Advent u Dugom Ratu

Ove godine adventskim događanjima u Dugom Ratu jače će se uključiti i naša župa sv.Josipa. Bravo!

Za 15-ak dana dana počinje novo crkveno vrijeme - DOŠAŠĆE (Advent). To je radosno crkveno vrijeme u kojem vjernici diljem svijeta iščekuju proslavu rođenja Isusa Krista. U našoj dugoratskoj župi su jako popularne i posjećene mise zornice, a ove godine će biti i velika novost župna adventska kućica ispred crkve kao i potpuno okićeni trg sv. Josipa. Vidimo se adventskim nedjeljama poslije večernje mise na trgu u veselom adventskom raspoloženju..

Od 2. prosinca 2019., u našoj župi će se svakodnevno (osim nedjeljom) održavati ''popularne'' sv. mise zornice sa početkom u 6 sati. Ujutro. Liturgijsko pjevanje će animirati naš mješoviti zbor sv. Josipa. Svete mise zornice su u Dugom Ratu izuzetno posjećene što posebno raduje jer najbolji način priprave za najradosniji kršćanski blagdan jest u susretu sa živim Bogom koji se događa na sv. misi, odnosno u euharistiji.