Skupština Našeg Hajduka: Rekordan iznos Hajduku od vjernog članstva
- Details
- Rubrika: Stil Života
- Datum: 30 Travanj 2023
- Čitanja: 218
Na FESB-u u Splitu održana je redovna skupština Našeg Hajduka. Prezentirani su rezultati članstva i projekta Za sva vrimena za 2022. godinu te za prva tri mjeseca ove godine. Ovo je prva redovna Skupština u 2023., iduća će se održati na ljeto.
Prošla godina je bila rekordna po broja članova kojih je Hajduk imao više od 90.000 čime se svrstao u sam svjetski vrh, a ova godina za sada uspješno drži korak s prošlom godinom. Dosad je u 2023. na račun Hajduka uplaćeno 1.129.518 eura, što je 175.061,7 eura više nego u cijeloj protekloj godini. Dobro, ponajprije je to zbog poskupljenja članarine. 20% je onih koji su po prvi put članovi kluba, što posebno veseli. I u projektu Za sva vrimena ostvarene su u 2022. godini najbolje brojke ikada, 6 milijuna kuna donacija, a u istom tempu je nastavljeno i u prva tri mjeseca ove godine kada se projektu pridružilo više od tisuću novih donatora. Na skupštini su dodijeljene i zahvalnice za doprinos u radu Našeg Hajduka. Također, u Upravni odbor Našeg Hajduka izabrani su Ivan Rinčić, tajnik Torcide, te član Predsjedništva Torcide Lucas Marin Tomas umjesto dosadašnjih članova Ante Bakalića i Daniela Grbića.
Udruga Naš Hajduk povećao vlasnički udio u Hajduku koji sada iznosi 30,49 % dionica. To je učinjeno kupnjom 10.000 dionica od tvrtke Kerum d.o.o. u stečaju u travnju 2022. godine te kupnjom 2.000 dionica na javnoj dražbi od ovršenog dužnika Igora Štimca.
Izvor: NašHajduk, Nacional.hr