Hajduk remizirao sa Slováckim u posljednjoj pripremnoj utakmici u Istri
- Details
- Rubrika: Nogomet
- Datum: 15 Sjecanj 2023
Hajduk je posljednja dva tjedna u sklopu zimskih priprema s novim trenerom Ivanom Lekom boravio u istarskom Novigradu gdje je odigrao tri pripremne utakmice prije nastavka sezone. Susreti igrali u Zelenoj i Plavoj laguni, Splićani su porazili Radomlje s 3:1 prošli tjedan, u utorak Mol Fehérvár s 3:2, u subotu Celje 2:0 eurogolom Fossatija i Vrcića i imali su jednu utakmicu s čistom brankom. Pripreme su zaključili nedjeljnom utakmicom sa 1. FC Slováckom koja je završila rezultatom 1:1. Zabio je opet Krovinović u 7. minuti, da bi česi u 22. poravnali i postavili konačan rezultat. Hajduk se vraća kući, a nastavak prvenstva počinje 22.01. kada na Poljud dolazi Šibenik.
MB, DP
- Zadovoljan sam. Imali smo dobrih deset dana. Upoznali smo se s načinom rada, s načinom igre. Mislim da je svima jasno što želimo u svim fazama igre. Napredujemo, ovo je tek početak nečega. Slovacko je momčad koja je igrala u skupini Konferencijske lige. Odmah se vidi da je teško, da su spremni, dobri. Moramo naučiti patiti, ići preko limita kad je teško. Zato nam je jako dobro došla ova utakmica. Pokazala nam je dobre stvari i ukazala na stvari na kojima moramo raditi - rekao je trener Hajduka Ivan Leko, a zatim dodao:
- Puno se trudimo u komunikaciji s igračima, cijeli stožer, da bi smislili kao jedno, anticipirali. Znamo da nam je to baza za budući uspjeh. Ovo su neke naznake nečega. Daleko je to od pričanja da je to Hajduk kakvog bi željeli gledati. Ali, lijepo je vidjeti da imamo dobrih momenata. S teškim radom moramo doći do toga da ti dobri trenuci što više traje. Nama su pripreme svaki dan. Cilj nam je napredovati iz dana i sve napraviti da bi sljedeću utakmicu dobili. Energija je dobra, atmosfera je dobra. Ima dosta detalja koji moraju biti bolji i sigurno će tako biti.