Hrvatska odlučuje: predsjednik ili predsjednica

U nedjelju u 7 sati u Hrvatskoj (i inozemstvu :-) su počeli izbori na kojima nešto više od 3,8 milijuna birača odlučuje tko će u idućih pet godina lagodno živjeti na Pantovčaku, ne odlučivati o ničem iole bitnom (što je dobro!) i predstavljati nas u svijetu, odnosno biti predsjednik/ica RH.
Hoće li novi mandat osvojiti aktualna predsjednica Kolinda Grabar Kitarović (HDZ) ili će novi predsjednik biti Zoran Milanović (SDP i grupa stranaka). Tko će biti naš novi "fikus"? Birališta će se zatvoriti u 19 sati nakon čega će biti objavljene izlazne ankete. Prvi nepotpuni rezultati bit će objavljeni već u 20 sati. U našoj županiji do 11.30 sati glasovalo je 18,46% birača, za razliku od prvog kruga kada je do ovog vremena glasovalo njih 13,77%. U drugom krugu u našoj općini do 11:30 sati na biračka mjesta je izašlo 1.183 birača (18,16%), što je veća izlaznost nego u prvom krugu.

DRUGI KRUG PREDSJEDNIČKIH IZBORA 2019

Hrvatska odlučuje: predsjednik ili predsjednica

Povezani članci

Who's Online

We have 511 guests and one member online

  • admin