 25:19, 26:19.