Veterani Splita novi vaterpolski prvaci Europe, u finalu svladali Dubrovčane

Veterani Splita su novi vaterpolski prvaci Europe i to u kategoriji +40. U uzbudljivoj finalnoj utakmici splitski vaterpolisti su pobijedili veterane Dubrovnika sa 8:5. Iako su od samog početka utakmice Spližani vodili sa par golova razlike, uporni Dubrovčani su krajem treće četvrtine došli na samo gol zaostatka 5:4. U zadnjoj četvrtini, splitski vaterpolisti sigurnom igrom odlaze na nedostižnih 8:4 i mirno privode finale kraju, piše Dalmatinski portal. Na taj način su sa stopostotnim učinkom (5 pobjeda) uvjerljivo osvojili Europsko prvenstvo koje se od 9. do 17. rujna održavalo u Rijeci. U kapici Veterana 70 iz Splita igrali su Branko Mozara, Danijel Marasović, Božidar Plazonić, Hrvoje Akrap, Adrian Ježina, Danijel Burić, Danko Duhović, Dejan Savičević, Siniša Duhović, Albert Pavlović, Egidio Košta, Pave Zaninovic, Tonći Lisica, Deni Marinković. U stručnom stožeru su bili doktor Neno Đarić, fizioterapeut Branko Bjelanović i treneri Vjeko Zubak i Ivan Asić. Čestitamo!

Izvor: Dalmatinski portal