A u zoru Zornica me budi..

U našoj župi Svetog Josipa u Dugom Ratu opet od ponedjeljka, 30.11.2020. počinju intenzivne duhovne pripreme za proslavu nadolazećeg Božića. Jedan od vidova pripreme biti će i rane svete mise u zoru, popularne Zornice. Svete mise zornice održavati će se našoj župi Svetog Josipa u Dugom Ratu svakog dana tijekom došašća osim nedjelje s početkom u 6 sati. Ujutro. Naša župa se u neka bolja i sigurnija vremena kao rijetko koja mogla pohvaliti s mnoštvom vjernika koji su u ranu zoru, prije posla ili drugih obveza, dolazili na ranu svetu misu i tako započinjali svoj radni dan. Rane svete mise, zornice, održavati će se i ove godine, u skladu s svim epidemiološkim preporukama za održavanje misa. - Srca gore, evo zore! - poručuju iz dugoratske župe svima koji se pripremaju za naš najradosniji blagdan, za Božić

MB

Da smo u Americi, ne bi bilo neobično da se netko poduzetan sjeti da nakon mise na trgu Svetog Josipa ranomisnicima podjeli ili ponudi i šalicu tople kave ili čaja..