Počela županijska liga za djevojčice RK Orkana

Djevojčice RK OrkanDjevojčice A: RK ORKAN - ŽRK KNIN 11:11 (8:3)
Djevojčice B: RK ORKAN - ŽRK KNIN 4:11 (1:6)
U nedjelju 18. rujna 2011. na igralištu Streljana u Dugom Ratu odigrano je 1.kolo županijske rukometne lige u okviru kojeg su mlade dugoračanke iz RK Orkan ugostile svoje "vršnjakinje" iz Knina. Orkanašice su ubilježile remi i poraz, a više o samim utakmicama možete više pročitati u nastavku ...

ŽRL,1.kolo

DUGI RAT
Rukometno igralište Streljana, 18.09.2011.

RK Orkan - djevojčice

Piše: Stjepko Čulić / rkorkan.com
Izvor: rkorkan.com

Djevojčice A (1998)

RK ORKAN - RK KNIN  11:11 (8:3)

U utakmici sa dva potpuno različita poluvremena obe ekipe su osvojile po bod. Puno više za drugim bodom mogu žaliti dugoraćanke koje su propustile veliku priliku da dođu do prve pobjede.

Naime, od samog početka domaće su nametnule ritam, te polako ali sigurno gradile svoju prednost koja se do poluvremena popela na +5 (8:3). Mnogi su već na poluvremenu napustili tribine misleći kako je sve riješeno, ali u nastavak kao da su na teren izašle neke nove dvije ekipe.

Serijom od 5:0 kninjanke dolaze do izjednačenja (8:8) i kada smo pomislili da će potpuno preokrenuti utakmicu orkanašice su se trgnule i dvije minute prije kraja povele 11:9, ali ni to im nije bilo dovoljno za prvu pobjedu. Do kraja su upornr gošće uspijele doći do izjednačenja (11:11) kako je i završilo.

RK ORKAN

Antea Trgo, Ana Ercegović, Kristina Banović, Mirjam Nerer, Lucija Šolaja, Leonarda Paavić, Petra Matković, Mia Milavić, Anamarija Čikotaić, Paula Jelavić-Šako, Petra Balić, Ivana Balić, Ivana Pocrnjić, Lucia Laušić, Helena Banović, Anica Rako

RK KNIN

Lucija Androšević, Matea Bradić, Mia Kujundžić, Tina Barišić, Katarina Krvavica, Martina Krajpl, Lucija Zelić, Josipa Milošević, Antonija Čabraja, Antonela Hrga, Ivona Bošnjak, Danijela Vukoja, Ana Damjannović, Antonia Jerković, Ivana Marinić

na Streljani

Djevojčice B (2000)

RK ORKAN - RK KNIN  4:11
(1:6)

U svojoj prvoj službenoj utakmici rukometašice Orkana ubilježile su i svoj prvi poraz. Iako su mlade dugoraćanke odigrale jako dobro u obrani presudio je šut iz daljine za koji domaća golmanica nije imala lijeka. U fazi napada domaće su odigrale dosta dobro, ali je nedostajalo i malo sreće. Promašena su dva sedmerca, te nekoliko zicera i da nije bilo jako puno tehničkih pogrešaka u tranziciji iz obrane u napad rezultat bi zasigurno bio puno povoljniji po domaće.