Orkan - Zadar 28:24

RK ORKAN - RK ZADAR  28:24 .Počelo je i prvenstvo našim rukometašicama. U novoj sezoni II HRL-jug Orkanašice su na "domaćem" parketu Solinske Bilankuše u utakmici prvog kola svladale rukometašice Zadra. Bilo je napeto i neizvjesno do same završnice no u posljednjim minutama uspijevaju mlade Dugoraćanke konačno prelomiti utakmicu i pobjediti s 28:24. Čestitamo na lijepom otvaranju nove sezone u kojoj je ženski rukometni klub s Streljane ušao s brojnim promjenama u trenerskom vodstvu, a bilo je nažalost i odlazaka i u igračkoj ruži. Mlada golmanica i mlada reprezentativka Antica Mimica zbog nastavka školovanja u Zagrebu nije u mogućnosti više nastupati za svoj klub. Poželimo joj sreću u nastaku obrazovne i sportske karijere! Seniorke i kadetkinje Orkana preuzeo je novi-stari trener - Viktor Anušić. Dosadašnji trener seniorki, Zlatko Grubiša, preuzeo je ekipu djevojčica B. Mlađe kadetkinje Orkan od ove sezone plove pod kormilom mladog trenera Marka Galiota Zele, dok je veteranka Sandra Martić preuzela pod svoje Školu rukometa. Dakle, nakon Stjepka Čulića i Daniela Čulić Rake je napustila ženski klub sa Streljane. Stjepko ostaje i dalje "do grla" u rukometu, s Krešom Glavicom vodi seniore RK Hrvatski Dragovoljac, a Daniela će trenerske i sportske izazove i dalje živjeti kroz izraelsku vještinu samoobrane "Krav Magu" te igranje veteranskog rukometa. Čestitamo svima, djevojkama na pobjedi i lijepom otvaranju nove sezone, starim i novim trenerima na kultnoj Streljani da i dalje prenose svoje rukometno (i pedagoško!) znanje na nove generacije, a onima koji će neko vrijeme možda i izbivati sa Streljane poželimo sve najbolje u novim sportskim izazovima (i povratak u budućnosti).. U nastavku prenosimo osvrt Ivane Banović iz RK Orkan na pripremni period kluba...

U novu sezonu s novim trenerom

Piše: Ivana Banović / RK Orkan

Zapravo, trenerima.. Došlo je do izmjena u vodstvu svih uzrasta rukometnog kluba Orkan. Seniorke i kadetkinje preuzeo je novi-stari trener – Viktor Anušić. Mlađe kadetkinje od ove sezone plove pod kormilom Marka Galiota Zele dok je dosadašnji trener seniorki, Zlatko Grubiša, preuzeo ekipu djevojčica B, a Sandra Martić školu rukometa.

Seniorke su prve treninge s novim trenerom odradile već po završetu prošle sezone, tijekom svibnja i lipnja. Bilo je to par treninga upozvanja s ekipom, nakon kojih je uslijedila stanka. S pripremama se počelo 16. 08. uz standardno slab odaziv. Jer, eto, većina cura radi sezonski pa zbog posla nisu u mogućnosti trenirati, al dolazilo se u skladu s mogućnostima i treniralo. Potom je započela škola pa su opet uslijedili problemi u vidu nestizanja na trening, ali opet, dolazilo se u skladu s mogućnostima.

Trener Anušić inzistira na igranju utakmica stoga su tijekom rujna odigrane dvije prijateljske utakmice te smo sudjelovali na četiri turnira.

Najprije smo otišli u Kaštela, pa bili domaćin turnira na našoj Streljani, zatim išli na turnir u Makarsku, a dan poslije su kadetkinje odigrale turnir u Solinu. Uslijedio je turnir u Vitezu (BIH), a po povratku još jedna prijateljska protiv Vranjica u Solinu.

U Kaštelima smo (7. rujna) odigrali dobru utakmicu u kojoj su sve igračice dobile jednaku minutažu. Bilo je napeto do samog kraja, a onda Kaštelanke zabijaju 3 pogotka zaredom i utakmicu završavaju s 3 pogotka prednosti.

Uslijedio je naš memorijal "Boris Leksić“ (10. rujna) na kojem smo ugostili ekipe ŽRK "Split 2010“, ŽRK "Hoteli Makarska“ i ŽRK "Vitez“. U prvom polufinalu ekipa Viteza svladala je Split, dok smo mi preko Makarske došli do finala. Borba za 3. mjesto pripala je Makarskoj, dok je okršaj u finalu pripao nama. Iako je Vitez od početka preuzeo vodstvo i kontrolirao utakmicu te u završnicu ušao s 5 pogodaka prednosti, u posljednjim trenucima utakmice uspijevamo preokrenuti rezultat i osvojiti turnir, a naša Mia Milavić titulu najbolje igračice turnira!

