GOŠK - Orkan 1:0

NK GOŠK - NK ORKAN  1:0 (1:0). Prava natjecateljska, prvenstvena utakmica odigrana je u subotu u Kaštel Gomilici na otvaranju nogometne sezone u 1.Županijskoj ligi. Sastali su se nogometna mladost našeg Orkana i vrlo dobri Kaštelanski mladiću iz GOŠK-a. Orkan je dobro otvorio utakmicu, priredio si nekoliko polušansi i jednu pravu priliku za vodstvo koju nisu realizirali. Potom je domaćin podigao razinu svoje igre te ubrzo nakon nekoliko pogrešaka u obrani Orkana zatresao prečku Baučićevog gola, a potom u 39. minuti i mrežu eurogolom Periša te zasluženo došao u vodstvo. U nastavku se igralo ravnopravno, no Kaštelani su opasno zaprijetili iz kontri. Vratar Baučić u maniri Kalinića ili Stipice spašava svoj gol nakon dviju "mrtvih" prilika GOŠK-a. Bio je to signal treneru Orkana Dragi "čelična pluća" Čeliću da zamjenama s klupe (Pavić, Ivanišević) malo osvježi momčad i "pokrpa" te opasne rupe u sredini i obrani. Orkan ubrzo opet preuzima terensku inicijativu, igra bolje i stvara polušanse pred golom domaćina. Ne miriše još na prvenstvo..  ali bome sve je mirisalo na preokret. I evo ga! U 88. minuti nespretnost domaćeg igrača Šarića, koji je u igru ušao deset minuta prije neopreznog starta na Galiću u svom šesnaestercu, koji je donio Orkanu priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Međutim, na vratima GOŠK-a udarcu Mije Mandurića se ispriječio vratar Luka Zec koji je ključnom, izvrsnom obranom zaradio epitet igrača utakmice! Nedugo potom je počelo i slavlje u domaćoj svlačionici, a tuga je načas zavladala među prvotimcima i u svlačionici Orkana.. Zabilježimo još i da su pred kraj susreta tenzije i nervoza na terenu svima malo porasla, pa je u zadnjih pet minuta susreta sudac Odrljin podijelio čak pet žutih kartona. Šteta propuštenog boda, no biti će prilike Orkanašima za "berbom" u idućim kolima, eto već sljedeći vikend pred svojim navijačima na "punim" tribinama ŠRC Dalmacija.

1.ŽNL

Piše: Mladen Banović
Slike: FB NK Orkan

Za NK Orkan su u Kaštelima igrali: Baučić, Galić, Grubiša, Baraban, Sočo (Radman), Vuknić, Tokić (Pavić), Mandurić, Biočić, Bekavac (Ivanišević), Mudnić-Pulje. Trener: Drago Čelić.

NK Omiš je na svom Ribnjaku pobjedio ekipu Uskoka rezultatom 3:1. Čestitamo susjedima!