Na turniru u Makarskoj (17. rujna) smo se susreli s istim ekipama kao i na turniru kojeg smo mi organizirali te smo ponovili pobjedu protiv Makarske, ali, ovaj put, izgubili od Viteza.

Dan poslije (18. rujna), kadetkinje su nastupile na turniru u organizaciji ŽRK „Vranjic“ na kojem su osvojile 2. mijesto. Na putu prema finalu svladale su Splita i Viteza (jedini klub koji je nastupio sa seniorskom ekipom), a u finalu su izgubile domaćina Vranjica. Uz osvojeno srebro, naša Jelena Bilobrk kući je ponijela titulu najbolje golmanice turnira.

Posljednji vikend u rujnu (24/25. rujna) krenulo se na međunarodni rukometni turnir u Vitez na kojem smo završili 5. uz samo jednu izgubljenu utakmicu. U prvom susretu pobijedili smo ŽRK "Dubica", a potom izgubili od RK "Hadžići Bucomerc TWI" što je zbog lošije gol razlike bilo dovoljno tek za borbu za 5. mjesto. Ekipa "Hadžići Bucomerc TWI" je osvojila turnir. Drugo mjesto pripalo je igračicama RK "Levalea 2010" iz Nikšića dok je ŽRK "Dubica" iz Kozarske Dubice bila treća. Četvrto mjesto zauzeo je domaćin, ŽRK „Vitez“. Mi smo zauzeli peto mjesto dok je "Iskra" iz Bugojna bila šesta.

Posljednju pripremnu utakmicu odigrali smo protiv Vranjica (1. listopada) i izgubili s nekoliko golova razlike, al bila je to još jedna utakmica u nizu u kojoj su sve igračice dobile priliku za igru i isprobavanje opcija u igri od strane našeg trenera Viktora Anušića.

Na samom kraju, valja istaknuti jednu, za nas veliku, ali i tužnu vijest. Naša čudesna golmanica i mlada reprezentativka, Antica Mimica, nas napušta. Svoje školovanje nastavlja u Zagrebu te više neće biti u mogućnosti nastupati s nama. Ovim putem joj želimo sreću na fakultetu, da ga što prije završi i da nam se vrati, ali i da nađe klub u kojem će moći dalje razvijati svoj neizmjeran talenat. Antice, sritno!

RK Orkan Dugi Rat

RK Orkan - RK Zadar 28:24

Piše: Ivana Banović / rkorkan.com

U pravoj „fajterskoj“ utakmici uspjeli smo bodove zadržati „kod kuće“. Uvijek neugodne Zadranke su nas pošteno namučile, al smo uspjeli doći do pobjede.  Unatoč izbivanju iz obrane naše Marine Banović, koja je već u 8. minuti, nespretno zaradila drugo isključenje pa je, prevencije radi, igrala samo napad, pedesetak minuta smo imale potpunu kontrolu rezultata.

Nerješiva zagonetka bila nam je Tea Zekanović, s 11 postignutih pogodaka, ali srećom, imali smo mi svoju Kristinu (Banović), koja je unatoč pretrpljenom grubom prekršaju u 9. minuti, nakon kojeg je igračica Zadra dobila izravan crveni karton, zabila 8 komada, uz stopostotnu realizaciju! No ne smijemo zaboraviti ni njenu odličnu igru u obrani... Bravo Kristina!!!! Odmah njoj uz bok je bila sestra Helena (Banović), sa 7 postignutih pogodaka, a potom dvije Marine, Šćurla i Banović, sa 6 odnosno 5 postignutih pogodaka.

Naša prednost je u par navrata iznosila i +4 i usprkos kratkom opuštanju u posljednjih 10 minuta utakmice, koje su Zadranke iskoristile i sustigle našu prednost, a potom i tri puta prešle u vodstvo (19:20, 20:21, 21:22), uspjele smo pohvatati konce i vratiti rezultatatsku prednost na svoju stranu, a u posljednje 3 minute, s 4 uzastopna pogotka i prelomiti utakmicu za mirnu završnicu.

Naše golmanice su, odlaskom Antice, dočekale svoju priliku za dokazivanjem i odlično ju iskoristile! Sa svojih 20 obrana (Petra Balić 13 i Jelena Bilobrk 7), uz 5 obranjenih sedmeraca, praktički su izludile gošće iz Zadra i bile jedan od ključnih faktora ove pobjede. Bravo cure!!!!